ANKARA BACHATA

blog yazısı ekle !

ANKARA BACHATA

Bachata, (okunuşu: baçata) kökenlerini Dominik Cumhuriyeti'nden alan bir Latin dansıdır. Latin dansları arasında en gözde danslardan birisi olan bachata, hemen her Latin dansı gibi tutkuyu ve mücadeleyi temeline alır. Yoksul kesimin hayata kaşı yürüttüğü mücadele ve her şeye rağmen tutkuyla yaşama ve sevdiklerine bağlanmasının bir simgesi olan bachata dansı ortaya çıktığı andan itibaren Domimik Cumhiyeti'nde ve dünya çapında kendinden söz ettiren hem müzik hem de dans akımı haline gelmiştir.

Ankara'da Bachata Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Bachata


Latin dansları arasında en yakın ve en çekici dans olarak kabul edilir. Partnerinizle sürekli bir fiziksel temas halinde olursunuz ve hem kendiniz hem de izleyen açısından bu dans aşkın vücut bulmuş hali olarak gözlemlenir. Estetik ve tutku doludur. İnsana ait ayrılık, barışma, aşk, tutku, mücadele, direniş, savaş… Hangi duygu ve eylem varsa aklınıza gelen, bachata bunların hepsinin bir ifadesi, bir bütünüdür.

Bachatanın anlamı, kimi kaynaklara göre acılı aşk şarkısı anlamına gelmektedir. Sadece bir dans olmayan bachata, aynı zamanda bir müzik türüdür de. Bachata müzikleri, diğer Latin müziklerine oranla daha sakin ve yumuşaktır. Sanki aşkın yumuşak geçişlerinden alır bu özelliğini. Bachata dansı ise bachata müzikleriyle ritmini yakalayan bedenlerin hareketlerinden oluşur. Bu müziği duyduğunuzda vücudunuzun içgüdüsel olarak daha sakin fakat daha yoğun hareketler içine girdiğini fark edersiniz. Büyüsünü hissettiren bu müzik ve dans, dans edenin ruhuna öyle işler ki dans esnasında bachatadan başka hiçbir şey aklınıza dahi gelmez.

Bachatada kalça hareketleri çok önemlidir. Geri kalanı ise çok temel bir eğitimin üzerinde yüselecek olan doğaçlama veya koreografi planlamasıdır. Salsa gibi diğer Latin danslarıyla karşılaştırıldığında yapması da öğrenmesi de görece olarak kolaydır. Omuz ve göğüs bölgesinin kullanımı da kalça hareketleriyle birleştiğinde ortaya estetik bir görsel şölen çıkacağından emin olabilirsiniz.

Bachatanın insanlar arasındaki her türlü duygusal bağın ve birlikteliğin simgesi olması, bu dansı yapan herkesin kendisini dansa ait hissetmesine neden olmaktadır. İnsan hisleri dünyanın her yerinde benzerli gösterir, acı ve mutluluk bütün dünya halkları için aynıdır. Bachata da bu duyguları içinizde yeniden filizlendirirken ruhsal olarak unuttuğunuz her şeyi gün yüzüne çıkarır. Bachatanın özelliği de salsa gibi erkeğin kontrolünde bir dans olmasıdır. Ancak dansa asıl estetik görünümü kazandıran kişi kadın dansçıdır.

Ankara bachata kursları hakkında bilgi almak isterseniz, sitemiz sizlere Ankara'daki bütün dans kursları ile ilgili kapsamlı ve eksiksiz bir liste sunuyor. Ankara bachata kursu listesine ulaşmak için kullanıcı-dostu olan sitemize kolaylıkla göz atabilir, iletişim bölümümüzü kullanarak istediğiniz dans kursuna ulaşıp bachata ile ilgili aklınıza takılan bütün sorulara yanıt bulabilirsiniz. Uzman eğitmenlere ulaşıp kendinize uygun dans programını belirleyebilir, vakit kaybetmeden bachatanın büyülü dünyasına adım atabilirsiniz.