ANKARA MODERN DANS

blog yazısı ekle !

ANKARA MODERN DANS

Modern bir toplum olduğumuz ve her anlamda ilerlediğimiz bu zamanlarda özellikle Türkiye coğrafyası bize çok fazla kültürü tanıtmaktadır. Doğudan gelen kültürün en önemli temsilcileri yerel halk oyunlarıdır. Doğu kültürü olarak adlandırılan bu oyunları uzun yıllar bir çok kişi tarafından icra edilirken izledik. Aynı zamanda Türkiye coğrafyası dediğimiz bu topraklarda batının da çok fazla etkisi görülmektedir. Gerek Freestyle danslar olsun gerekse klasik batı dansları olsun hepsinin örneklerini icra eden kişiler mevcuttur.

Ankara'da Modern Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Modern Dans

Ankara modern dans toplulukları her hafta bir gösteri merkezinde gösterilerini yapmaktadır. Modern dans nedir diyecek olursanız batı dünyasının klasik ve keskin dans çeşidine günümüzdeki esnek davranışların ve yorumların katılması ile yapılan bir dans çeşididir.

Ankara son yılların en büyük modern dans topluluklarına ev sahipliği yapmaktadır. Dünya çapında ün sahibi topluluklar Ankara ilinde bulunan konservatuarlar tarafından getirilmekte ve bu sayede tüm Ankaralılar bu dans türünü tanımaktadırlar. Modern dans toplulukları için birkaç zamandır Ankara en önemli eğitim ve gösteri noktalarından birisi haline gelmiştir.