ANKARA SALSA

blog yazısı ekle !

ANKARA SALSA

Salsa bir dans çeşididir ve Karayıp kökenli olarak bilinir. Salsa dansı çiftler halinde yapılabileceği gibi tercih edilmesi durumunda grup olarak da yapılabilecek bir dans türüdür. Salsa modern bir dans türü olmakla birlikte müzik ve dansın karışımıdır. Dans türleri içerisinde serbest stile giren salsa dansının eğitimi Ankara Salsa dans merkezlerinde modern ve çağdaş ortamlar içerisinde verilmektedir. Salsa dansı özellikle Ankara'da yaşayan bayanlar arasında büyük ilgi görmektedir.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara SalsaSalsa dansı dünyada genel bir uygulamaya sahip olan bir dans türü değildir. Salsa dansının dünyanın her bölgesinde değişik dans stilleri vardır. Kolombiya stili, Porto Riko stili ve Küba stili dünyada ün kazanmış salsa dans stilleridir. Salsa dansı dünyada stil olarak farklılık gösterse de salsa da temel adımlar ismi verilen temel hareketler değişiklik göstermez. Bu nedenle dünyanın herhangi bir yerinden iki dansçı bir araya geldiği zaman rahat bir şekilde salsa dansı yapabilirler.

Salsa dansında öğrenciye eğitim verilirken kombinasyon figürlerinden önce temel adımların nasıl atılacağı öğretilir. Salsa dansı ayaklarla yapılan bir dans olduğu için belden yukarısı pek fazla kullanılmaz. Salsa dansının önemli olan noktası atılan adımların müziğin ritmiyle uyumlu olmasıdır. Salsa dansında kadını yöneten erkektir. Bir bakıma erkek, dans esnasında kadına rehberlik eder. Türkiye'nin en iyi salsa dans eğitim merkezleri olan Ankara Salsa dans eğitim merkezleri, Ankara halkına bu modern dans türünü öğretmek için bu konuda özel yetiştirilmiş hocalardan faydalanmaktadır.

Salsa dansında sekiz eş zaman birim ölçüsü kullanılır. Salsa dansında duraklama anında dansa estetik kazandırmak ve ritmi kaybetmemek için tap adı verilen ayakla zemine vurma darbeleri uygulanır. Salsa dansının insanlar tarafından en sevilen yönü doğaçlama türünde bir dans olmasıdır.

İnsanlar belirli kurallara bağlı kalmadan, içlerinden geldiği gibi dans etme imkânını salsa dansında bulurlar. Salsa dansının ruh sağlığına da faydası büyüktür. İnsanlar salsa dansını yaparken sorunlarından ve günlük sıkıntılarından uzaklaşarak terapi görmüş gibi rahatlarlar. Ankara Salsa dans eğitim merkezleri bu modern dansı Ankaralılara çok uygun fiyatlarla ve ödeme koşullarıyla vermektedir.