ANKARA SEMAZEN KURSU

blog yazısı ekle !

ANKARA SEMAZEN KURSU

Tasavvuf ve edebiyatın bir araya geldiği, bir cümleyi bir ömür düşünerek tükettirebilecek kadar derin ve hassas olan bir büyük bu topraklarda yaşamış ve bu günlere kadar aktarılan eşsiz bir mirası bizler için oluşturmuş bir büyük bu topraklarda yaşamış. Öyledir ki herkese merhamet etmiş, kötü bir söz asla söylememiş ve kim olursa olsun ne olursa olsun her zaman semaya ellerini açarak gitmesini istemiştir Mevlana.

Ankara'da Semazen Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Semazen


Mevlana yolunda olan kişilerinde yaptıkları öyle bir dans vardır ki ne izlemesinden sıkılır insan ne de bunu icra etmekten. Semazenlerin anlattığı öyle büyük bir hikaye vardır ki hiçbir kelime etmeden doğumu ve doğuşu anlatırlar.

Bu derin felsefesi olan Sema gösterilerinden etkilenen bir çok kişi eğitimini almak istemektedir. Semazen kursu bir çok ilde verilmesine karşın en önemlileri birkaç şehirde bulunmaktadır. Ankara Semazen kursu bir çok başarılı Sema gösterisinde yer alan kişileri yetiştirmiş oldukça kaliteli ve eğitiminde başarılı yerlerden biridir. Eğer Semazen olmak isterseniz bu semazen kursu belki de geleceğinizi belirleyebilir.