BACHATA DANSI NEDİR

blog yazısı ekle !

BACHATA DANSI NEDİR

Ankara 'da bulunan dans okullarının eğitimini verdiği danslardan biri de Bachata dansıdır. Biz de sizler için bu dansı tanıtarak, hakkında ki bazı bilgileri paylaşmak istiyoruz.

Bachata dansı ilk olarak Dominik Cumhuriyetin de ortaya çıkmış bir danstır. Esas olarak 3 ayak hareketi, 1 topuk ve en sonunda da yapılan bir kalça hareketinden oluşmaktadır.

Ankara'da Bachata Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara BachataAynı Salsada olduğu gibi, Bachata da kendi adını taşıyan, Bachata müziğinden gelmektedir. 1960 yıllarına kadar genellikle sadece belli bir grup tarafından icra edilen bu dans artık günümüzde de oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır.

Kendi içerisinde de farklı tarzları barındıran Bachata, genellikle yerel tarz , batı tarzı ve modern tarz olarak ayrılmıştır.

Bachata müzikleri genellikle birbirinden çok büyük farklılıklar gösterebilirler ve bazen farklı Bachata tarzları için hazırlanmış müzikleri ayırt etmek oldukça zor olabilir. Ancak en belirgin Bachata müzikleri içerisinde mutlaka bolero ve gitar tınıları içerirler.

Günümüzde özellikle bu dansa rastlanılan ülkelerin başında orta ve güney Amerika ülkeleri gelmektedir.

Bu dans kendi içerisinde oldukça fazla hareket ve tempo barındırır, bu yönüyle sizi oldukça terleten bir egzersize de dönüşebilmektedir. Ayrıca herhangi bir özel kıyafet seçiminin olmaması dans ederken rahat ettiğiniz her kıyafeti giyebilmenize olanak sağlamaktadır.

Bachata dansına ilk kez başladığınızda hareketleri ve ritmi yakalayabilmeniz oldukça kolay olacaktır. Özellikle müzik seçimlerinin farklı tempolar da olabilmesi, sizin ilk başlarda nispeten daha yavaş tempolu müziklerle başlayıp, ilerleyen aşamalarda hızlanmanıza imkân sağlar.

Gördüğünüz gibi Bachata, mümkün olduğunca rahat kuralları olan ve eğitimlerine başladıktan kısa bir süre sonra da çok çabuk gelişme gösterebileceğiniz yeni ve eğlenceli bir dans türüdür.