BACHATA TEKNİKLERİ

blog yazısı ekle !

BACHATA TEKNİKLERİ

Bachata dansının kökeninden daha önceki yazılarımızda da bahsetmiştik. Ancak bachata dansının taşıdığı ruhu derinden anlayabilmek ve dansa tam anlamıyla teslim olabilmek adına bachata dansı ile ilgili kısa bir hatırlatma faydalı olabilir. Bachata, bir Latin Amerika dansıdır. Dominik Cumhuriyeti'nde ilk olarak ortaya çıktığında, yoksul kesimin kendisini ifade etme biçimlerinden biriydi bachata. Bachata, baçata olarak okunur ve acılı aşk şarkısı anlamına gelir. Kökeni hüzünlüdür, bachata müziklerini dinlerken zaten taşıdığı hüznü mutlaka hissedersiniz. Romantiktir bir danstır bachata ve bir kadın ile bir erkeğin muhteşem uyumunu izlersiniz bachata dansı gösterilerinde.

Ankara'da Bachata Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Bachata

Bachata dansı müzikleri, sakin ve rahatlatıcı bir tona sahiptir. Kulağınıza çalınan hafif tempolu fakat içinizi kıpır kıpır ettiren Latin müziklerini anımsayın. Bachata müziği, dans öğrenimi için oldukça elverişlidir. Yavaş ritmleri sayesinde bachata öğrenirken atacağınız adımları sağlıklı ve doğru bir biçimde algılar, doğru dans hareketlerini kolaylıkla sergileyebilirsiniz. Üstelik bachata tekniği, öğrenilmesi en kolay dans tekniklerinden birisidir. Sevgilinizle, eşinizle ya da dans kursundaki partnerinizle birlikte oldukça keyifli vakit geçirerek kolayca öğrenebilirsiniz.

Bachatayı ilk denemenizde bile sizi daha fazlası için yüreklendirecek adımlar atmakta olduğunuzu göreceksiniz. Bachata, yakın bir danstır. Dans ederken partnerinizle sürekli temas halinde olursunuz. Bachata, ritmleri ve figürleriyle romantizme olan düşkünlüğünüzü katlayacak bir danstır. Aşkın ve erotizmin dansıdır da diyebiliriz bachata için. Latin Amerika kültürünün tutku dolu köklerini bu dansla keşfedebilir, kendi içinizdeki tutkuyu da bachata ile açığa çıkarabilirsiniz. Bachata tekniği üç adım ve bir stop olarak ilerler. Adımlarınız sağa ve sola doğru ilerler ve partnerinizle bacaklarınız birbirine kenetlenmiş olarak adım atarsınız. Aynı şekilde üç adımın ardından stop vakti geldiğinde, kalçanızı hafifçe yana doğru atmanız gerekir. Bu hareket ise tık olarak adlandırılır. Bachatada dansın akışını belirleyen ve kadını yönlendiren erkektir. Dolayısıyla bachata öğrenmek isteyen kadınların bachatayı profesyonel olarak dans edebilen bir uzmandan, dans kursuna giderek öğrenmeleri çok önemlidir.

Bachata parmak uçlarıyla ve kalça hareketleriyle yapılan bir dans türü olmasına karşın, üst vücudun kıvraklığı, jest ve mimikler de bachata yaparken çok önemlidir. Genel olarak, diğer dans türleriyle karşılaştırıldığında, vücudunuzu daha rahat bırakabilirsiniz bachata yaparken.

"Neden bachata?" derseniz. Bachata, size aşkı tanıtır. Bachata öğrenirken hem vücudunuzu tanırsınız hem de yeni bir heyecana adım atmış olursunuz. Bachata kursları, aynı ilgi alanını paylaşan insanların sosyalleşme yerleridir.

Bu keyifli dansı öğrenmek için ne yapmalısınız? Ankara'da birçok Latin dansı kursu bulunmaktadır. Eşinizle, sevgilinizle, arkadaşlarınızla ya da tek başınıza, bachata kursu veren bir dans kursuna başvurduğunuzda uzman bachata eğitmenleri size yol gösterecektir. Sitemiz size Ankara'daki bachata kurslarına ulaşma imkânı sunuyor. Sitemizden bachata kursları hakkında ayrıntılı bilgi edinebilir, kurslarla iletişime geçebilirsiniz.