DANS ANKARA

blog yazısı ekle !

DANS ANKARA

Sanat ve sanatçılar artık eskiden olduğu kadar çok yetişmemektedir. Eğitimsizlik, bir anlık heves ile başlanan kurslarda karşılaşılan kalitesi hocalar ve daha birçok sebep bu durumu ortaya çıkarmıştır. Ressamlığın tamamen bittiği ülkemizde dans, müzik ve tiyatro sanatçıları da artık yok denecek sayıda ortadan kaybolmaktadır.

Ankara'da Dans Okulları için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Dans Okulları

Aslında bir çok devlet konservatuarı ve özel konservatuarlar olmasına rağmen iş bulamama ya da yeteneklerinin bu ülkede hiçe sayılması korkusu yeni yetişecek olan sanatçıları korkutmaktadır. Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde zaten konservatuar varken aynı zamanda küçük illerde de birçok kurs bulunmaktadır. Bu kurslara genelde aileler çocuklarını yaz dönemi eğitimleri için göndermekte ve herkes talepte bulunduğu için bir çok kişi ile aynı anda ilgilenemeyen eğitimciler yüzünden pek bir verim alamamaktadırlar.

Bunu dışında eskiden lise ve üniversite öğrencilerinin en çok tercih ettiği dans ve müzik kursları da artık tercih edilmemektedir. Birçok bahaneyi öğrenciler öne sürseler de internet çağında birçok birey efor saf etmeden bir şeyleri başarmaya çalışmaktadırlar.