DANS AYAKKABISI

blog yazısı ekle !

DANS AYAKKABISI

Aşkın ve tutkunun dansı olarak adlandırılan tango bir çok kişi tarafından takip edilen bir dans tarzıdır. Tango gecelerine katılarak bu muhteşem dansı gerçekleştiren kişileri izlemek oldukça heyecan vericidir. Tangonun o eşsiz büyüsünün bir özelliği kadın ve erkek arasında olan uyumdur. Ancak birçok kişinin bilmediği ve tango sanatçılarının en çok sıkıntı çektiği konulardan biri dans ayakkabısı konusudur.

Ankara'da Dans Okulları için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Dans Okulları

Tangoda dansçıların eşleri, atmosfer ve müzik kadar dansçıların ayakkabıları da dansçılar için oldukça önemlidir. Çünkü rahatlık ve kullanım özellikleri dansçıların performanslarını oldukça çok etkilemektedir.

Dans ayakkabısı dendiği zaman herkesin aklına kadınlar için yüksek topuklu ayakkabılar erkekler için ise klasik draco modeller gelebilir. Ancak bu ayakkabılarında o kadar çok özelliği vardır ki her dansçı için farklılık gösterebilir. Ankara gibi bir yerde dans performans sanatçılığı ya da eğitmenliği yapıyorsanız kesinlikle sadece dans ayakkabısı yapan ustalara başvurabilirsiniz. İster sert ister yumuşak taban olsun seçiminizi yapabilir ve binlerce kumaş seçeneği ile istediğiniz modelde dans ayakkabısı yaptırabilirsiniz.