DANS EDERKEN YAPILMAMASI GEREKEN HAREKETLER

blog yazısı ekle !

DANS EDERKEN YAPILMAMASI GEREKEN HAREKETLER

Her zaman değişik partnerlerle dans edin. Böylelikle dansın inceliklerini öğrenmek daha da kolaylaşır. Daha kısa sürede adapte olursunuz. Daimi partner bulmakta önemlidir. En bir tane daimi partneriniz olsun. Onunla dans ederken bulunduğunuz paylaşım, kurduğunuz kontak her zaman daha farklı olacaktır. Tek müzikle, tek pistte, tek partnerle, tek stile bağlı kalmadan dansınızı ve kendinizi her şekilde test edin.

Ankara'da Dans Okulları için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Dans OkullarıGöreceksiniz ki bu size sportmen bir hava katacak ve dansınızı daha kısa sürede kavrayacaksınız. Değişiklikler içinde sevdiğiniz stile daha iyi karar verirsiniz. Karşılaştırma yapmak bu açıdan daha da kolay olacaktır. Daha iyi kontak kurduğunuz bir partnerle dans etmek isteyecekte olabilirsiniz, tüm bunları keşfetmek size ve dansınıza bağlıdır. Salsa özgür bir danstır ve sizin de öyle olmanızı ister. Kendinizi kısıtlamayın. Erkekler özellikle kollarını yönetmek için kullanırken kollarınızın partnerinize çarpmamasına dikkat etmelisiniz.

Dikkatle ve narince yönetilmek partnerinizin daha çok hoşuna gidecektir. Olası sakatlıklardan da yanlış hareketlerden de uzak durmak gerekir. Tıpkı bir alıştırmayı nasıl yapmaya bir tekerlemeyi nasıl ezberlediysek öyle gitmesine şahit oluyor, o kemikleşmiş yapıyı değiştiremiyorsak, yönetirken hatalı hareketlere sevk etmekten kaçınmalıyız.

Öğrenirken kısa yollara kaçmak keşfetmeyi engellemekten başka bir işe yaramaz. Dans keşfedilmelidir. Salsa dansı bunun için sizi çağırırken neden kısa ve kolay yollara kaçarak elinizin tersiyle bu eğlenceyi itin dimi. İyi bir dansçı olmak için düşüncenizi ayaklarınızda olmadan dans edin. Müziğin ritmi sizin için iyi ve oldukça eğlenceli bir rehberdir. Çaba göstermeden müzikle dans ederseniz her hareket size zevk verecektir.

Kendine güvenmeniz de ilk önce ayaklarınızı unutmanızla başlayacaktır. Kendinize güvenmeniz iyi dans etmenizle alakalıdır. Ne kadar güvenirseniz o kadar iyi dans edersiniz. Rahatça hareketleri yaparak yani hafifleyerek müziğin ritmine kendinizi kaptırın. Değişik adımlar öğrenmeye açık olursunuz. Ve bu kendinizi geliştirmenizi sağlar.

Dans etmeyi bilmeden önce dans etmekten nefret ettiğinizi söylemeniz yani ön yargınız size hiçbir şey kazandırmayacağı gibi salsa gibi bir danstan uzaklaşmanıza neden olur. Salsa dansın şımarık ve güler yüzlü çocuğudur, lütfen ona yüzü asık bir ifadeyle gelmeyin sizi eğlendirmesine izin verin. Kısaysanız, parmaklarınızın ucunda dans ederek uzun gözükmeye çalışmayın, uzunsanız da dizlerinizi kırarak dans etmeyin her iki beyhude uğraşta duruşunuzun bozulmasına sebep olur. Enerjik ve Ankara şehrinin dinamiğini örnek alın.