DANS GECENİZ BERBAT BİR HAL ALIRSA NE YAPARSINIZ?

blog yazısı ekle !

DANS GECENİZ BERBAT BİR HAL ALIRSA NE YAPARSINIZ?

Mükemmellik her ne kadar ulaşılması güzel gibi görünen bir kavram olsa da, takıntıya dönüştüğü vakalarda artık insan zihnini yormaya da neden olabiliyor.

Diğer bir taraftan, hiç bir zaman kusursuz olamayacağınızı bilseniz bile sürekli olarak çalışmak ve egzersiz yapmak sizi en azından kusursuzluğa bir az da olsa yaklaştırmış olacaktır. Tabi ki burada bahsedilen bu görüş sadece dans etmek için değil hayatın her alanında uygulanabilir.

Ankara'da Arjantin Tango için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Arjantin Tango


Bu yüzden her ne kadar kendinizi şu an ki halinizle çok iyi görüyor olsanız bile er veya geç siz de çuvallayacaksınız! Ancak o gün geldiğinde, bu durumla nasıl başa çıkacağınız sizin gelecekte ki halinizi de büyük ölçüde belirleyecektir.

HATA YAPTIN... BERBATSIN... PES ETMELİSİN!


Özellikle konumuzla ilgili örnekleri ele alacak olursak, dans okullarına katılan pek çok öğrencinin yaşadığı bir durumu sizlerle paylaşmak isterim. Özellikle özgüvenleri düşük olmasına rağmen kendilerini motive edip dans kurslarına katılmayı başaran ancak yine yaptıkları en ufak hatada kendilerini affedemeyip, yine düşük özgüvenleri nedeniyle dans etmeyi bırakmaya karar veren kişilerin aslında çok da doğru bir tercih yapmadıklarını her zaman düşünmekteyim.

Bu gibi durumlarda önemli olanın zihnen kendinizi her türlü duruma hazırlamak olduğunu ve herkesin zaman zaman hata yapabileceğini kabul etmesini beklerim. Eğer bu söylediğim doğru olmasaydı emin olun şu an dünyada ki bütün dans pistleri boş kalmak zorunda olacaktı.

KENDİNİZE GÜLMEYİ ÖĞRENİN

Günün sonunda başınıza her ne gelirse gelsin bunları arkadaşlarınızla paylaşıp birer eğlence ve sosyalleşme imkânına dönüştürmeye gayret edin. Her ne kadar kendinizi zorlayıp uzun süren provalarda zaman geçirseniz de dans pistine çıktığınızda kalabalığın ve heyecanın da etkisiyle ufak hatalar yapabilirsiniz. Bunları gözünüzde büyütmeden kolayca üstesinden gelebilmek son derece önemlidir.

Ayrıca bu olumsuzlukları kafanıza takmamak ve özellikle başkalarına yansıtmamanızda ilerleyen hayatınızda sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü en nihayetinde dans etmeyi kendinizi rahatlatmak ve mutlu hissetmek için yaptığınızı unutmamanız gerekir.

Bu yüzden bir sonraki defa böyle canınızı sıkan bir hata yaptığınızı fark ettiğinizde bunun üstesinden hemen gelmeye ve müziğin ve ritmin içerisinde kaybolmasına izin verin. Unutmamanız gereken en önemli şeyleri tekrar hatırlatmak gerekirse;

1. Bütün herkesin ve hatta bugün dansına hayran kaldığınız dansçıların bile hayatları boyunca hata yapabildiğini unutmayın
2. Böyle bir durumla karşılaştığında kendinize gülün ve dansınıza devam edin.