DANS KURSLARI VE CESARET

blog yazısı ekle !

DANS KURSLARI VE CESARET

Belki Ankara dans okullarının da yardımıyla, sevdiğiniz veya uzun zamandır öğrenmek istediğiniz bir dansın eğitimlerine katılmaya başladınız ve bir süredir düzenli olarak bu dans kurslarına devam ediyorsunuz. Ancak yine de sanki bir ilerleme kaydetmiyormuş gibi hissetmenize engel olamıyor, böyle hissettiğiniz için de huzursuz oluyor, bu huzursuzluğunuz ve rahatsızlığınız da dans derslerinize ve orada öğrendiğiniz teknikleri doğru olarak tekrarlayamamanıza neden olmaya başlamış olabiliyor. Tüm bunların sonucunda ise tükenmiş ve işe yaramaz biri gibi hissetmeye başlayıp kendinizi umutsuz bir vaka olarak tanımlamaya başlıyorsunuz.

Ankara'da Dans Sporu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Dans Sporu


Bu uzun tarifin ardından, dans etmeye yeni başlamış ve böyle düşünen kişiler için aslında söylenebilecek tek şey, böyle hissetmelerinin gayet "normal" olduğudur. Çünkü insanlar asla hayatlarında bir veya bir kaç kez tekrar ettiği şeyler üzerinde bir anda uzmanlaşamazlar veya içlerinde saklı kalmış yetenekleri aynı hızla ortaya çıkmaz. Eğer herhangi bir konu da gerçekten iyi olmak istiyorsanız ve öyle anılmak istiyorsanız bunun için uğraştığınız şeylerin üzerinde yeteri kadar düşünmeli ve ihtiyacınızdan çok daha fazla alıştırma yapmalısınız.

Bu durum dans pistleri için de geçerlidir. Herhangi bir dans okuluna devam eden kimse, bir kaç dersten sonra her şeyi bildiğini ve en iyisi olduğunu söyleyemez. Burada bilinmesi gereken en önemli nokta dansınızla ilgili bir şeyler öğrenmeye başladıkça bazı karışlıklıların veya hataların mutlaka yaşanacak olmasıdır. Çünkü zaten tüm bu aşamalar öğrenme sürecinin bir aşamasıdır. Hatta öyle ki, eğer ilerlemeye başladığınızı fark ediyorsanız bile bunun yeterli olmadığını bilecek ve daha çok alıştırma yapmaya çalışacaksınız.

Elbette doğal yetenek denen bir kavram vardır ancak çevrenizde bu özelliğe sahip olduğunu düşündüğünüz veya bildiğiniz kimseler varsa ve onlar da dans etmek konusunda herkesçe kabul edilen bir seviyeye gelmişlerse, onların hayatlarını da incelediğinizde olması gerektiğinden ne kadar fazla antrenman ve farklı egzersizler yaptıklarını göreceksinizdir.

Tüm bu sebeplerden dolayı yeni başladığınız dans eğitimlerinizde önemli olan, her bir dersi düzenli olarak takip etmek ve öğrendiklerinizi mümkün olan her fırsatta tekrar etmektir.

Ayrıca dans etmenin eğlenceli bir şey olduğunu, insanların kendilerini rahatlatmak ve enerjilerini doğru bir yöne doğru yönlendirmek için yaptıkları bir aktivite olduğunu da unutmayın.

Belki şu an yeni öğrendiğiniz bazı hareketleri tam olarak gerçekleştiremeyebilirsiniz ancak rahatlayın ve dans günlerinin tadını çıkartın, bugün olmasa da yarın o hareketlerin hepsini tahmin ettiğinizden çok daha iyi bir şekilde yapacaksınızdır.