DÜĞÜN DANSI KAREOGRAFİLERİ

blog yazısı ekle !

DÜĞÜN DANSI KAREOGRAFİLERİ

Düğün dansı bütün ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de giderek rağbet görmekte ve gelişmektedir. Hayata atılan ilk adımla düğünün olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Bu özel günü seçeceğiniz müzikle size özel hazırlanan kareografilerle ve profesyonel eğitmenlerle yıllarca hafızalardan silinmeyecek bir ana çevirmek isteyenler için kaçınılmaz bir organizasyondur.

Ankara'da Düğün Dansı Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Düğün Dansı

Evlenecek çiftlerin en büyük isteği unutulmaz bir düğün organizasyonudur. Büyük gün yaklaştıkça yapmanız gereken şeyler de artacaktır. Düğün salonu, gelinlik, damatlık derken çiftler büyük bir koşuşturma içine girmekte ve aslında önemli olan kısma zaman ayıramamaktadırlar.

Düğünün en özel anlarından biri olan düğün dansına hazırlanmak için en az iki ay öncesinden araştırma yapılmalı ve profesyonel dans eğitmenlerinden ders alınmaya başlanmalıdır. Çünkü dans eğitimi alacağınız kişilerin profesyonel olması, kısa sürede göz kamaştıran bir dans öğrenmeniz demektir. Düğün dansı kareografileri almak isteyenler dans türüne de karar vermelidirler.

Bu dersler; Rumba, Tango, Salsa, Bachata, Sirtaki, Zeybek gibi farklı dans türleri arasından size uygun dansı seçebilirsiniz. Ankara'da profesyonel olarak kendini geliştirmiş çok sayıda eğitmek bulunmaktadır. Bu eğitmenlerden kareografi yerine dansın temelini öğrenmiş olursunuz ve bu da sizin dans sırasında heyecanlanmanızı ve stres yapmanızı engeller.

Rüya gibi bir dans istiyorsanız öncelikle özel bir şarkı seçmeniz gerekir. Eğer aklınızda bir şey yoksa dans kursu merkezi bu konuda size öneride bulunacaktır. Daha sonra da seçtiğiniz şarkının ritmine uygun göz kamaştıran bir çıkış kareografisiyle başlanır ve dansın ilk adımları öğretilir. İkinci dersten itibaren dansın figürlerine geçilir.

Haftada üç veya dört ders almanız yeterli olacaktır. Dans öğrenmenin yanı sıra partnerinizle güzel ve mutlu dakikalar geçirip, hayatınızın sonuna kadar paylaşabileceğiniz bir hobi olacaktır. Hayatınızda sadece bir kez yaşayacağınız bu anı ölümsüzleştirmek sizin elinizdedir. Düğün dansı kareografileri, bir ömür sürecek mutlu hayatınızın ilk kutlamalarıdır.

Aslında dans bir spordur ve spor merkezi ya da özel dans kursu veren yerlerde iyi eğitmenlerle tutkulu bir aşkınızı ölümsüz kılmanın en kolay yoludur. Ayrıca özgüveninizi artıracak ve sosyal yaşantınıza renk katacaktır.