DÜĞÜN DANSININ ÖNEMLİ DETAYLARI

blog yazısı ekle !

DÜĞÜN DANSININ ÖNEMLİ DETAYLARI

Düğün Dansı, hayat arkadaşını doğru bir şekilde seçenlerin karşısına, hayatı boyunca bir kere çıkmaktadır. Düğün dansı yapılacağı gece eşsiz olup üzerinde önemle durulması gerekir ve önceden belli hazırlıkları da içermelidir. Eğer düğün dansınızın akıllarda kalıcı olmasını ve geceye özgü atmosfere harika bir şekilde eşlik etmesini istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken detaylar şunlardır:

Ankara'da Düğün Dansı Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Düğün Dansı


Öncelikle seçeceğiniz dansın tekniklerini önceden eşinizle çalışmalısınız. Başarılı ve uyumlu bir şekilde yapacağınız dans, özel gecenizi daha anlamlı ve eşsiz hale getirecektir. Koreografi ve figürler ile uyumlu bir senkron yakalayabilmek için bir kursa gidilebilir, bu anlamlı gece için profesyonel bir yardım alınabilir. Bu açıdan bakıldığında ülkemizde bu özel gün için birçok bölge ve şehir, kursları ile eğitim vermektedir. Ankara bu konuda en çok tercih edilen ve bu konuya da başkentlik yapan bir şehrimizdir.

Gelinlik ve damatlık, bu dansın kostümleridir ve bu konuda bir eğitim alırken kıyafetlerin tarzı, tasarımı önceden eğitim alınan yere anlatılmalıdır. Çünkü figürleri ve dansın kalitesini belirleyecek olan etmenlerden biri de çiftlerin kostümleridir. Gerekirse dansa özgü bir tasarım için fikir yardımı alınabilir.

Çiftlerin sahnede durduğu süre, bu konuda dikkat edilmesi gerekilen diğer bir detaydır. Bu sürenin 2 – 3 dakika arası olması ideal olandır. Daha uzun süreli danslar, çiftleri memnun ederken, izleyicileri biraz da olsa sıkabilir. Gecenin anlamlı ve seyir zevki açısından da etkili olabilmesi için, müzik kullanımı da önemlidir. Müzik, dansınıza eşlik eden en önemli etkenlerden biri olacağından dikkatli ve dansa uygun bir şekilde seçilmelidir.

Sahneye anons ile davet, çiftlerin üzerinde durmadığı bir ayrıntıdır. Size özel bir anons, ayrıntı da olsa, bu gecenin sadece size özel olduğunu belli etmenin bir yoludur. Ayrıca bu uygulama, arkadaşlarınıza ilk dansın gelin ve damata ait olduğunu söylemenin de farklı bir yoludur.

Dans provaları, yaşanacak herhangi bir olumsuzluğun önüne geçebileceğinden provalara ağırlık verilmesi tavsiye edilir. Bu gece sadece sizin geceniz olacağı için dans tarzından, müziğe, tasarımdan kostümlere kadar her şeyi ayrıntıları ile beraber kendiniz belirleyebilirsiniz. Unutmayın sahne sizin!