ERYAMAN BALE KURSU

blog yazısı ekle !

ERYAMAN BALE KURSU

Bale eğitimi çocuklarımıza küçük yaşlarda yaklaşık 5-6 yaş aralığında aldırılması gereken bir eğitimdir. Bu yaşlarda kas gelişimi devam ettiği için çocukların baleyi öğrenmesi ve esneklik kazanması ileriki yaşlara göre daha kolay olacaktır. Sizlerde çocuğunuzun dansa meyilli olduğunu düşünüyorsanız ve bu yeteneğini geliştirmesine yardımcı olmak istiyorsanız Ankara Eryaman bale kursuna gidin. Dersler ve içerikleri hakkında alacağınız bilgi ile çocuklarınızı bu kursa yazdırın.

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

ÜMİTKÖY DANS KURSU

Bale, Dans, Müzik ve Drama alanlarında eğitim vermeyi ve bu alanda organizasyonlar düzenlemeyi amaçlayan bir kurumdur.

Okulumuz ilk olarak 2008 yılında Armoni Halkoyunları Topluluğu adıyla Ankara'nın Ayrancı semtinde faaliyet göstermiştir.

2013 Yılı itibari ile Genel Koordinatörümüz Özgür DEMİR liderliğinde Armoni Wedding Dance Studio adıyla Ankara'nın Ümitköy semtinde bir çok dans ve müzik branşlarını açarak profesyonel eğitmen ve antrenör kadrosuyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Armoni Weddding Dance Studio & Event;

Müzik branşların da derslerimiz en az 3 en fazla 5 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir.

Müzik derslerimizde kesinlikle nota eğitimi zorunludur.

Dans derslerimizde salona özel ayakkabı kullanımı zorunludur.

Bütün branşlarda Öğretmen ve Antrenör kadromuz alanında uzman Konservatuar ve Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek okulu mezunudur.

Ayrıca Özel yetenek sınavlarına (Güzel sanatlar Lisesi, Konservatuar) hazırlık için birebir özel eğitim verilir.

Bütün branşlarımız da ücretlerimiz aylık olup 4 haftalık periyotlar halinde hesaplanır.

Ümitköy BALE:

Bale'de minikler dansın harika dünyasıyla tanışırlar. Bu programda minikler koordinasyon ve artistik çalışmaları yaparken bir yandan da kendi yaş gruplarına göre hazırlanmış egzersiz ve yaratıcılığa yönelik oyunlar aracılığıyla temel bale hareketlerini öğrenirler. Bu programda çocuğunuz diğer çocuklarla etkileşim içinde olur; grup ruhu, özgüven ve öz saygı geliştirir. Bu programa katılan minikler bir yandan iyi vakit geçirirken bir yandan da ileriki dans eğitimleri ve fiziksel gelişimleri için mükemmel bir başlangıç yaparlar. Okulumuzda Bale eğitimleri genellikle hafta sonları olmaktadır . Yaz dönemleri hafta içi eğitimlerimizde mevcuttur. Bale eğitimi dansın temeli olmakla birlikte birçok alanda çocuğunuzun psikomotor ve motorik özelliklerinin gelişmesine önemli ölçüde faydası vardır. Yaş aralığımız 3,5ile 12 yaş arasıdır. 3,5 - 6 Yaş sınıflarımızda Drama eğitimiyle birlikte bale eğitimi verilmektedir. Armoni Dans ve Müzik Akademisinde Bale eğitimleri Haftada 1 gün 1'er saat şeklinde işlenmektedir.

Ümitköy LATİN DANSLARI:

Standart Latin : Tango Waltz. V Waltz, Quick Step, Fox Trot.
Sosyal Latin : Salsa, Bachata.Swing, Merengue, Rock'n Roll
Sportif Latin : Samba, Cha cha, Rumba, Pasa Double

Armoni Wedding Dance Studio da bütün dans derslerimiz 14 mt boyundaki aynalı 85 metre karelik ferah ve geniş salonumuzda işlenir. Haftada Bir (1) Gün birer (1) Saat şeklinde yapılır. Ayrıca aylık pratik geceleri düzenleyerek tüm gruplarımız diğer danslarla tanışırlar.

Ümitköy MODERN DANS:

Modern Dans, dansı kalıplar içinde görmek yerine, bu kalıpları kırarak, yaratıcılığı ön plana çıkaran ve sanatçının kendinden bir şeyler katabileceği kompozisyonlar haline getirmeyi amaçlar . Bu durumda Modern dans, sadece kalıpların kırılması fikriyle yola çıkmayıp , özüne yoğunlukla bale'den ,müzikten,tiyatro'dan , kısacası sanatın her dalından bir çok parçayı alarak yaratıcılığın enginliği içinde birbirine harmanlamaktadır. Armoni Wedding Dance Studio da haftada birgün 1 saat şeklinde eğitim verilmektedir. Ayrıca özel yetenek sınavları için birebir eğitimleriyle hizmet vermektedir.

Ümitköy DÜĞÜN DANSI:

Yaşamınızın en özel ve en mutlu gününde tercih edeceğiniz dansın eğitimini alın. Yada size özel koreografilerimizle heyecanınıza heyecan katalım. Armoni Wedding Dance Studio da düğün danslarında ders saatleri size göre ayarlanır. Siz öğrenene kadar eğitim devam eder. Ayrıca düğün öncesinden istenilen bir günde hatırlamak amaçlı provalar alınır.

Ümitköy HALK DANSLARI:

Armoni Wedding Dance Studio da Halk dansları derslerimiz yetişkinler için haftada bir gün 3 saat, Minikler ve hobi gurupları için haftada 1 gün 2 saat şeklinde işlenmektedir. Bu programda öğrenciler en az 3 yöre oyununu öğrenir ve yarışma festival, yılsonu gösterisi gibi çeşitli turnelerde sahne alma imkanı bulurlar. Halk dansları programında Minikler (8-14yaş), Yetişkinler (+14 Yaş) ve Hobi grubu (+30yaş ) olarak sınıflandırılır. Ayrıca arzu ettiğiniz özel bir yöre ya da yöre oyunu eğitimi alabilirsiniz.

Ümitköy SIRTAKİ:

Yunan folklorünün ayrılmaz bir parçası haline gelen bir dans türüdür. Hasapiko, Zeybetiko keyif alarak öğrenecek, eğlenerek dans edeceksiniz.

Sirtaki-Hasapiko, balo salonlarında büyük bir disiplin ve ciddiyetle icra edilen "avant-garde" danslardan oldukça uzak bir karaktere sahiptir. Modern batı danslarıyla kıyaslandığında, Sirtaki-Hasapiko yalın bir danstır. Ama basit değildir. Bu dansta da belli bir beceri ve ustalık gerektiren birçok karmaşık figür vardır. Bununla birlikte, çeşitli sıçrama ve bükülmeleri saymazsak, Sirtaki-Hasapiko'da bedeni çok zorlayan veya aşırı bir çeviklik gerektiren figürler çok fazla değildir. Genel olarak bakıldığında, Bu dansta öğrenilmesi zor olan şey figürler değildir; esas zorluk, bu figürlere can ve ruh kazandıracak bir tarzı ve havayı kazanma noktasında karşımıza çıkıyor. Yani Sirtaki-Hasapiko öğrenilirken üzerinde en çok durulması gereken şey estetiktir. Figürlerin bedene iyice oturup refleksleşmesi anlamına gelen estetik ise zamanla, ancak bir figür defalarca yapıldıktan sonra kazanılabiliyor. Armoni Wedding Dance Studio da Sırtaki derslerimiz haftada bir gün 1,5 saat olarak işlenmektedir.

Ümitköy PİYANO:

Dallarında uzman eğitmenler eşliğinde bireysel olarak yapılan piyano derslerimizin ilk amacı öğrencinin müzik sevgisini uyandırmak, hayal dünyasında müzik imgesini geliştirmek,ritm duygusunu vermektir.

Müziği seven çocuk insanı sever, toplumu sever, yaşamı sever,eşsiz bir ruh gücü ve zenginliği kazanır.

Piyano eğitimi öğrencinin kişisel gelişiminde de, duygusal bileşenlerinin derinleştirilmesi ve terbiye edilmesi, sanatsal yönlerinin gelişmesi, becerilerinin artması gibi çok yönlü ve olumlu etkiler yaratır.

Günümüz pedagoji anlayışlarının genel yaklaşımı, başlangıç piyano eğitiminin bilimsel bir süreç olduğu ve bu süreçte bilimsel yöntemlerden yararlanılması gerektiği üzerinedir. Solfej,armoni ve diğer teorik bilgiler tamamlayıcı olarak piyano derslerimizin içeriğinde yer almaktadır. Armoni Wedding Dance Studio da Piyano dersleri haftada 1 gün 1 saat olarak işlenir.

PİYANO DERSLERİNİN İÇERİĞİ:

-Piyano parçalarının ve aksesuarlarının tanıtılması
-Piyano çalma teknikleri
-Solfej armoni ve teorik bilgiler
-Gamlar, arpejler, egzersizler
-Müzikal terimlerin öğrenilmesi
-Seviyeye göre çeşitli etütler,parçalar
-Piyano'nun tarihçesi,müzik dönemleri,Piyano repertuarı

Ümitköy KEMAN:

Bireysel olarak yapılan keman derslerimizin ilk amacı öğrencinin müzik sevgisini uyandırmak,hayal dünyasında müzik imgesini geliştirmek,ritm duygusunu vermektir.Müziği seven çocuk insanı sever,toplumu sever,yaşamı sever,eşsiz bir ruh gücü ve zenginliği kazanır.

Keman eğitimi, öğrencinin kişisel gelişiminde de, duygusal bileşenlerinin derinleştirilmesi ve terbiye edilmesi, sanatsal yönlerinin gelişmesi, becerilerinin artması gibi çok yönlü ve olumlu etkiler yaratır.

Günümüz pedagoji anlayışlarının genel yaklaşımı, başlangıç keman eğitiminin bilimsel bir süreç olduğu ve bu süreçte bilimsel yöntemlerden yararlanılması gerektiği üzerinedir. Solfej, armoni ve diğer teorik bilgiler tamamlayıcı olarak keman derslerimizin içeriğinde yer almaktadır.

Armoni Wedding Dance Studio da Gruplarımız en fazla 3 kişiliktir. Grup derslerimiz Haftada 1 gün 2 Saat olarak işlenir. Özel derslerimiz Haftada 1 gün 1 er saat olarak işlenir.

KEMAN DERSLERİNİN İÇERİĞİ:

-Kemanın ve aksesuarlarının tanıtılması
-Keman ve yay (arşe) tutuş teknikleri
-Gamlar, arpejler, egzersizler
-Solfej armoni ve teorik bilgiler
-Müzikal terimlerin öğrenilmesi
-Seviyeye göre çeşitli etütler, parçalar
-Seviyeye göre piyano eşlikli parçalar
-Kemanın tarihçesi, müzik dönemleri, keman repertuarı

Ümitköy KLARNET:

Armoni Wedding Dance Studio da Klarnet dersleri haftada gün 1 saat şeklinde işlenir. Ayrıca Özel yetenek sınavlarına hazırlık için özel ders programı uygulanmaktadır.

Ümitköy YAN FLÜT:

Armoni Wedding Dance Studio da haftada 1 gün 1 saat şeklinde derslerimiz işlenmektedir. Ayrıca Özel yetenek sınavlarına hazırlık için özel ders programı uygulanmaktadır.

Ümitköy PERKÜSYON:

Vurmalı çalgıların temel eğitimini bu programda alabilir. Temel müzik eğitimi alarak diğer enstrümanlara geçişte kolaylık sağlar. Armoni Wedding Dance Studio da Perküsyon derslerimiz haftada 1 gün 1 saat olarak işlenir.

Ayrıca başarılı öğrencilerimizi okulumuzun ritim grubuna dahil ederek sahne alma fırsatı sunuyoruz.

PERKÜSYON EĞİTİM İÇERİĞİ

-Nota Değerleri
-Ritim yapıları
-Ritim usulleri gösterimi
-Tartım

Ümitköy GİTAR:

Bireysel veya grup dersi şeklinde yapılan gitar derslerimizin ilk amacı öğrencinin müzik sevgisini uyandırmak, hayal dünyasında müzik imgesini geliştirmek, ritim duygusunu vermektir.

Müziği seven çocuk insanı sever, toplumu sever, yaşamı sever,eşsiz bir ruh gücü ve zenginliği kazanır.

Gitar eğitimi, öğrencinin kişisel gelişiminde de, duygusal bileşenlerinin derinleştirilmesi ve terbiye edilmesi, sanatsal yönlerinin gelişmesi, becerilerinin artması gibi çok yönlü ve olumlu etkiler yaratır.

Günümüz pedagoji anlayışlarının genel yaklaşımı, başlangıç gitar eğitiminin bilimsel bir süreç olduğu ve bu süreçte bilimsel yöntemlerden yararlanılması gerektiği üzerinedir. Solfej, armoni ve diğer teorik bilgiler tamamlayıcı olarak gitar derslerimizin içeriğinde yer almaktadır. Armoni Wedding Dance Studio da Gitar derslerimiz haftada 1 gün 2 saat olarak işlenmektedir.

GİTAR DERSLERİNİN İÇERİĞİ:

-Gitarın ve gitar ile kullanılan aksesuarlarının tanıtılması
-Gitar tutuş teknikleri
-Solfej armoni ve teorik bilgiler
-Gamlar, arpejler, akortlar, egzersizler
-Müzikal terimlerin öğrenilmesi
-Seviyeye göre çeşitli etütler, parçalar
-Gitarın tarihçesi, müzik dönemleri, Gitar repertuarı

Ümitköy SAZ&BAĞLAMA:

Saz ya da Bağlama derslerimiz en az 5 en fazla 10 kişilik sınıflarda işlenir. Kesinlikle nota eğitimi alarak öğretim gerçekleştirilir. Okulumuzda haftada 1 gün 2 saat şeklinde dersler işlenmektedir.

Ümitköy DRAMA:

Armoni Wedding Dance Studio da Drama derslerimiz haftada 1 gün 2 saat şeklinde işlenmektedir.

Ümitköy CAPOEiRA:

Brezilya savunma sanatının ritim müzik ve dansla harmanlanmasıyla keyifle spor yapmak isteyenler için Armoni Wedding Dance Studio da antrenmanlarımız haftada 3 gün 2 şer saat olmak üzere işlenmektedir. Capoeira sınıfımıza 8 yaş ve üstü öğrencilerimiz kabul edilmektedir.

PİLATES:

Bölgesel zayıflamak ve genel olarak sıkılaşmak isteyenler için Armoni Wedding Dance Studio da Pilates 2 Programdan oluşur. Program 1: Haftada 3 gün 1er saat , Program 2: Haftada 2 gün 1er Saat olarak derslerimiz işlenir.

Ümitköy FOTOĞRAFÇILIK:

Bu programda öğrencilerimiz temel fotoğraf çekim teknikleri, ışık kullanımı, objektif kullanımı, SLR makinelerdeki tüm teknik özellikleri öğrenirler. Grup halinde fotoğraf çekimlerine doğaya çıkılır. Armoni Wedding Dance Studio da dersler haftada 1 gün 2 saat olarak işlenir.

Ümitköy RESİM:

Karakalem, Natürmort, Yağlı boya tuval vs. Armoni Wedding Dance Studio da haftada 1 gün 2 saat şeklinde eğitim verilmektedir. Ayrıca Ebru sanatı, Hat sanatı eğitimlerini de birebir özel ders olarak alabilirsiniz.

ARMONİ WEDDING DANCE STUDIO & EVENT;

Ümitköy HALK OYUNLARI KURSU

Ülkemizin en güzel kültürel değerlerinden biri halk oyunları. Türkiye'nin her bölgesinin hatta her ilinin kendine has birbirinden güzel halk oyunları bulunuyor ve Ümitköy Armoni Wedding Dans Studio halk oyunları kursu ile bu yöresel halk oyunlarının hepsini öğrenebilmek mümkün.

Halk oyunlarına başlamanın yaşı yok

Halk oyunları konusunda en sık düşülen yanılgılardan biri halk oyunlarının yalnızca çocuklar tarafından öğrenildiği ve halk oyunu kurslarının yalnızca çocuklar için olduğu. Oysaki bu doğru değil. Armoni Wedding Dans Studio halk oyunları kursu her yaş için farklı sınıflar ile yediden yetmişe ülkemizin en önemli kültürel miraslarından biri olan halk oyunlarını öğrenme şansı sunuyor. Evet, halk oyunları özellikle çocuklar ve gençler için mükemmel bir aktivite ama bu ileri yaşlarda yapılamayacağı ya da öğrenilemeyeceği anlamına da gelmiyor. Yani Armoni Wedding Dans Studio halk oyunları kursu yediden yetmişe herkesin farklı yörelerin halk oyunlarını öğrenmesini sağlıyor.

Halk oyunlarının sayısız faydası var

Halk oyunlarına sadece bir dans gözü ile bakmak haksızlık olur. Zira Armoni Wedding Dans Studio halk oyunları kursu ile halk oyunları öğrenirken bir yandan da hem zihinsel hem de fiziksel sağlığınızı koruyabilirsiniz. İşte halk oyunlarının sayısız faydasından sadece bir kaçı;

Oksijen kapasitesini arttırır.

Fiziksel performansı geliştirir.

Yaşam kalitesini arttırır.

Kalp hastalıklarına yakalanma riskini düşürür.

Yüksek tansiyona yakalanma ve hastaysanız ilerleme olasılığını azaltır.

Şeker hastalığına yakalanma riskini azaltır.

Kabızlık sorununun çözümüne yardımcı olur.

Bel ağrılarını azaltır.

Kilo vermeye ve ideal kilonuzu korumanıza yardımcı olur.

Kemik yoğunluğunu arttırır ki bu da kemiklerin daha sağlıklı olmasını sağlar.

Koordinasyon ve dengeyi geliştirir.

Bunlar halk oyunlarının faydalarından sadece küçük bir kısmı ve bunlara bir de sağlığınızı korurken geleneksel değerlerimize sahip çıkmak ile hoşça zaman geçirmek de eklenince halk oyunlarının neden yediden yetmişe herkes için en keyifli aktivitelerden biri olduğunu anlamak zor değil. Kısacası siz de hemen Armoni Wedding Dans Studio'nde katılacağınız halk oyunları kursu ile sağlığınızı korumaya ve hayatınıza keyif katmaya başlayabilirsiniz.

Ümitköy BALE KURSU

Rönesans dönemi İtalya'sında ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan bale en estetik sahne ve gösteri sanatlarından biridir. Bu nedenle de doğal olarak tüm dünyanın en sevilen sanatlarından, daha doğrusu dans türlerinden biri olmasına da pek şaşırmamak gerekir.

Bale zihnin ve bedenin disipline edilmesi temeline dayanır

Bale özellikle çocuk gelişimi için en faydalı dans türlerinden biridir. Zira bale bedenin ve zihnin disipline edilmesini gerektirir ve bu sayede balenin figürlerini yapmak mümkün hale gelir. Yani bale çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine ciddi şekilde katkı sağlar. Armoni Wedding Dans Studio bale kursu ile çocuğunuzun gelişimine sağlayabileceğiniz katkılardan bazıları şunlar;

Bale kasların gelişimine yardımcı olur.

Bale müzik eşliğinde yapılır ve bu da çocukların işitme duyusunun gelişmesini sağlar.

Bale yapmak çocuklarda duruş bozukluklarının gelişmesini engeller, duruş bozukluklarını düzeltmeye yardımcı olur.

Bale çocukların hayal gücünü geliştirir.

Bale eğitimi alan çocuklarda sağlıklı beslenme bilinci oluşur.

Bale çocukların bağışıklık sistemini güçlendirir.

 • Bale çocukların özgüvenlerinin gelişmesine ciddi şekilde katkı sağlar.
 • Bunlar balenin çocukların gelişimine sağladığı katkılardan sadece bir kaçı. Yani çocuğunuzun Armoni Wedding Dans Studio bale kursu ile daha sağlıklı ve başarılı, kendine güvenen bir birey olarak yetişmesini sağlayabilirsiniz.

  Baleye kaç yaşında başlanır?

  Baleye başlamak için önerilen yaş 3-11 aralığıdır. Ancak bu daha ileri yaşlarda ve yetişkinler için bale öğrenmeye başlamanın imkansız olduğu anlamına gelmez tabi ki. Armoni Wedding Dans Studio'nde verilen bale kursu her yaşa ve seviyeye uygun farklı sınıflardan oluştuğu için başta çocuklar olmak üzere isteyen herkes yaşına ve seviyesine uygun sınıfa katılarak bu estetik sanat dalını öğrenebilir.

  Kısacası bale çocuk gelişimine hem ruhsal hem de fiziksel yönden katkı sağlayan bir sanat dalı olmasının yanı sıra her yaşta da yapılabilen bir danstır. Bu arada baleye başlamayı düşünenler için şunu da eklemeden geçmeyelim; bale öğrenmek sevgi ve sabır gerektirir. Dolayısıyla bale kursu ile geçireceğiniz günlere başlamadan evvel bale yapmak için içinizde gerçek bir istek olduğundan emin olmanız kurslarda daha başarılı olabilmeniz açısından önemlidir.

  Ümitköy DÜĞÜN DANSI KURSU

  Düğün hem kadınların hem de erkeklerin hayatlarındaki en anlamlı ve en önemli günlerden biri ve düğün dansıysa bu özel günün en önemli anları arasında. Her gelin ve damat düğün dansını yapmak için dans pistine çıktığında mükemmel bir dans ve aşklarına yakışır estetiklikte bir görünüm sergilemek ister. Elbette bunun için profesyonel kişilerden ders almak gerekiyor. Ümitköy'de bulunan Armoni Wedding Dans Studio düğün dansı kursu ile evlenecek çiftler için kişiye daha doğrusu çifte özel düğün dansı dersleri veriliyor.

  Kurslar düğünden 1 ay kadar önce başlıyor

  Armoni Wedding Dans Studio'nde düğün dansı kursları ortalama olarak düğün tarihinden bir ay kadar önce başlıyor ve her çift için ayrı ders veriliyor. Yine ortalama olarak 4 derste çiftlere düğünlerinde hem kendileri hem de davetliler için unutulmaz bir düğün dansı sergilemelerini sağlayacak koreografi öğretiliyor. Koreografi demişken söylemeden geçmeyelim, düğün dansı kursu ile sadece çiftlere özel ders verilmiyor aynı zamanda sadece onlar için hazırlanan özel koreografi öğretiliyor. Yani Armoni Wedding Dans Studio düğün dansı kursu ile en özel gününüzün en özel anını sadece size özel eşsiz bir düğün dansı ile taçlandırma şansına sahipsiniz.

  Farklı dans stillerini seçme şansına sahipsiniz

  Elbette her çiftin düğününde yapacağı dans için hayali aynı stil olmuyor. Bu nedenle Armoni Wedding Dans Studio'nde verilen düğün dansı kursu farklı dans stillerini içeriyor. Yani düğününüzde yapacağınız, yapmayı hayal ettiğiniz dans sitilini öğrenerek bu dansı müstakbel eşinizle birlikte en güzel şekilde yapabilirsiniz. Armoni Wedding Dans Studio düğün dansı kursu ile düğününüzde yapmak için öğrenebileceğiniz bazı dans stilleri arasında şunlar yer alıyor;

  Vals

  Rumba

  Cha cha

  Swing

  Roman

  Zeybek

  Salsa

  Elbette bu danslar dışında seçenekler de sunuluyor. Kısacası Armoni Wedding Dans Studio düğün dansı kursu size kusursuz ve büyüleyici bir düğün dansı yapabilmeniz için her türlü seçeneği sunuyor. Yapmanız gereken tek şey tarzınızı seçip derslere başlamak, işte bu kadar kolay!

  Ümitköy ORYANTAL DANS KURSU

  Oryantal sanılanın aksine Türkiye'ye özgü bir dans türü değil ve tüm Ortadoğu coğrafyasına yayılmış geleneksel bir dans. Elbette bizim kültürümüzün de önemli bir parçası. Oryantal aynı zamanda dünyanın en eski danslarından da biri ve sadece estetik ve çok keyifli olmakla kalmıyor yapanlara birçok fayda da sağlıyor. Armoni Wedding Dans Studio oryantal kursu ile siz de bu kıvrak dansı öğrenebilir, öğrenirken keyif alıp öte yandan düzgün bir fiziğe ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

  Oryantal dansın faydaları sizi şaşırtacak!

  Oryantale yalnızca bir dans olarak yaklaşmak biraz haksızlık olur, zira bu kadim dans aynı zamanda yapanlara neredeyse sayısız fayda sunar. Öyle ki oryantalin faydalarını öğrendiğinizde gerçekten çok şaşıracağınızdan emin olabilirsiniz. İşte Armoni Wedding Dans Studio oryantal kursu ile bu güzel dansı öğrenirken hayatınıza katacağınız faydalar;

  Oryantal zayıflatır

  Fit bir görünüme kavuşmanızı sağlar

  Oryantal özellikle karın ve basen bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmanıza yardımcı olur

  Enerjinizi yükseltir

  Günlük egzersiz ihtiyacınızı karşılamanızı sağlar

  Gördüğünüz gibi Armoni Wedding Dans Studio oryantal dans kursu boş zamanlarınızı keyifli geçirmenizi sağlamakla kalmayacak aynı zamanda zayıflamanızı ve fit bir görünüme kavuşup, daha sağlıklı olmanıza da yardımcı olacak. Bu arada oryantal kursu bünyesinde farklı seviyeler ve yaş grupları için sınıflar bulunması sayesinde yaşınız kaç olursa olsun bu geleneksel ve keyifli dansı öğrenme şansına sahip olduğunuzu da eklemeden geçmeyelim.

  Spor yapmaktan sıkılıyorsanız oryantal kursu tam size göre!

  Spor yapmanın sağlık için vazgeçilmez olduğunu artık hepimiz biliyoruz, ancak bunu biliyor olmamız spor yapmamız için yeterli olmuyor çünkü çoğumuz sporu sıkıcı bir aktivite olarak görüyoruz. Eğer siz de böyle düşünenlerdenseniz Armoni Wedding Dans Studio'nde katılacağınız oryantal dans kursu ile sıkılmadan form tutup kondisyonunuzu yükseltebilirsiniz. Kısacası oryantal kursu ile hem bu geleneksel dansı öğrenirken hem eğlenebilir hem de kondisyonunuzu koruyarak fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

  Ümitköy LATİN DANSLARI

  Latin dansları dünyanın en sevilen ve en çok yapılan danslarının başında geliyor. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan Latin dansları ile hem eğlenip sosyalleşirken hem de bu harika dansların sağladığı fiziksel ve ruhsal faydalar sayesinde daha sağlıklı bir hayat yaşıyor. Siz de Ümitköy'de bulunan Armoni Wedding Dans Studio Latin dansları kursu sayesinde bu muhteşem danslar ile hayatını güzelleştiren milyonlarca insanın arasında yerinizi alabilirsiniz.

  Latin dansları hangileridir?

  Latin dansları son derece zengin bir yelpazeye sahip, farklı ülkelerden çıkan çok sayıda Latin dansları bulunuyor. Latin dansları kursu ile öğrenebileceğiniz dans çeşitlerinden bazıları şunlar;

  Tango

  Flamenko

  Cha cha

  Mambo

  Salsa

  Bachata

  Vals

  Rumba

  Bolero

  Elbette bunlar tüm Latin dansları değil, bunların dışında da çok sayıda Latin dansı bulunuyor. Ancak Latin dansları kursu denilince akla gelen ilk danslar tabi ki salsa ve Flamenko. Zira dünyada ve ülkemizde en popüler olan Latin dansları bunlar dolayısıyla Latin dansı kursu ile de en çok öğrenilen dans stilleri salsa ve Flamenko.

  Latin dansları çok da faydalı

  Armoni Wedding Dans Studio Latin dansları kursu yalnızca hayatınıza eğlence katmanızı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda daha sağlıklı olmanızı da sağlıyor. Nasıl mı? Tabi ki Latin danslarının sayısız faydası sayesinde. İşte Latin danslarının faydalarından bazıları;

  Kilo vermeye yardımcı olur

  Vücudu biçimlendirir

  Vücudun esneklik kazanmasını sağlar

  Stresi azaltır

  Sosyal ilişkiler kurmanızı sağlar

  Kalp hastalıklarından korur

  Fit bir görünüme kavuşmaya yardımcı olur

  Gördüğünüz gibi Latin dansları kursu yalnızca dans edip eğlenceli vakit geçirmenizi sağlamakla kalmıyor aynı zamanda hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha sağlıklı olmanızı sağlıyor. Bu arada şunu da eklemeden geçmeyelim, Latin dansları kursu özellikle spor yapmaktan sıkılanlar için mükemmel bir seçenek. Yani sağlığınızı ve formunuzu korumak istiyor ama spor yapmaktan da sıkılıyorsanız Latin dansları kursu tam size göre, Çünkü Armoni Wedding Dans Studio'nde verilen Latin dansları kursu aynı zamanda egzersiz yapmanızı da sağlıyor.
  devamını oku...
  Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

  Düş Sanat Akademi

  Batıkent

  Kurumumuzda;

  DANS:

  Bale, Modern Dans, Halk Dansları,Cimnastik, Düğün Dansları, Kuzey Kafkas,Halk Dansları,Latin Dansları

  SPOR:

  Pilates, Zumba, Step Aerobic, Capoeira, Personal Training, Cimnastik, Yoga, Crunch (sıkılaştırma)

  MÜZİK:

  Piyano, Keman, Gitar, Bağlama , Kaval, Ney, Orf,
  Eğitimleri Verilmektedir...

  Düşleyebiliyorsanız; Gerçekleştirebilirsiniz Demektedir.. :)

  devamını oku...
  Adres: Yeni Batı Mahallesi 2394. Sokak No:6/1 Batı Villaları Batıkent-Ankara

  Fame Dans Okulu

  Ümitköy

  Fame Dans Stüdyosu - Ümitköy Dans Okulu

  2010 yılı Ekim ayında, Fame Dans Stüdyosu adıyla eğitim vermeye başlayan kurumumuz, bugün 2 şubesi ile dans ve müzik alanında yüksek eğitim kalitesi ile keyifli bir biçimde öğrenciler yetiştirmeye devam etmektedir.

  FAME Dans Okulları'nın genel koordinatörlüğünü, aynı zamanda Dans Sporu antrenörleri olan Simge MENTEŞ ve Özgün Çağlar ERSOY yapmaktadır.

  Dans Sporu - Fame Dans Stüdyosu
  Dans Sporu dersleri 6-15 yaş ve 12-18 yaş aralıklarındaki çocuklar ve gençler ile dansı hobiden öte yaşamak isteyen üst yaş grupları için verilmekte olup genel amaç sporcu adaylarının hareket kabiliyetlerini, ritim duygularını, vücut duruşlarını, esnekliklerini ve dans tekniklerini geliştirmektir.
  Dans Sporu derslerine devam eden çocuklar, gençler ve yetişkinler, yeterli seviyeye ulaştıktan sonra Türkiye Dans Sporları Federasyonu'na (TDSF) bağlı lisanslı dans sporcuları olarak yurtiçinde ve yurtdışında düzenlenmekte olan yarışmalara katılırlar. Sporcular bu yarışmalarda, yine TDSF tarafından belirlenmiş olan kurallara göre oluşturulan belli yaş gruplarında ve klasmanlarda dans ederler.

  Dans Sporu eğitimleri grup dersi ya da özel ders olarak işlenmektedir. Bu eğitimlere ek olarak ders öncesinde ve sonrasında yapılan esneme çalışmaları ile de sporcuların gelişimine katkıda bulunulmaktadır.

  Ümitköy Jazz-Funk - Fame Dans Stüdyosu
  Jazz-Funk dersleri, çeşitli yaş gruplarına uygun olarak farklı günlerde ve seviyelerde yapılmaktadır. 6yaşından başlayarak büyük yaş gruplarına kadar uzanan geniş bir yaş aralığından, herkesin keyifle yapabileceği, video kliplerdeki danslara benzeyen danslardır.Temel amaç gösterilere hazırlanmaktır; buradaki dansçılar tek olarak ancak grup halinde senkronize bir biçimde dans ederler.

  Ümitköy Hip-Hop - Fame Dans Stüdyosu
  Hip-Hop dersleri, Cem ULUĞTÜRKKAN eşliğinde sürdürülmekte ve küçük yaştan yetişkinlere kadar geniş bir yaş grubuna hitap etmektedir. Bu branşta da gösteriler ve yarışmalar için haftanın çeşitli günlerinde farklı yaş gruplarına eğitimler sunulmaktadır.Hip-Hop kurslarına düzenli ve en az 3 sene devam etmiş dansçılar, FAME Hiphop Takımı "Urban Fame'ly"e seçilme hakkına sahip olabilirler.

  Ümitköy Arjantin Tango - Fame Dans Stüdyosu
  Haftada bir gün sürdürülen teknik derslerin yanısıra katılımcılar ve eğitmenlerce belirlenen diğer günlerde de pratik saatleri düzenlenmektedir.
  Dersler deneyimli eğitmen Murat GÜRMEN tarafından sürdürülmektedir

  Ümitköy Salsa - Fame Dans Stüdyosu
  Salsa derslerimiz, haftada bir gün olarak sürdürülmekte, bu ders saatlerinin dışında, katılımcılar ve eğitmenler tarafından belirlenmiş olan günlerde, eğitmen eşliğinde pratik saatleri yapılmaktadır. Salsa dersleri çoğunlukla büyük yaş gruplarına hitap etmektedir.


  Ümitköy Sosyal Danslar - Fame Dans Stüdyosu

  Birçok ortamda kolaylıkla uygulanabilecek figürler içeren çeşitli dans türlerinin, hobi amaçlı olarak öğretildiği derslerdir. Sosyal danslarımız her ay başka bir dans öğrenilecek şekilde ilerlemektedir.

  Bachata, Merengue, Swing, Rumba, Vals, Cha Cha, Rock'n'roll ve Tango, sosyal amaçlı öğrenilebilecek başlıca danslar arasındadır.

  Ümitköy Flamenko - Fame Dans Stüdyosu

  Flamenko, akademik olmayan Avrupa müzik formlarından biri, Endülüs Halk Müziği ve bu müzik eşliğinde yapılan dansın adıdır. Basit bir folk türü olmanın ötesinde kompleks ve yoğun kültürel geleneğe sahiptir. Flamenko derslerimiz genellikle özel ders şeklinde ilerlemekte, grup olarak başvurulması halinde ise grup dersi olarak da planlabilmekedir.


  Ümitköy SALSA KURSU

  Latin danslarının en popüleri salsa dünyanın dört bir yanında olduğu gibi ülkemizde de çok seviliyor. Her geçen gün daha çok sayıda insan sala dansına gönül veriyor ve salsa ile hayatına mutluluk, enerji, estetik ve tabi ki sağlık katıyor. Evet, salsa keyifli ve tutkulu bir dans değil sadece aynı zamanda insanı sağlıklı hale de getiriyor, üstelik yalnızca bedenen de değil. Salsa yapmak hem ruhen hem de bedenen daha sağlıklı hissetmeye yardımcı oluyor. Siz de Ümitköy 'de bulunan Fame Dans Stüdyosu bünyesinde açılan salsa kursu ile bu keyifli dansı öğrenirken bir yandan da eskisinden çok daha mutlu ve sağlıklı bir insana dönüşebilirsiniz.

  Monotonluktan sıkıldınız mı?

  Hayatınızın monotonluğundan sıkıldınız mı? Gündelik hayat ve iş yaşamı kendinizi çok stresli hissetmenize mi neden oluyor? Fame Dans Stüdyosu salsa kursu ile tüm bunlar geride kalacak, çünkü salsa kursu sizi monotonluktan da stresten de kurtaracak. Çünkü salsa yapmak insanın hem ruhunda hem de bedeninde kelimenin tam manası ile doping etkisi yapıyor, kendini eskisi kadar stresli hissetmemesini, vücudunun daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Yani eğer siz monotonluktan çekip kurtaracak bir aktivite arıyorsanız aradığınız şey Fame Dans Stüdyosu'nda salsa kursu olarak sizi bekliyor.

  Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur...

  Salsa dansının sayısız faydası var, işte salsanın birkaç faydası;

  Kasları ve eklemleri güçlendirir,

  Hafızayı güçlendirir,

  Kilo vermeye yardımcı olur,

  Fit bir görünüme kavuşturur,

  Vücudun daha biçimli hatlara sahip olmasını sağlar,

  Koordinasyonu arttırır,

  Uykusuzluk ve uyku düzeni bozukluklarını ortadan kaldırır,

  Dik durma alışkanlığı kazandırır…

  Gördüğünüz gibi salsa kursu ile sadece dünyanın en popüler Latin dansını öğrenmekle kalmayıp aynı zamanda ruhunuzu ve bedeninizi daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

  Her yaşın dansı!

  Salsa kursu her yaştan insana açık çünkü salsa her yaşın dansı. Öyle ki 4-5 yaşında çocuklar da 70 yaşındakiler de salsa dansını aynı rahatlıkla öğrenebiliyor ve yapabiliyor. Kısacası yaşınız kaç olursa olsun hemen Fame Dans Stüdyosu'na gelerek salsa kursu kaydınızı yaptırabilir ve bu faydalı ve bir o kadar da eğlenceli dans ile hayatınıza mutluluk katabilirsiniz.

  Ümitköy DÜĞÜN DANSI KURSU

  Zaman hızla değişirken evlenecek olan çiftlerin istekleri hayalleri de bu değişimden payına düşeni alıyor ve onlar da değişiyor. Değişen istekler ve hayaller ile birlikte sıkıcı, sıradan düğün törenlerinin yerini eğlenceli, özel ve yıllarca unutulamayacak kadar güzel düğünler alıyor ve bu düğünlerin hatıralarda en çok yer eden anıysa tabi ki gelin ile damadın yaptığı ilk dans yani düğün dansı oluyor. Peki, modern gelin ve damatlar bunu nasıl başarıyor? Tabi ki düğün dansı kursu ile! Hayatlarının en önemli gününün en önemli anına gereken önemi veren çiftler düğünlerine kısa zaman kala Fame Dans Stüdyosu'na gelerek düğün dansı kursu alıyorlar ve bu sayede hem kendileri hem de düğüne katılan davetliler için yıllarca değil asla unutulamayacak güzellikte bir düğün dansı sergiliyorlar.

  Farklı dans stilleri seçenekleri sunuluyor

  Elbette evlenecek olan her çiftin aynı stilde bir düğün dansı yapması beklenemez. Bu nedenle Fame Dans Stüdyosu'nda farklı stillerde düğün dansı kursu seçenekleri sunuluyor. Yani hayallerinizdeki dans stili neyse Ümitköy Fame Dans Stüdyosu'nun deneyimli dans eğitmenleri ile o stili öğrenmeniz sağlanıyor. Bu arada düğün dansı kursu için hazırlanan koreografilerin de size, yani sadece size ve müstakbel eşinize özel olacağını bilmelisiniz. Yani düğün dansı kursu sadece düğününüzde mükemmel ve estetik bir dans değil aynı zamanda eşsiz bir koreografi sergilemenizi de sağlıyor.

  Düğüne 1 ay kala başlıyor

  Fame Dans Stüdyosu'nda verilen düğün dansı kursu ortalama olarak evlenecek olan çiftlerin düğün tarihlerinden 1 ay önce başlıyor ve çiftin yeteneklerine, öğrenme seviyelerine göre haftada bir ya da iki ders olarak veriliyor. Yani düğününüzü eşsiz bir dans ile taçlandıracağınız düşünülürse bunun karşılığında harcayacağınız zaman oldukça kısa. Eğer düğün hazırlıklarına başladıysanız sakın Fame Dans Stüdyosu'na gelerek düğün dansı kursu için eğitmenler ile görüşmeyi ve hatta hemen kaydınızı yaptırarak kursa başlamayı unutmayın.

  Ümitköy TANGO KURSU

  Latin danslarının en tutkulusu, kimi zaman en hüzünlüsü kimi zamansa en sevinçlisidir tango. Çünkü tango insana dair tüm duyguları barındırır içinde. Latin dansları içinde en sevilen hatta en efsanevi dans olmasını da belki de bu kadar gerçek ve hayatın parçası olmasına borçludur bu güzel dans. Tango tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok popüler ve dünyada tango ile hayatlarına Latin ateşini katan milyonlarca insanın bir kısmı da bizim ülkemizde bulunuyor. Siz de bu insanlara katılmak, tango tutkusunu ve ateşini paylaşmak istemez misiniz? Yanıtınız evetse bunun için yapmanız gereken tek şey Ümitköy 'de bulunan Fame Dans Stüdyosu'na gelmek ve tango kursu ile tanışmak. Bu arada tango kursu sayesinde hayatınıza katacağınız en büyük artılardan biri de yeni bir sosyal çevre olacak ve bu sayede sıkıcı, monoton hayatınızdan da kurtulacaksınız.

  Tango öğrenmek çok uzun sürmüyor

  Tango yapanları, estetik ve kimi zamanda karışık gibi gelen hareketleri görünce bu dansı öğrenmenin çok uzun süreceği düşüncesine kapılmış olabilirsiniz ama bilmelisiniz ki bu düşünce gerçeği yansıtmıyor. Fame Dans Stüdyosu'nun deneyimli ve uzman eğitmenleri sayesinde katılacağınız tango kursu ile ortalama olarak 2-4 ay gibi kısa bir sürede bu güzel dansı öğrenme şansına sahipsiniz. Kurslarda öncelikle tüm Latin danslarından olduğu gibi temel adımlar öğretiliyor ve ardından gelişim sağlamanıza yardımcı olunuyor. Bu arada ilk kursunuzu bitirip tango yapmayı öğrendikten sonra daha ileri seviyelerdeki kurslara devam ederek usta bir tangocu olabileceğinizi de eklemeden geçmeyelim.

  Daha fazla zaman kaybetmeyin!

  Tango ateşini damarlarınızda hissetmek, bu muhteşem dansı öğrenerek daha keyifli bir hayata merhaba demek için daha fazla beklemeyin ve Fame Dans Stüdyosu'na gelerek tango kursu kaydınızı yaptırın. Bu arada tango öğrenmek için yaş sınırı da yok! Yani kaç yaşında olursanız olun tango kursuna başlayabilir ve tango öğrenebilirsiniz. Tango öğrenebilmek için ihtiyacınız olan tek şey bunu gerçekten istemek. Eğer içinizde bu istek varsa Ümitköy Fame Dans Stüdyosu ve uzman tango eğitmenleri sizi bekliyor.

  Ümitköy MODERN DANS KURSU

  Dans etmeyi öğrenmek istiyor ama sıkıcı kurallara bağlı kalmadan, daha özgürce yapabileceğiniz bir dans hayal ediyorsanız modern dans kesinlikle tam aradığınız şey! Modern dans için farklı dans türlerinin harmanlanmasıyla oluşmuş demek pek de yanlış olmaz. Bu nedenle aynı anda farklı dansları yapmak, daha doğrusu farklı dans türlerinin karmasın denilebilecek modern dans ile bu dansları deneyimlemek için modern dans kursu ilk tercihiniz olmalı. Ümitköy 'de bulunan Fame Dans Stüdyosu diğer birçok dansın yanı sıra modern dans kursu ile de dans severleri bekliyor.

  Modern dans ile yaratıcılığınız tavan yapsın!

  Modern dansı diğer danslardan farklı kılan sadece sıkım kurallara bağlı olmaması değil, modern dans aynı zamanda kişinin yaratıcılığını ön plana çıkartan bir dans türü. Dolayısıyla modern dans kursu ile dans etmeyi öğrenirken içinizdeki yaratıcılığı da keşfedecek ve keşfetmekle kalmayıp dans ile dışa vurabileceksiniz. Tüm bu açılardan bakıldığında Fame Dans Stüdyosu modern dans kursu ile hayatınıza katacaklarınızın ne denli fazla olduğunu görmeniz pek de zor olmasa gerek.

  Modern dans için yaş sınırı yok

  Modern dansa başlamak için tavsiye edilen en erken yaş yedi. Yedi yaşından büyük olan herkes, kaç yaşında olursa olsun modern dans yapabilir. Yani modern dans için yaş sınırı yok. Bu sayede kaç yaşında olursanız olun içinizde yanan dans ateşini modern dans kursu ile körükleyebilir ve dans etmeyi öğrenirken daha mutlu, ruhen ve bedenen daha sağlıklı bir birey haline gelebilirsiniz.

  Gündelik programınız aksatmadan modern dans öğrenin

  Fame Dans Stüdyosu modern dans kursu farklı gün ve saat seçeneklerine sahip bu sayede gündelik programınızı aksatmadan modern dans kursuna katılabilirsiniz. Hatta tek başınıza ya da çocuğunuz varsa onunla birlikte de modern dans kursuna gelebilirsiniz. Haydi, daha fazla içinizdeki dans ateşine karşı koymayın, hemen Fame Dans Stüdyosu'na gelerek modern dans kursu, saatleri ve günleri hakkında bilgi alın ve hatta bilgi almakla yetinmeyip kaydınızı yaptırarak modern dans öğrenmeye bugünden başlayın, hayallerinizi ertelemeyin, hayallerinizi gerçekleştirerek daha mutlu bir hayata adım atın.

  Ümitköy ZUMBA KURSU

  Son yıllarda adını gittikçe daha sık duymaya başladığımız zumba nedir hiç merak ettiniz mi? Eğer merak edip araştırmadıysanız kesinlikle hata ediyorsunuz çünkü zumba eğlence ile sağlığın bir arada olduğu muhteşem bir aktivite. Dans adımları kullanılarak yapılan zumba sadece bir dans değil, dansın fitness ile birleşimi olan dahiyane bir egzersiz yöntemi. Dâhiyane diyoruz çünkü zumba spor yapmaktan sıkılanların, başladığı her spor yapma girişimini kısa sürede bırakanların bile büyük bir keyifle ve uzun süre yapabildiği bir aktivite. Nerede zumba öğrenebilirim diye düşünmeye başladıysanız hemen söyleyelim; tabi ki Ümitköy 'de bulunan Fame Dans Stüdyosu'nda zumba kursu ile öğrenebilirsiniz.

  Kalori yakmanın daha eğlenceli bir yolu yok!

  Fazla kilolar günümüzde hem erkeklerin hem de kadınların en büyük sorunlarından biri ve gittikçe daha fazla kişi bu dertten mustarip hale geliyor. Oysaki fazla kiloların en büyük sebebi hareketsizlik ve hareketsizliğin ilacıysa tabi ki zumba! Salsaya benzeyen zumba tabi ki salsadan çok daha hızlı ve en fazla kalori yaktıran egzersizlerden de biri. Ortalama olarak zumba ile bir saatte 535 kalori yakılıyor. Zumba ile ilgili ilginç detaylardan biri de zumba ile kilonuz ne kadar fazlaysa o kadar çok kalori yakabilmeniz. Yani eğlenceli bir şekilde kilo vermek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey Fame Dans Stüdyosu zumba kursuna gelmek ve hemen kursa başlayarak kilo vermeye başlamak. Zaten düzenli olarak zumba kursu ile zumba yapmaya devam ettikçe vücudunuzdaki değişiklikleri fark etmeye, daha fit bir görünüme kavuştuğunuzu görmeye başlayacaksınız.

  Her yaşta yapılabiliyor!

  Zumba kursu her yaştan katılımcılara açık zira zumba her yaşta yapılabiliyor. Yani ister genç olun ister ileri yaşlarda ve ister kilolu olun ister zayıf zumba kursu ile hemen bu muhteşem eğlenceye katılabilir ve daha sağlıklı ve mutlu bir birey olmak için ilk adımı atabilirsiniz. Unutmayın, sağlık ve güzellik oturduğunuz yerde size gelmiyor, sizin zumba kursu ile onlara gitmeniz gerekiyor. Bu nedenle hemen Fame Dans Stüdyosu'na gelerek kaydınızı yaptırın ve sağlığa, güzelliğe doğru büyük bir adım atın.

  devamını oku...
  Adres: 2494. Sokak No:17 Osman Ağa Konakları Ümit Mahallesi Ümitköy-Ankara

  Kent Dans Bale Okulu

  Ümitköy

  2012 yılında "Dünya Dans Merkezi Çayyolu" adıyla kurulan okulumuz yalnızca bale sanatına odaklanırken, 2014 yılında yeniden yapılanarak akademik kadrosunu ve sunulan derslerin nitelik ve niceliğini geliştirmiştir. Okulumuz şu anda aynı mekanda "KENT DANS" adıyla bale, modern dans, zumba, pilates, yoga ve piano dersleri sunarak eğitimini sürdürmektedir.devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936.Cadde No:10/3 Ümitköy-Ankara

  Batı Sahne Sanat

  Batıkent

  BATIKENT DANS KURSU

  BATIKENT BALE KURSU

  Dünyanın en estetik dans türlerinden biri şüphesiz ki bale. Aslında bale sadece bir dans değil, dekor, müzik, dans ve tiyatronun birleştiği bir sanat türü. Rönesans İtalya'sından çıkıp dünyaya yayılan bale o günden beri dünyanın en sevilen sanatlarından biri durumunda ve buna ülkemiz de dahil. Özellikle günümüzün modern anne babaları hem kız hem de erkek çocuklarını bu muhteşem sanata yönlendirerek gelişimlerine katkı sağlıyor.

  Baleye kaç yaşında başlamak gerekli?

  Aslında bale ile ilgili en sık düşülen hatalardan biri bu dansın yalnızca çocukken öğrenilebileceği. Oysaki bale her yaşta öğrenilebilen bir dans. Elbette çocuklukta başlanması ileride profesyonel olabilmeye de olanak tanıyan bir durum. Çocuklar için baleye ideal başlama yaşıysa 4 ile 11 arası. Erken yaşlarda baleye başlayan çocukların hem ruhsal hem zihinsel hem de bedensel gelişimleri yaşıtlarından daha sağlıklı oluyor. Dolayısıyla bale çocuklar için tavsiye edilen danslardan biri. Yani siz de çocuğunuzu Batı Sahne Sanat bale kursu ile yaşıtlarından daha başarılı ve sağlıklı bir çocuğa dönüştürebilirsiniz.

  Dünyanın en estetik dansı

  Rönesans İtalya'sında ortaya çıkan bale estetikliği ile ortaya çıktığı ilk günden beri insanları büyülüyor. Gerçekten de bale dünyanın en estetik danslarından biri ve doğal olarak bu muhteşem dansı yapanların da sadece dans ederken değil gündelik hayatlarında da hareketleri estetiklik kazanıyor. Ayrıca Batı Sahne Sanat bale kursu sadece estetik hareketlere kavuşmayı sağlamıyor aynı zamanda duruş bozuklarını da düzeltiyor. Yani bale kursu vücudun duruşunun dikleşmesini da sağlıyor. Dolayısıyla bale yapanlar her zaman, her yerde dik duruşları ve estetik hareketleri ile adeta bir zarafet timsali olarak algılanıyor.

  Herkes bale öğrenebilir!

  Bale yapanları görüp hayran oluyor, "keşke ben de yapabilseydim" ya da "keşke benim çocuğum da balerin-balet" olsaydı diye düşünüyor ama zor olduğu için öğrenemem diye adım atmaktan çekiniyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz. Batıkent Batı Sahne Sanat'ta verilen bale kursu ile herkes bale öğrenebilir ve bu muhteşem dans ile hem kendini hem de hayatını güzelleştirebilir.

  BATIKENT DÜĞÜN DANSI KURSU

  Evlilik ve düğün her kültürde çok önemlidir. Dünyanın tüm kültürlerinde evlilik töreninin en önemli anıysa gelin ile damadın yaptığı düğün dansıdır. Geleneksel olarak yapılan düğün danslarının yerini artık profesyonel eğitmenlerden eğitim alarak yapılan eşsiz ve büyüleyici düğün dansları alıyor. Yeni trend düğün dansı kursu ile çiftlerin sadece kendileri için hazırlanan koreografiyi sergileyerek unutulmaz bir düğün dansı yapması. Ankara Batıkent'in sanat merkezi Batı Sahne Sanat bünyesinde verilen düğün dansı kursu ile siz de düğününüzde hem kendiniz hem de davetliler için unutulmaz bir dans sergileyebilirsiniz.

  Düğün dansı kursu çiftleri yakınlaştırıyor

  Batı Sahne Sanat düğün dansı kursu ortalama olarak düğünden 2 ay kadar önce başlıyor ve çiftlerin yeteneğine, istedikleri dans stiline göre 4 seans ders alınıyor. Düğün dansı kursu evlilik için gün sayan çiftleri birbirlerine yakınlaştırıyor. Birlikte yeni bir şey öğrenmenin, dans sayesinde birlikte uyumlu hareket etmenin keyfine varıyor ve bu bilinç tüm hayatlarına yansıyor. Yani aslında Batı Sahne Sanat'ta katılacağınız düğün dansı kursu yalnızca düğününüzde muhteşem bir dans sergilemenizi değil eşiniz ile uyumlu hareket etme bilinci kazanmanızı da sağlıyor.

  Kurslarda farklı dans stilleri öğrenilebiliyor

  Elbette her çiftin düğününde sergilemek istediği dans stili aynı değil. Batı Sahne Sanat düğün dansı kursu çiftlere özel olarak veriliyor ve çiftlerin düğünlerinde kendi kültürlerine, hayallerine uygun olarak istedikleri stilde dans edebilmeleri sağlanıyor. İşte düğün dansı kursu ile öğrenebileceğiniz dans stillerinden bazıları;

  Salsa

  Flamenko

  Cha cha

  Mambo

  Rumba

  Roman

  Zeybek

  Rock'n roll

  Elbette bunlar düğün dansı kursu ile öğrenebileceğiniz tüm stiller değil. Yapmanız gereken çift olarak hayatınızın en özel anında nasıl bir dans sergilemek istediğinize karar vermek ve Batı Sahne Sanat düğün dansı kursu ile istediğiniz dansı öğrenmek. İşte unutulmaz bir düğün dansı sergilemek için tek yapmanız gereken bu. Haydi, hemen müstakbel eşiniz ile birlikte hayatınızı birleştireceğiniz o muhteşem günde hangi dansı yapmak istediğinize karar verin ve Batı Sahne Sanat'a gelerek uzman eğitimcilerden ders almaya başlayın.

  BATIKENT MODERN DANS KURSU

  Dans etmek istiyor ama sıkı kurallara bağlı olmadan, figürleri öğrenmek ama aynı zamanda içinizden geldiği gibi dans etmek mi istiyorsunuz eğer yanıtınız evetse Ankara Batıkent'te bulunan Batı Sahne Sanat modern dans kursu kesinlikle tam aradığınız şey.20. yüzyılın başlarında ortaya çıkan modern dans hemen her müzikle de yapılabilmesiyle dünyanın en popüler dans türlerinden biri durumunda.

  Doğal ve estetik!

  Modern dansı diğer dans türlerinden ayıran tek özelliği çok sıkı kurallara bağlı olmamasının yanı sıra doğal bir görünüm sergilemeye olanak tanıması. Batı Sahne Sanat'ta katılacağınız modern dans kursu ile vücudunuzun doğal duruşundan faydalanarak nasıl muhteşem şekilde dans edebileceğinizi öğrenebilirsiniz, üstelik hemen her müzikle birlikte yapılabilmesi sayesinde müzikli her ortamda gönlünüzce dans ederek etrafınızdaki herkesi kendinize hayran bırakmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

  Modern dans ile kondisyonunuz yükselsin!

  Modern dans da her dans türü gibi sadece eğlenceli ve keyifli bir aktivite değil, aynı zamanda sağlıklı bir yaşam sürmeye de yardımcı oluyor. Modern dans özellikle sağlıklı yaşamak için spor yapmanın gerekliliğini bilen ama spor yapmayı sıkıcı bulanlar için de ideal. Çünkü Batı Sahne Sanat modern dans kursu ile dans etmeyi öğrenir ve dans ederken kondisyonunuz da yükselecek. Modern dans kursu boş zamanlarınızda keyifli zaman geçirmenizi sağlarken aynı zamanda kalp sağlığınızı korumanıza, bağışıklık sisteminizin güçlenmesine, stres ile başa çıkmanızın kolaylaşmasına da yardımcı olacak. Kısacası modern dans kursu hayatınızı güzelleştirecek.

  Yaş sınırı yok!

  Batı Sahne Sanat'ta verilen modern dans kursu için yaş sınırı yok. Modern dans yediden yetmişe herkesin aynı keyifle yapabileceği bir dans türü. Dolayısıyla siz de modern dans kursu ile dans etmenin, sağlığınızı korumanın, yeni sosyal ilişkiler kurmanın, stresten arınmanın tadını çıkarmaya hemen başlayabilirsiniz. Hemen Batı Sahne Sanat modern dans kursuna kaydınızı yaptırın ve yaşınıza, seviyenize uygun sınıflarda uzman eğitmenlerden ders almaya başlayarak dans ile hayatınızı güzelleştirmeye bugünden başlayın. Unutmayın, yaşınız kaç olursa olsun modern dans yapabilirsiniz, yani kendinizi sınırlandırmanıza, hayallerinizi ertelemenize gerek yok.

  BATIKENT PİLATES KURSU

  Son yıllarda pilates adını gittikçe daha sık duymaya başladık. Elbette bu bir tesadüf değil, zira pilates sağlıklı bir hayata eğlenceli şekilde kavuşmayı sağlayan bir yöntem ve bu nedenle bu denli popüler olmasına, yaygın şekilde yapılmasına pek de şaşırmamak gerekiyor. Üstelik pilates hem kilo verdiriyor hem de vücudun esneklik kazanmasını sağlıyor. Sürekli ismini duyduğunuz pilatesi siz de hayatınıza katıp sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız Batıkent'te bulunan Batı Sahne Sanat pilates kursu sizi bekliyor!

  Pilates hem beden hem de zihin sağlığı için faydalı

  Pilatesi diğer egzersiz yöntemlerinden farklı kılan en önemli özelliklerinden biri bedenin yanı sıra zihne de çok faydalı olması. Pilates her ne kadar dünyanın en ünlü starları ile gündeme geldiyse de aslında lüks bir spor değil, yani çok teferruatlı araçlara gereksinim duyulmuyor pilates yapmak için. Pilates yaparken kullanılan temel araçlar bir mat, pilates topu, pilates çemberi. Elbette top ve çemberin kullanılmadığı hareketler de içeriyor pilates. Batı Sahne Sanat pilates kursu ile hemen bu mucizevi egzersizi yapmaya ve hem bedenen hem de zihnen sağlıklı olmaya başlayabilirsiniz.

  Peki, pilatesin faydaları neler?

  Batı Sahne Sanat'ta katılacağınız pilates kursu ile hayatınıza katacağınız faydalardan bir kaçı şunlar;

  Konsantrasyon sağlama

  Hareketlerinize akıcılık kazandırma

  Doğru ve dengeli nefes almayı öğrenme

  Kas kontrolü becerisi kazanma

  Kilo verme

  Vücuda esneklik kazandırma

  Elbette bunlar pilatesin faydalarından sadece bir kaçı. Batı Sahne Sanat pilates kursu emin olun ki size bunlardan çok daha fazlasını kazandıracak.

  Pilates her yaşta yapılabiliyor

  Pilates tüm bu faydalarının yanı sıra her yaşta yapılabilen bir spor olmasıyla da ilgiyi hak ediyor. Kulağa klişe gibi gelse de pilates gerçekten 7'den 70'e herkes tarafından kolaylıkla ve keyif alarak uygulanabilen bir egzersiz yöntemi. Dolayısıyla kaç yaşında olursanız olun Batı Sahne Sanat pilates kursunun kapıları sizlere sonuna kadar açık. Hemen o kapılardan geçip pilates kursu ile hayatınıza sağlık ve keyif katmaya bugünden başlayabilirsiniz.

  devamını oku...
  Adres: Yenibatı mah. Batı Villaları 2416 cad. 2377 sok. No:4 (yenimahalle devlet hastanesi arkası) Batıkent-Ankara

  Mürüvvet Line Dance

  Ümitköy

  Line Dance

  7'den 70'e Her Yaş Gurubunun Öğrenebileceği Keyifli Bir Spor Dalı

  Niçin Line Dance?


  Her şeyden önce eş şartı yok. Her bir derste farklı bir ritimde farklı bir dans öğrenilebiliniyor. Line Dance ile dans içinde yapılan hareketler sayesinde bu dansı yapanların fizyolojik olarak zinde kalmaları, sağlıkları açısından önemli yer tutacak şekilde egzersiz yapmaları sağlanmış olunuyor. Vücut sağlıklarının bu şekilde gelişmesi ile huzurlu bir psikolojik yapıya da sahip olunacaktır. Bu da Line Dance'ı yapan kişilerin yaşam kalitesini arttıracaktır. Ayrıca Line Dance sayesinde Dans öğrenmenin zor olduğu fikrinin yıkılması ile herkes dans etmeye başlayabilecektir.

  Neden Dans Etmeliyiz?
  New England Journal of Medicine raporuna göre eğlence faaliyetlerinin akıl keskinliği ve yaşlanma üzerindeki etkileri üzerine yaptığı araştırmanın sonucu olarak;
  Albert Einstein College of Medicine New York önderliğinde National Institute on Aging (Ulusal Yaşlanma Enstitüsü) tarafından finanse edilen 21 yıllık çalışmanın sonuçları New England Journal of Medicine'da yayınlanmıştır.
  Alzheimer Hastalığı dahil olmak üzere, yaşlanmadaki zihinsel keskinliğin objektif olarak ölçülebilmesi metodunu kullanarak başlıca zihinsel aktivitelerden kart oyunları, müzikal aletlerin kullanımı, bulmaca çözmek, zevk için yazmak ve kitap okumak ve ayrıca fiziksel aktivitelerden tenis veya golf oynamak, yüzmek, bisiklete binmek, dans etmek, egzersiz yürüyüşleri ve ev işleri yapmak üzerine çalışmalar yaptılar.
  Bu çalışmalar sonucunda sürpriz sonuç olarak neredeyse hiçbir fiziksel aktivitenin “kardiyovasküler yararı dışında" Alzheimer karşı herhangi bir koruma sağlamadığının ortaya çıkması idi. Fakat bu araştırmanın odak noktasının zihin üzerine olduğu unutulmamalı. Bu sonucun yanı sıra önemli bir istisna ortaya çıktı ve bu tek istisna, Alzheimer karşı tek koruma sağlayabilen fiziksel aktivite sıklıkla dans etmek idi.
  Alzheimer karşı koruma oranları:
  – Bisiklet sürmek veya yüzmek – 0%
  – Golf oynamak – 0%
  – Kitap Okuma – 35%
  – Sıklıkla Dans etmek – 76%
  Sadece bedenimiz için değil aynı zamanda Beynimizin sağlığı için DANS EDELİM!
  Line Dance ile Yapılan hareketler sayesinde;
  # Vücudun hemen hemen tüm kasları çalışır, özellikle bacak kasları kuvvetlenir,
  # Bacaklar sürekli hareket halinde olduğu için hanımlar kısa sürede selülitlerine veda ederler,
  # Dans ederken bir yandan da Kardiyo çalışmış olursunuz, kan dolaşımı hızlanır ve fazla yağlar yakılır,
  # Kesintisiz hareket halinde olmak terlemenizi sağlar ve böylece vücudunuz zehirli (toxic) maddelerden de arınır,
  # Dans ederken Serotonin değerleriniz de yükselir, kendinizi dinç ve mutlu hissedersiniz,
  # Dans derslerine katılmak sosyal çevrenizi genişletir, değişik yaş ve kültürden kişilerle tanışabilme fırsatı yaratır.
  # Öğrencilerin birikmiş streslerini atmalarını sağlar ve derslerindeki başarı oranlarını yükseltir.
  YAŞAM KALİTENİZ ARTARKEN, HUZURLU BİR PSİKOLOJİK YAPIYA DA SAHİP OLURSUNUZ.
  AYNI ZAMANDA LINE DANCE ;
  KİLO VERMENİN ve/veya FORMDA KALMANIN EN KEYİFLİ YOLU!!!

  devamını oku...
  Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Cadde No:10/3 Ümitköy-Ankara

  Broadway Sanat Akademi

  Batıkent

  devamını oku... Adres: Yeni Batı Mahallesi 2402.Sokak No:11 Batıkent-Ankara


  Çocuklarının hafta sonu aktivitelerine baleyi ekleyen aileler, onların okul dışında da sosyalleşmesini sağlar. Yeni arkadaşlar edinerek dünyaları genişler. Balenin doğası ve ruhu ile büyüyen çocuklar, bu eğitimi alamayan çocuklara oranla her anlamda ileri olurlar. Sizlerde çocuklarınızın gelişimine dans anlamında katkın sağlayın. Ankaralı bilinçli ebeveynler, Eryaman bale kursunu tercih ederek çocuklarına bu imkanı sunuyor.

  Sizde çocuklarınızı Eryaman bale kursuna göndermek istiyorsanız, çocuğunuz ile birlikte bu kursa giderek ona orayı gösterin. Hem de siz ders içeriği, saatleri ve ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Güven ile çocuğunuzu emanet edebileceğiniz bale kursu Ankara Eryaman bale kursu.