GÜZEL DANS ETMENİN PÜF NOKTALARI

blog yazısı ekle !

GÜZEL DANS ETMENİN PÜF NOKTALARI

Dansınızı ilerletmek mi istiyorsunuz? Öyleyse, sizlerle paylaşacağımız bazı bilgiler kendinizi bu yönde geliştirmenize oldukça yardımcı olacaktır. Deneyiminiz ve seviyeniz her ne olursa olsun, bu ipuçları sizi daha iyi bir dansçı yapacaktır.

Ankara'da Dans Okulları için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Dans Okulları

İYİ BİR ÖĞRETMEN BULUN

Tüm deneyimli dansçılar şunu çok iyi bilir ki, dans eğitmenleri çok önemlidir. Bir dans öğretmeni size sadece dans etmeyi öğretmekle kalmaz aynı zamanda hatalarınızı da düzeltir. BU nedenle eğitmenlerinizi çok iyi seçmeye çalışın. Eğer bir süredir ders alıyor fakat kendinizde bir ilerleme görmüyorsanız, kendinize yeni bir eğitmen bakmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca ne kadar çok dans ederseniz, nasıl bir eğitime ihtiyaç duyduğunuzu da bilir ve eğitmeninizi buna göre seçersiniz.

DİĞER DANSÇILARI İZLEYİN

Bunun için en kolay yöntem, bir kaç dans filmi bulmak ve dansını beğendiğiniz bazı kişilerin eğitim videolarını izlemektir. Bu sayede onların duruş tekniğinden, bilindik hareketleri nasıl gerçekleştirdiklerine kadar önemli pek çok ayrıntıyı rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

DURUŞUNUZU DÜZELTİN


Dik durun, omuzlarınızı aşağıya ve geriye doğru serbest bırakın ve başınızı dik tutun. Doğru bir duruşa sahip olmanın, bir dansçıya neler kazandırdığını mutlaka bilmelisiniz.

GERİNİN


Günlük olarak gerçekleştireceğiniz esneme hareketleri vücudunuzu çok daha esnek bir hale getirecektir. Ayrıca dans etmek için önemli unsurlardan biri de dans sırasında çaba harcamıyormuş gibi görünmektir. Bacaklarınız ne kadar esnek olursa, onları hareket ettirmenizde o kadar kolay olur. Bunu mutlaka bir alışkanlık haline getirin ve her gün esneme hareketlerini gerçekleştirin.

TEKNİĞİNİZİ GELİŞTİRİN

Profesyonel dansçıların, hayatları boyunca kendi tekniklerini mükemmelleştirmek için çalıştıklarını unutmayın. İyi bir tekniğinizin olması sizi sıradan dansçılardan ayıran önemli bir özelliktir.

DOĞRU AYAKKABIALRI SEÇİN

Her dans türünün kendine has bir ayakkabı ile gerçekleştirilmesi gerektiğini bilin. Çünkü her dans ayakkabısı ait olduğu dansın figürlerine uygun olarak bacaklarınızı ve ayaklarınızı rahat ettirmek ve hareketleri doğru şekilde gerçekleştirebilmenizi sağlayabilmek için tasarlanmıştır.

RAHATLAYIN


Siz kendinizi ne kadar rahat hissederseniz, dansınız da o kadar iyi olacaktır. İhtiyacınız olduğunda bir kaç kez derin nefes alın ve zihninizi boşaltın. Kendinizi müziğe kaptırmayı öğrenin.

GÜLÜMSEYİN

Gülmek mutluluğun, hazzın ve keyfin dışa vurulmasıdır. Eğer siz dans ederken gülümserseniz, insanlarda bu işi ne kadar keyifle yaptığınızı göreceklerdir. Tek başınıza bile dans ediyor olsanız, gülümseyin. Siz dans etmeyi seviyorsunuz, öyleyse bunu herkese gösterin!