HANGİ SALSA STİLİNİ ÖĞRENMELİYİM?

blog yazısı ekle !

HANGİ SALSA STİLİNİ ÖĞRENMELİYİM?

Ankara'da bulunan salsa dansı okullarından birini takip ettiğiniz süre boyunca orada ki eğitmenler tarafından gösterilecek olan çeşitli stillerde ki dansları öğrenmeye başlamış olacaksınız. Ayrıca takip ettiğiniz kursun eğitmenlerine bağlı olarak bazı tarzlar üzerinde daha çok durulduğunu da fark edebilirsiniz.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara SalsaSalsa dansı eğitimlerinde öğretilen stiller içerisinde dikkat etmeniz gereken, çevreniz içerisinde öğrendiğiniz bu türde ki salsa dansını bilen kişilerin çok olmasıdır. Böylece katılacağınız dans gecelerinde veya dans etmeniz gereken herhangi bir etkinlikte, yanınızda bulunan kişinin de bu stili biliyor olması ihtimalini artırmış olursunuz ve iki tarafta birbirinin uyumunu bozmamış olur.

Ancak bulunduğunuz yerde en çok tercih edilen salsa stilinin yanında, sizin özellikle ilginizi çeken ve yatkınlığınız olduğunu hissettiğiniz bir türü de öğrenip, kendinizi bu stil için de geliştirmeye çalışabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili olarak dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri çok farklı tarzlarda ki salsa danslarının hepsini en iyi derece de gerçekleştirebilmek için fazla bir çaba harcamamaktır. Sadece eğitmenlerinizle ve çevrenizde ki kişiler ile konuşarak kendi stilinizi de oluşturmanıza yardımcı olabilecek bir iki stili incelemeniz yeterli olacaktır. Çünkü hiç bir zaman en iyi salsa dansı stili diye bir sıralama olmamıştır.

Salsa dansı, herkesin kendi stilini oluşturduğu, sadece belirli bazı temel kuralları olan bir danstır. Bu yüzden çok farklı dansları öğrenmeye çalışırken kendi ritminizi veya tarzınızı kaybetmenize gerek yoktur. Önemli olan size en yatkın olduğunu bildiğiniz bir stili seçip çalışmalarınızı bunun üzerine yoğunlaştırmak ve kendi hareketlerinizi bu stile adapte ederek, size ait bir tarzı ortaya çıkarmanızdır.