HIPHOP NEDİR? KİMLER HIPHOP YAPAR?

blog yazısı ekle !

HIPHOP NEDİR? KİMLER HIPHOP YAPAR?

Hiphop dansı ve müziği, Amerika Birleşik Devletleri'nde çok kötü koşullarda yaşamını sürdüren, yoksulluk ve suç oranlarının yüksek seviyelerde olduğu semtlerdeki gençlerin oluşturduğu bir kültürdür. Hiphop kültürü, Amerika Birleşik Devletleri'nde azınlık olarak yaşayan ve ikinci sınıf vatandaş olarak görülerek insan haklarından mahrum bırakılan siyahi gençler, kendilerini hiphop dansı ve müziğiyle ifade etme yoluna başvurmuştur. Bu kültür aynı zamanda onlara bir arada ve dayanışmayla güçlü olma fırsatı vermiştir. Hiphop kültürünün doğmasında, yine siyahi bireylerle anılan jazz, funk ve soul müziğin de çok etkisi olmuştur. Günümüzde hiphop müziği ve dansı büyük müzik endüstrilerinin bir parçası olmuşsa da, hiphopun doğuşu ezilen bir grubun başkaldırısıdır.

Ankara'da Hip Hop Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Hip Hop

Hiphop dansı, hiphop müziği eşliğinde yapılır. Uzun ve kafiyeli bir şiirin ya da edebi değeri yüksek bir düz yazının ritm eşliğinde okunması/söylenmesi ile hiphop müziği ortaya çıkar. Hiphop dansı da bu müziğin ritmine uygun olarak yapılır. Hiphop dansı doğaçlamaya açık bir dans türüdür ve bu nedenle hiphop dansını öğrenmek normalden çok daha kısa süre alabilir. Hiphop dansı hareketlerinde rahatlık ön plandadır. Ankara'da bulunan hiphop sand kurslarındaki uzman eğitimciler ile birlikte bu rahat ve eğleceli dansı 1-2 ay içinde öğrenebilirsiniz. İster amatör olarak isterseniz de profesyonel anlamda hiphop dansıyla ilgilenebilir, son dönemde çok revaçta olan bu dans ile kendinize dans alanında önemli bir kariyer yakalayabilirsiniz.

Hiphop dansına başlama yaşı genelde 25 ve altı olarak tavsiye edilse de, hayatları boyunca sporla iç içe olmuş yetişkinler için de önerilir. Hiphop dansı esnek ve zinde bir vücut gerektirir. Dolayısıyla, dayanıklı bir vücuda sahip olmak önemlidir. Ankara'da bir hiphop kursuna gittiğinizde, eğitmeniniz size belli başlı egzersizler yaptırarak dansa hem motivasyon açısından hem de fiziksel açıdan ısınmanızı sağlayarak, hiphopun temel inceliklerini öğretmeye başlayacaktır. Bütün dünyada sevilen ve benimsenen bir kültür olan hiphop dansı için esnek bir vücut olmazsa olmazdır. Gerekli ısınma ve esneklik kazanıldıktan sonra yetişkinler de hiphop dansını öğrenmeye başlayabilir.

Dünya çapında bir kültür olarak kabul görmüş olan hiphop dansını öğrenmek için dans kursları tavsiye edilmektedir. Ankara'da uzman hiphop eğitmenlerinden alacağınız hiphop dersleri hem fiziksel sağlığınız açısından emin ellerde olduğunuzu hissettirir hem de sosyallik açısından sizi tatmin eder. Yeni bir hobi edinirken çevrenizi de yenilemiş olursunuz, yeni insanlarla tanışarak ortak ilgi alanınız olan hiphopu keşfedersiniz. Ruhen mutlu hissedersiniz. Ankara'da bulunan dans kurslarından hangileri hiphop dersi veriyor? Bu soru için sitemiz çok ayrıntılı bir yanıt sunuyor. Sitemizde Ankara hiphop kursları ile ilgili kapsamlı bir liste bulabilir, iletişim bölümümüzden size uygun programı belirlemek ve bilgi almak için bu dans kurslarına zahmetsizce ulaşabilirsiniz.