KAÇ AYDA SALSA ÖĞRENEBİLİRİM?

blog yazısı ekle !

KAÇ AYDA SALSA ÖĞRENEBİLİRİM?

Salsa yapmak için yanıp tutuşuyor ve salsa dansı hakkında birçok şeyi öğrenmek istiyorsunuz. Tabi ki salsa öğrenmeye hevesli herkesin aklındaki ilk sorulardan biri çak ayda salsa öğrenebilecekleri. Yazımınıza başlarken şunu söylemeden geçmeyelim; salsa sanıldığı kadar zor ve uzun sürede öğrenilen bir dans değil. Ayrıca salsa öğrenebilmek için mutlaka yetenekli olmak gerektiği gibi bir kural da yok. İsteyen ve bu işi için zaman harcayan herkes, evet herkes salsa öğrenebilir!

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Salsa


Salsa öğrenme süresi beklentilere göre değişiklik gösterir

Salsa öğrenme süresi kişinin salsadan beklentilerine göre değişkenlik gösterir. Yani "ben latin dansları gecelerine katılıp dans edebileyim bu bana yeter" diyenler için ve "ben salsa dansını profesyonel olarak yapmak istiyorum" diyenler için öğrenme süreleri tabi ki farklıdır.Kadınlar ve erkekleri için öğrenme süreleri değişir mi?

Salsa öğrenme konusunda en fazla merak edilen şeylerden biri de kadınlar ve erkekler için öğrenme süresinin değişip değişmediği. Bu sorunun yanıtı hayır. Yani kadınlar ve erkekler ortalama olarak aynı sürede salsa yapmayı öğrenebilirler.Sosyal salsa öğrenmek için ne kadar zaman gerekir?

Salsayı profesyonelce ya da ileri seviyede değil sosyal amaçlı yapmak için ortalama olarak 4-6 aylık bir öğrenme süresi yeterlidir. Kişinin öğrenme hızına bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte bu sürenin sonunda hemen herkes sosyal olarak salsa yapabilecek seviyeye gelir.Salsa kimden öğrenilir?

Salsa yapmayı 4-6 ayda öğrenebilmek için konunun uzmanlarından yani salsa eğitmenlerinden ders almak gerekir.Hala neyi bekliyorsunuz?

Gördüğünüz gibi salsa öğrenmek yıllar sürmüyor, üstelik sanıldığı kadar zor da değil. Peki, siz hala ne bekliyorsunuz Ankara'daki salsacılara katılıp salsa yapmaya başlamak için?