KADINLAR DANS EDERKEN NELER HİSSEDER

blog yazısı ekle !

KADINLAR DANS EDERKEN NELER HİSSEDER

Kadınlar ne ister?

Elbette bu soru dünyada ki tüm erkekleri şaşkına çevirmeye yeter ve tarih boyunca da bu özelliğini kaybetmediğine eminim.

Açıkçası konumuz tabi ki kadınların dans ederken neler istedikleriyle alakalı olacak. Hatta dans ettikleri sırada onları yönlendirmesi gereken erkeklerden nasıl bir liderlik beklerler, bunu konuşacağız.

Ankara'da Dans Okulları için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Dans OkullarıÖncelikle bu konuda yapılan araştırmaların çok çeşitlilik gösterdiğini ve kısa bir kaç cümleyle açıklanamayacağını bilmeniz gerek. Bu nedenle burada bahsedeceklerim sadece birçok farklı konu başlığı altında incelenen bir durumun özetini çıkarmaya çalışmak olacak. Yazının sonunda ise bazı şeyleri çoktan bildiğinizi bazı şeyleri ise yeni öğrendiğinizi keşfedeceksiniz.

Öncelikle yapılan tüm araştırmaların ortak bir noktada buluştuğu durum var. O da, kadınların karşısında ki erkeğin onunla dans etmekten keyif aldığını bilmesi. Elbette karşınızda ki insanın sanki sizle olmaktan sıkılıyormuş veya yanlış bazı harekeler yapıyormuşsunuz gibi bir ifadeye sahip olması sadece kadınları değil, erkekleri de rahatsız edecektir. Ancak bu durumda sadece kadınların isteklerinden konuşacaksak öncelikle bu durumun ilk sırayı aldığının bilinmesi gerek.

Buna benzer bir diğer durum ise dans sırasında, partnerlerinin sadece karşısında ki kadınla ve yaptıkları dansla ilgilenmesini istiyor. Çünkü eğer bir erkek bir kadına dans etmeyi teklif ediyorsa, dans pistine çıktıklarında ona gereken ilgiyi sağlaması da gerekir.

Dans sırasında ise onu yönlendirirken mümkün olduğunca net fakat zorlayıcı olamamak da önem taşıyor. İyi bir dans lideri, partnerini belli belirsiz bir şekilde dans pistinde yönlendirmeli ve ortaya estetik bir görünüm çıkabilmesini sağlamalıdır.

Bunlar dışında açıklaması biraz karmaşık olsa da, çoğu kadın, erkeklerin onları dans etmeye davet ettikleri şarkılara da özen göstermesini bekliyor. Özellikle, hem müziğin ritmine göre hareketli mi yoksa daha yavaş mı dans edileceğini, hem de hem de karşıdaki kişinin hangisine hazır olduğunun bilinmesini umut ediyor.

Aynı zamanda iyi bir liderin ilk kez dans edeceği bir eşte bile onun seviyesini tahmin ederek hangi figürlerin sorunsuz gerçekleştirilebileceğini de hissetmesi bekleniyor.

Elbette bütün bunlar bir dans gecesinde bazen farkında olarak uyduğumuz bazen de dikkatsizliğimiz veya o anki yorgunluğumuz nedeniyle atladığımız noktalar olabiliyor. Ayrıca kadınların dans pistlerinde ki isteklerine yanıt bulabilmeleri de erkeklerin bu konuya dikkat etmelerini gerektiriyor.