LUIS PERICO ORTİZ MUHTEŞEM BİR SALSA MÜZİSYENİ

blog yazısı ekle !

LUIS PERICO ORTİZ MUHTEŞEM BİR SALSA MÜZİSYENİ

Luis Perico Ortiz 1949 yılında dünyanın en önemli salsa dansçıları ile müzisyenlerinin çıktığı Porto Riko'nun Santurce şehrinde dünyaya geldi. Salsa dansının en önemli müzisyenlerinden biri olarak kabul edilen sanatçı hali ile tüm salsacıların gönlüne de taht kurmuş durumda.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Salsa

Luis Perico Ortiz salsa müziğinin vazgeçilmez enstrümanı trompetin dünyadaki sayılı müzisyenlerinden biri. Trompet sanatçısı olan Ortiz aynı zamanda kompozitör olarak da son derece başarılı.

Kendine has tarzı ile salsa dans müzikleri arasında hatırı sayılır bir yeri olan Luis Perico Ortiz salsanın yanı sıra salsa jazz ve bolero tarzı müzikler de yapıyor. Yani Luis Perico Ortiz sadece salsa konusunda değil başka tarzlar konusunda da tanınmış bir müzisyen.

Salsa dansı yapanların yakından tanıdığı ünlü salsa müzisyeninin muhteşem salsa müzikleri eşliğinde dans etmenin büyük bir keyif olduğu herkesçe kabul ediliyor. Siz de salsa öğrendikten sonra Ankara'da Luis Perico Ortiz'in eşsiz salsa müzikleri ile salsa yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Ortiz imzalı salsa müziklerinin birçoğu son derede hareketli ancak daha düşük ritimli şarkılara da imza atmış sanatçı. Böylelikle farklı salsa stillerini Ortiz'in müzikleri eşliğinde yapabilirsiniz.

Kısacası salsa tutkusunu paylaşırken size eşlik edecek en iyi müzisyenlerden biri Luis Perico Ortiz. Ama elbette önce salsa öğrenmeniz gerekiyor.