NASIL DANSÇI OLUNUR?

blog yazısı ekle !

NASIL DANSÇI OLUNUR?

Eğer bir süredir aklınızda dansçı olmak varsa ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız o zaman öncelikle hangi dans türünü seçeceğinize karar vermeniz gerekir. Çünkü her dans türü kendine has figürler ve teknikler içerir, ayrıca bir dansçının tüm bu teknikler üzerinde ustalaşması da önemlidir. Bunun içinse sizin seçeceğiniz hedeflerin, hangi tür bir dansta uzmanlaşacağınızı seçmenize de yardımı olacaktır. Bu hedefleri tespit etmek içinse kendinize şu iki soruyu sormanız gerekir;

Profesyonel bir dansçı mı olmak istiyorum? Yoksa sadece yeni bir şeyler öğrenip, eğlenmeye mi çalışıyorum?

Ankara'da Dans Okulları için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Dans OkullarıBuna karar verdikten sonra ise yapmanız gereken kendinize bir dans okulu seçmektir. Özellikle de profesyonel bir kariyer sahibi olmak istiyorsanız, seçeceğiniz dans okulunun ve dans eğitmeninin çok önemli olduğunu bilin. Çünkü dans etmeye yeni başladığınızda bazı kötü alışkanlıkları edinmeniz kolaydır ve hatalarınız düzeltilmezse, ileri de bunların giderilmesi çok daha zor bir hal alır. Bu sorunu aşmak içinse kendisine hayran olduğunuz bir eğitmeni seçmeye çalışın.

Ayrıca bir dansçı olarak gardırobunuz önemlidir. Hangi tarzda dans etmek istiyorsanız, ona uygun kıyafetlere sahip olmanız gerekecektir. Aynı zamanda doğru dans ayakkabılarına da sahip olmalısınız.

Eğer tüm bunları kendiniz için belirleyip, ilk kez bir dans dersine başlayacaksanız. Seçeceğiniz dans okulunun içini de önceden görüp karar vermeye özen gösterin. Bir dans okulunun olmazsa olmazlarından olan bazı koşulları sağladığından emin olun. Bunun için belirli bir ferah alana, yüksek tavanlara ve aynalı duvarlara sahip olmasına dikkat edin.

Aynı zamanda tüm bu eğitimlerle birlikte, dansın diğer alanlarıyla da ilgilenmeye özen gösterin, bu sayede hem dansla ilgili genel bilgileriniz artacak, hem de size gösterilen bazı yabancı isimli tekniklere ve sözcüklere aşinalığınız olacaktır.

Hatta buna bağlı olarak internette ve çevrenizde bulabileceğiniz ve sizin gibi dansla yakından ilgilenen kişilerle bağlantıya geçmeye çalışarak mümkün olduğunca çevrenizi geniş tutmaya ve bildiklerinizi paylaşıp, yeni şeyler öğrenmeye her zaman açık olmalısınız.