ORYANTAL DANS

blog yazısı ekle !

ORYANTAL DANS

ANKARA ORYANTAL DANS KURSU

Oryantal dans, her birimizin içinde büyüdüğü kültürün bir parçası. Kendimizi bildik bileli, oryantal müziğin dansa teşvik eden tınıları hemen her eğlencede en az bir kere olsun kulaklarımıza çalınmıştır. Oryantal dans, halk arasında en çok bilinen adıyla ise göbek dansı, Ortadoğu toplumlarına özgü bir dans türü. Doğu coğrafyasında, tek tanrılı dinlerden önce ortaya çıkmış olan bu ritüel doğurganlığın ve bereketin bir sembolü olarak anılıyor. Oryantal dans hareketlerindeki canlılık da aslında, doğurganlık ve bereket temsillerinin bir yansıması. Çoğu zaman İslam ve özellikle Arap coğrafyasıyla özdeşleştirilse de, Oryantal dans İslam dini öncesinde de var olmuş. Bu nedenle, oryantal dans dünya üzerinde bilinen en eski dans türlerinden birisi olarak tanınır.

Oryantal Didem'den Oryantal Dersi Video

Ankara'da Oryantal Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara OryantalOryantal dans, ritmleri, hareketleri, kostüm ve aksesuarlarıyla tam bir renk cümbüşüdür. Bu da dansın kökenindeki çeşitlilik kültürünü ortaya koyar.

Oryantal dans çoğunlukla kadınlar tarafından icra edilen bir dans türüdür. Performansı esnasında, kadın vücudu bütün kıvraklığını sergiler. Kadın vücudunun estetik yapısı ve dişi karakteri oryantal dans performansları esnasında can alıcı bir şekilde göze çarpar. Davetkâr bir dans olan oryantal, kadın vücudunun etkileyici hareketleriyle akla gelir. Sayıca az da olsa, oryantal dans icra eden erkekler de bulunmaktadır. Erkek oryantal dansçılarına ise "zenne" adı verilir.

"Neden oryantal dans öğrenmelisiniz?" sorusunun birçok yanıtı vardır. Kadın dans severler için oryantal dans, hem kendi vücuduyla barışma seansıdır hem de göbek dansının faydaları saymakla bitmez. Vücudunu seven ve zinde görünmek isteyen kadınlar için oryantal dans biçilmiş kaftandır. Dansın figürleri kıvrak ve esnek olduğundan, kadın vücudunun estetik bir biçimde şekillenmesinde büyük etkisi olur. Özellikle bel ve basen bölgesinde gözle görülür bir zindelik fark edilir. Selüloitlerden kurtulmak için oryantal dansa başvurabilirsiniz. Yorulmadan, eğlenerek, müzik eşliğinde ve yeni bir şey öğrenerek forma girmek hangi kadının rüyalarını süslemez ki? Oryantal dans, hem ruhunuzu hem de vücudunuzu daha kadınsı özelliklerle donatacak.

Oryantal dans öğrenmek için profesyonel bir kursa başvurulması tavsiye edilir. Dans ederken herkesten bir farkınız olmalı ve bu fark ancak uzman dans eğitmenleri sayesinde kazanılır. Ankara'da oryantal dans öğrenebileceğiniz birçok dans kursu vardır ve bu dansı denediğinizde, sizi zevkle kuşattığını göreceksiniz. Programınıza göre düzenlenen dans kursu saatleri ve arkadaşlarınızla birlikte grup dersleri için başvurmak isterseniz dans kurslarının uyguladığı indirimler oldukça çeşitli. Ankara'nın sıkıcı havasına biraz hareketlilik katın ve kendiniz için yeni bir hobi edinin. Sitemizde Ankara'daki bütün oryantal dans kurslarının listesini bulabilir, daha fazla bilgi için kurlara mesaj atabilir, oryantal dans eğitmenleriyle birebir görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Ankara'da bulunan bütün dans kurslarını sitemizden araştırabilir, açıklayıcı bilgilere ulaşabilir ve vakit kaybetmeden dans etmeye başlayabilirsiniz.