ORYANTAL TEKNİKLERİ

blog yazısı ekle !

ORYANTAL TEKNİKLERİ

Oryantal dans ya da çoğumuzun duymaya alışık olduğu şekilde göbek dansı dünya tarihinin en eski danslarından birisidir. Ortadoğu kökenli bir danstır. İslam öncesi inançlarla bezeli olan bu dans, genel olarak çıplak ayakla yapılır. Bunun nedeni ise, hepimizi var eden Toprak Ana'yla olan temasımızın asla kesilmemesi içindir.

Kıvrak ve esnek figürleriyle oryantal, Türkiye'de yaşayan her insanın çok yakından tanıdığı bir danstır. Her birimiz oryantal dansını hayatımızda pek çok kez izlemişizdir. Özellikle Türkiyeli kadınlar, çok küçük yaşlardan bu yana oryantal dansıyla iç içe olurlar. Küçük kız çocuklarımız en önce "göbek atmayı" öğrenir dans niyetine. Bu durum da, Türkiye'de yaşayan dans severler açısından düşünüldüğünde, oryantal dansını öğrenmeyi çok daha kolay bir hale getirir.

Ankara'da Oryantal Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara OryantalEnerji dolu ve dinamik bir dans olan oryantalin de doğru teknikleri vardır. Bu teknikleri öğrenmek, herkesin yapmaya çalıştığı oryantal dansında size bir farklılık katacaktır. Üstelik dans kursunda oryantal öğrenmenin birçok eğlenceli yanı vardır. İster birebir derslerle oryantal öğrenebilirsiniz, isterse de kalabalık bir grup içinde dans etmeye doyabilirsiniz. Forma girmeniz, kalorilerinizden ve fazla kilolarınızdan kurtulmak da cabası. Oryantal dansı, forma girmek için çok etkili bir yoldur.

Ankara'da oryantal dans öğrenmek için gidebileceğiniz birçok dans kursu bulunmaktadır. Oryantal dansının da işini bilen, alanında profesyonel dans eğitmenlerinden ders alarak öğrenilmesi, dansa ve kendinize duyduğunuz ilgiyi, sevgiyi ve saygıyı da artıracaktır. Kolay gibi algılanan oryantal dansının da belli başlı teknikleri bulunur ve bu teknikleri dans ederken size estetik açıdan birçok olumlu özellik yükleyecektir. Bu teknikler, temel solunum egzersizleri ve nefes alma tekniklerinden başlar. Başınızı ve göğsünüzü nasıl estetik olarak hareket ettireceğinizi öğrenirsiniz. Boyun, sırt ve bel çalışmaları yapıp omuz, kol ve el hareketlerini de öğrenerek dansınıza ruh katabilirsiniz. Kalça teknikleri ise oryantal dansın olmazsa olmazlarındandır. Kol ve bacak koordinasyonunu nasıl sağlamanız gerektiği dans eğitmeniniz tarafından size sunulacaktır. Müzikle birlikte hareket etmeyi, müziğe ve ritme uyum sağlamayı, muhteşem oryantal ezgiler eşliğinde öğrenirsiniz. Hareketli bir dans türü olan oryantalde dengenizi sağlamak da önemli bir unsurdur. Bunu da dans kursundaki eğitmeniniz size öğretecektir. Havalı bir dönüş yaparken dengenizi kaybetmek istemezsiniz, öyle değil mi?

Ankara oryantal kursları açısından size zengin seçenekler sunan bir şehirdir. Sitemiz ise Ankara'daki bütün oryantal kurslarını sizin için derlemiş ve ayrıntılı bir liste halinde size sunarak seçim yapmanızı kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Ankara'da her bütçeye, her yaşa, her kesime uygun oryantal kursları bulunmaktadır. Sitemizi kullanarak Ankara'daki oryantal kurslarını araştırabilir, dans kursları ve sunduğu hizmetler hakkında geniş bilgiler edinebilirsiniz. Sitemizin iletişim bölümünden size uygun dans kursuna ulaşıp oryantal dansı hakkında merak ettiğiniz ne varsa sorabilirsiniz.