ORYANTAL YAPARAK BEL İNCELTME

blog yazısı ekle !

ORYANTAL YAPARAK BEL İNCELTME

Oryantal dansı ile eğlenerek kilo vermek kadar belinizi de inceltebilirsiniz. Kadınlar için oldukça can sıkıcı bir durum olan bel çevresinde biriken yağlardan oryantal egzersizlerini yaparak kurtulabilirsiniz. Ankara gibi pek çok büyük şehirde bulunan fitnes ve spor salonlarında oryantal dans ve oryantal egzersiz teknikleri uygulanmaktadır. Oryantal yaparak bel inceltme egzersizleri ve uygulama şekilleriyle devam edelim.

Ankara'da Oryantal Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Oryantal Kursu


  • Öncelikle ısınarak işe başlamakta fayda var. Karın kaslarının irtibata geçmesini sağlamak için karın yağı egzersizlerindeki ilk kural dik durmaktır. Ayağınızı kalçanızın önüne getirin. Bu esnada başınız dik ve omuzlarınız da gevşek bir pozisyonda olmalı. Elinizi karnınızın alt kısmına koyun. Bu sırada baş parmağınızın göbek deliğiniz üzernde olmasına dikkat edin. Diğer kolunuz ise boşta kalarak, dinlensin. Bu şekildeyken derin nefes alarak, karnınızın ve göğüs kafesinizin şişmesini sağlayın ve bu şekilde kısa bir müddet kalın.
  • Dik bir pozisyonda ayaklarınızın arasında birkaç santim boşluk olacak şekilde açın ve bu esnada bacaklarınızı hafif olarak bükün. Omuzlarınzı rahatlatırken kollarınızı da dışa doğru açmalısınız. Kalçanızı soldan sağa olacak şekilde oynatırken göğüs kafesinizin sabit olduğundan emin olmalısınız. Sonrasında ise sağdan sola kalça hareketini yapın. Bu hareketi bir ileri bir geri olmak şartıyla bir dakika kadar tekrar edin.
  • Sırtüstü yatar pozisyonda iken sağ bacağı kendinize taraf bükerek, kalçanın sağ bölümü kavranır. Göbek kaslarınızın oynaması için ise göbek deliğini egzersizlere göre üzerine fazla baskı uygulamadan çekin. Bu şekilde doğal bie kavis elde edeceksiniz.
  • Sırt üstü yere yatın. Bacağınızı havaya kaldırırken ayak ucunuzun tavanı gösterdiğinden emin olun. Harici herhangi bir etken kullanılmaksızın omurganıza doğru göbek deliğinize baskı uygulayın. Sonrasında başınızla beraber omuzlarınızı da yerden kaldırırken, ellerinizle kalçanızın sağ tarfından tutun. Bacaklarınızı en az 6 en fazla 18 santim kadar dik bir pozisyonda kaldırın.Nefes alarak, tutun ve nefes verdiğiniz anda bacaklarınızı da değiştirin. Bu hareketi 10*15 kere tekrar edin
Bel egzersizleri ara verilmeden yapılmalıdır. En başta yapılan ısınma hareketi dışında diğer egzersizler tekrar edilmelidir. Yaklaşık olarak 15 dakika süren egzersizlerin, gün içinde 5 defa tekrara edilmesi halinde belinizde bir ay içinde ciddi anlamda bir düzelme ve incelma olduğunu fark edersiniz.