SALSA

blog yazısı ekle !

SALSA

ANKARA SALSA VE SALSA KURSU

Salsa, özellikle Küba ve Porto Riko olmak üzere Latin Amerika esintilerini güçlü bir biçimde taşıyan, ancak genel kanının aksine New York'ta ortaya çıkmış bir danstır. 1970'li yıllarda New York'ta başlayan salsa akımı, Cha Cha Cha ve Mambo gibi Küba kökenli çeşitli Latin Amerika danslarından etkilenmiştir. Kimileri "salsa" kelimesinin müzisyenlerin icra esnasında haykırdığı bir kelimeden türediğini söylerken, bazı kesimler ise Latin Amerika'da bir sos olan "salsa" sosu gibi birçok bileşenden bir araya gelmesi sonucu bu ismi aldığını iddia eder.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Salsa


Salsanın rutin hareketleri yoktur, vücudunuzu serbest bırakıp müziğe ayak uydurursunuz. Katı kurallara tabi olmayan bu dans, Latin Amerika'nın özgürlük ve doğallıkla bezel, kimliğini temsil eder gibidir. Toplulukların çeşitli ülkelere göç etmesinin ardından, göç ettikleri yerlere kendi kültürlerini de taşımasıyla salsa dünya çapında bilinen bir dans haline gelmiş ve popülerliğini hiçbir zaman yitirmemiştir.

Nasıl ki bütün kültürler birbirinden kimi yönlerden farklılık gösteriyorsa, salsa da kendi içinde birkaç stile sahiptir ve benimsendiği bölgeler kapsamında farklılıklar gösterir. Salsa stilleri çok çeşitlidir ancak en yaygın olarak benimsenen üç temel salsa stili göze çarpmaktadır. Bunlar, Küba, Porto Riko ve Kolombiya stilleridir. Dans kurslarının yeni konseptler ekleyerek zenginleştirdiği salsa stilleri, hem estetik hem de eğlencelidir.

Salsa dansı hem geniş gruplar ile yapılabilir, ancak dilerseniz tek başınıza salsa dansını icra edebilirsiniz. Yine de salsa genellikle kadın ve erkekten oluşan çiftler tarafından icra edilir. Kıvrak figürleri ve hareketli müzikleriyle en çok ilgi toplayan Latin danslarından birisi olan salsa, sosyal bir danstır. Gitgide artan popülerliğiyle Latin danslarının en gözdesi sayılabilecek olan salsa, çeşitli ritimleriyle dünyanın her bir köşesine yayılmış, eğlence kültürüne damgasını vurmuştur. Salsaya merak duyan, salsayla amatör ya da profesyonel olarak ilgilenen insanların sayısı gün be gün artmaktadır.

Ankara salsa kursları açısından her yeni gün gelişmekte ve bu dansa merak salmış dans severlere birçok olanak sunmaktadır. Salsanın yenilenen karakteri, sürekli güncellenen ritm ve figürleri, eksiksiz bir salsa öğrenimini profesyonellerle birlikte deneyimlemeyi gerekli kılmaktadır. Aynı zamanda, salsa kursları yeni bir çevreye dahil olmak isteyen dans severlerin ve müzik tutkunlarının beklentilerini çok büyük oranda karşılamaktadır. Salsa öğrenmek, evde tek başına yapılabilecek bir aktivite değildir. Sosyal bir ortamda ve salsa uzmanlarının rehberliğinde gerçekleştirilmesi salsa öğreniminde en ideal koşullardır. Ankara'da bulunan dans kursları, birçok deneyimli dans eğitmenini bünyesinde barındırır: Uzman salsa eğitmenleri her daim yanınızdadır.

Ankara'da bulunan bütün salsa kurslarına ulaşmak için sitemizden faydalanmanızı tavsiye ediyoruz. Sitemizi kullanarak Ankara'da bulunan bütün salsa kurslarına ulaşabilir, size sunduğumuz geniş listemizden faydalabilirsiniz. Salsa eğitmenleriyle doğrudan iletişime geçerek merak ettiğiniz ne varsa danışabilirsiniz.