SALSA DANS GECESİ REHBERİ

blog yazısı ekle !

SALSA DANS GECESİ REHBERİ

Ankara'da bulunan salsa dansı eğitmenlerine göre, salsa, sadece bir dans değildir, aynı zamanda oldukça sosyal bir aktivitedir.

Gerçekten de salsa, kendinizi eğlendirmeniz, yeni kişilerle tanışabilmeniz ve sosyal bir çevrede bulunabilmenizi sağlayan önemli bir danstır ve her sosyal ortamda olduğu gibi uyulması veya dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Salsa


Tabii ki bahsedilmeye çalışılan bu kurallar herhangi bir yazılı kural özelliğini taşımaz. Burada bahsedilenler daha çok sosyal bir toplulukta dikkat etmeniz gereken genel saygı kurallarından oluşur. Bu kuralları zamanla yakın çevrenizde bulunan ve salsa yapan arkadaşlarınız aracılığıyla takip eder ve her salsa gecesinden sonra yeni bir şeyler daha öğrenmiş olursunuz. Böylelikle ilerleyen zamanlarda tüm bu kurallar artık hareketlerinize ve davranışlarınıza yansıyacağı için, uygulamakta da herhangi bir zorluk çekmez, her şey kendiliğinden oluyormuş izlenimini verirsiniz.

Ankara 'da bulunan salsa eğitmenleri de sizler için bu kuralları ve nasıl uygulayabileceğinizi kısaca bahsetmeye çalışmaktadırlar.

Elbette burada bahsedilen tavsiyeler her ülkenin kendi kültürüne göre farklılık gösterebilir ancak hemen hemen her kültür için uygulanabilecek olanlardır. Zaten sizler de zamanla kendinize has farklı davranışlar veya yöntemler geliştirebilirsiniz.

KİŞİSEL TEMİZLİK

Dansın doğası gereği elbette diğer insanlarla yakın temas içinde olacaksınız ve hem sizin hem de başkasının başına gelebilecek en kötü şeylerden bir tanesi 4 dakika boyunca ter kokan birisiyle dans etmektir.

Dans gecelerine katılacağınız zaman duşunuzu alın, güzel kokular sürün ve temiz kıyafetler giyin.

DİŞLERİNİZİ FIRÇALAYIN

Yukarıda bahsedilen aynı gerekçe nedeniyle, dişlerinizi de fırçalamanız oldukça önemlidir. Kötü nefese sahip biriyle dans etmek kimsenin tercih edeceği bir şey değildir.

SALSA YARDIM ÇANTASI TAŞIYIN

Yukarıda bahsedilen bu iki durumla başa çıkmak için size önerebileceğimiz en pratik çözümlerden biri dans gecelerine katıldığınız zamanlarda yanınızda mutlaka kişisel temizliğinizi korumanıza yardımcı olacak bir kaç şeyi yanınızda taşımanızdır.

Unutmayın ki, evden çıkmadan önce ne kadar temizlenmiş olursanız olun, amacınız dans etmek olacak ve dans etmek sizi terletecektir. İşte bu durumla başa çıkmanız için de aşağıda bahsedilen bir kaç ürünü yanınızda taşımanızda fayda var.

Kâğıt veya bez mendil;
Terleyeceksiniz ve bu terle insanlara temas etmek istemeyebilirsiniz dolayısıyla her fırsatta terinizi silmek yanınızda taşıdığınız bir cep mendiliyle oldukça kolay olacaktır.

Anti bakteriyel ıslak mendiller;
Eğer gecenin ilerleyen vakitlerinde aynı zamanda vücut kokunuzun da arttığını hissetmeye başlarsanız hemen yanınızda taşıdığınız bir anti bakteriyel ıslak mendille gerekli bölgeleri temizleyebilirsiniz.

Sakız;
Nefesinizi tazelemek zorunda kaldığınız her an size yardımcı olabilecek en iyi çözümlerden biri yanınızda şekersiz sakızlardan bulundurmaktır. Böylece çoğu istenmeyen durumla karşı karşıya kalmaktan kendinizi kurtarabilirsiniz.

Görüldüğü gibi tavsiye edilen uygulamalar çoğunlukla sizin ve dans ettiğiniz kişinin konforunu ve eğlencesini bölmemek adına yapılan şeyler. Ancak tabii ki tüm bunların yanında dikkat edilmesi gereken bir diğer altın kural da, hiç bir dans teklifini geri çevirmemek ve mümkün olduğunca güzel bir gece geçirmek olmalıdır.