SALSA DANS GRUPLARI HAKKINDA İPUÇLARI

blog yazısı ekle !

SALSA DANS GRUPLARI HAKKINDA İPUÇLARI

Salsa dansını öğrenmenin büyük bir kısmı Salsa dansı gerçekleştirilen pistlerde olur. Kendinizi test ettiğiniz ve bildiklerinizi uyguladığınız yer bu dans pistleridir. Ancak aynı zamanda salsa dansı bilginizi zenginleştirecek farklı stratejileri de takip edebilirsiniz.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Salsa


HAZIRLIKLI OLUN

Salsa dansı için dışarı çıkacağını bir gece için hangi hareketlerin üzerinde çalışacağınıza veya hangi figürleri sergilemek istediğinize karar verin. Bunun için o gecelik sadece bir, iki figürü ele alın ve bunların üzerinde durun. Bunu yaparken de dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, sadece aklınızdan "bugün dönüşlerime çalışacağım" demek yerine, "bugün yapacağım her dönüşte çok dikkatli olacağım ve dönüşlerimi eksenimi bozmadan gerçekleştireceğim" demeyi tercih edin.


ISININ

Her dans gecesine başlamadan önce zihninizin ve bedeninizin buna hazır olduğundan emin olun. Kendinizi dansa hazırlayın. Salsa dans gruplarıyla birlikte gerçekleştireceğiniz bu tarz geceler elbette sıradan ısınma hareketleri ile başlamayacaktır. Salsa dansının ısınma turları daha hafif danslarla gerçekleşir. Hatta ilk başlarda istediğiniz dönüşleri halen gerçekleştiremiyor olabilirsiniz fakat bu gayet normaldir. Önemli olan yere sağlam basmanız, doğru nefes alıp vermeniz ve partnerinize odaklanmanızdır.

ALIŞTIRMA GECELERİNİ TAKİP EDİN

Haftada bir kaç gün takip edeceğiniz bu gibi organizasyonlar düşündüğünüzden çok daha yararlı ve verimli geçecektir. Böyle gecelerde kendinize bir hedef belirleyip, her defasında bir figür üzerinde çalışmanız ise sizi oldukça iyi bir dansçı haline getirmeye yardımcı olacaktır.

YENİ İNSANLARLA DANS EDİN

Sıklıkla tanımadığınız insanlarla dans etmeye özen gösterin. Özellikle liderlik özelliklerinizi geliştirmek istiyorsanız, her defasında yeni bir partnerle dans etmek size büyük ilerleme sağlayacaktır.

NOT ALIN

Geceniz bittiğinde, yanınızda bulunduracağınız bir salsa günlüğüne o gece olanları, öğrendiklerinizi veya geliştirdiğiniz özelliklerinizi yazın. Ayrıca bütün bu bilgileri sonra ki dans seanslarınıza da aktarmayı ihmal etmeyin ve bu düzeni takip etmeye özen gösterin.