SALSA DANS TOPLANTILARI

blog yazısı ekle !

SALSA DANS TOPLANTILARI

Ankara'da bulunan salsa eğitmenleri, bu dansı yapmaktan keyif alan herkesin bir arada olduğu ve herkesin geç saatlere kadar dans ettiği bu toplantıların, salsa dansının en özel yönü olduğunu belirtiyorlar.

Eğer sabah uyandığınızda artık ayaklarınızı hissetmiyorsanız, uykusuz kaldığınız için gözleriniz kapanıyorsa bir salsa dansçısı olarak mutlaka bu tür bir toplantıdan gelmişsiniz demektir.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara SalsaAncak tabii ki bu zorlu süreci daha da rahat atlatabilmenizi sağlayacak bazı püf noktalarına dikkat edebilirsiniz.

UYUKLAYIN

Salsa toplantılarına daha önce katılmış herkes, mutlaka size uykusuzluk çekeceğinizi söyleyecektir. Bu yüzden salsa dans gecelerine katılacağınız gün mutlaka her bulduğunuz fırsatta uyumaya veya gözlerinizi dinlendirmeye önem verin. Çünkü dans etmek, düşündüğünden çok daha fazla yorucudur.

Nerede ve nasıl olursa olsun mutlaka bulduğunuz her fırsatta uyuyun ve ihtiyacınız olan enerjiyi toparlamaya bakın. Eğer gideceğiniz salsa dans salonu size uzak kalıyorsa mutlaka kendi kullanmadığınız bir araçla gitmeye ve böylece yol boyunca uyumaya çalışın.

Belki gün içinde bu tip şekerlemeleri sevmeyen biri olabilirsiniz ancak uzun süren salsa geceleri boyunca işinize ne kadar yarayacağını siz de göreceksiniz.

TEMPONUZU YAKALAYIN

Böyle gecelerde amaç en uzun süre dans etmek değildir. Önemli olan en eğlenceli şekilde bildiklerinizi tecrübe etmek ve kendinizi geliştirmektir. Bu yüzden her müzikte dans pistine çıkmanıza gerek yok. Mümkün olduğunca dinlenmenize de özen göstererek belirli bir tempoyu koruyup gecenin tadını en kaliteli şekilde çıkartmaya çalışın.

ARAŞTIRMANIZI YAPIN

Bu tür salsa dansı toplantılarına önemli bazı eğitmenlerin de katıldığını ve hatta özel dans seansları düzenlediğini unutmayın. Dolayısıyla katılacağınız salsa gecesinde hangi eğitmenlerin olacağını öğrenip hangilerinin seanslarına katılmak istediğinize karar verdikten sonra, gece boyunca sürecek olan dans programınızı önceden oluşturmuş olun ve herhangi bir seansı kaçırdığınız için sonrasında pişmanlık duymayın.

DÜZENLİ BESLENİN

Salsa toplantılarında ki dansınızı etkileyen şeylerden bir diğeri beslenme alışkanlığınızdır. Bu tür gecelerde önemli olan size ne çok enerjiyi sağlayacak ve size herhangi bir şekilde şişkinlik veya rahatsızlık vermeyecek gıdaları tercih etmektir. Hatta eğer bulunduğunuz yerde size uygun bir şeyler bulamayacağınızı da düşünüyorsanız mutlaka yanınızda sağlıklı bir kaç yiyecek bulundurun. Böylece hem kendinizi daha zinde hissedin hem de danslarınızı keyif alarak gerçekleştirmiş olun.

Eğer siz de Ankara'da yaşıyorsanız ve böyle bir salsa toplantısına katılmak isterseniz, size en yakın salsa okulu ile iletişime geçebilirsiniz.