SALSA DANSININ SEVİYELERİ

blog yazısı ekle !

SALSA DANSININ SEVİYELERİ

Salsa dansının öğrenme seviyeleri genel olarak 6 aşamaya ayrılabilir. İlk seviye de önemli olan iki kişinin birbirinin ayaklarını çiğnemeden uyumlu bir şekilde dans edebilmeleridir.

İkinci seviye, kadın ve erkeğin dans ederken, belli bir müzikal ritmi tutturabilmeleri ve bazı basit koreografileri gerçekleştiriyor olabilmeleridir.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara SalsaÜçüncü seviyede, erkek artık daha karışık hareketleri gerçekleştirebiliyor ve etrafında ki alanı da kullanmaya başlayıp, dönüşler ve yön değiştirmeleri yapabiliyordur.

Dördüncü seviye, artık erkeğin kendi adımlarından endişe etmeyi bırakıp, kadının kontrolünü ve hareketlerini kolaylaştıracak hamleler yapmaya başlamasıdır.

Beşinci seviye de artık kadın ve erkek birbirleri ile tamamen uyum içinde hareket edip, gerektiğinde yavaşlayıp, gerektiğinde hızlanan ve tüm bunları yaparken oldukça estetik bir formu da koruyabildikleri bir seviyedir.

Altıncı ve en son seviye ise artık salsa ile ilgili her şeyin bir araya geldiği ve kişinin bundan sonra yaptığı her şeyin mevcut dansını daha da kusursuzlaştırmak için çaba sarf ettiği aşamadır.

Eğer siz de kendi hedeflerinizi belirleyip, doğru salsa okulu ve salsa eğitmeni ile çalışma imkanını bulursanız, bu aşamaları en hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz.