SALSA ETEKLE YAPILIR MI?

blog yazısı ekle !

SALSA ETEKLE YAPILIR MI?

Her dansın kendine has figürleri, müzikleri olduğu gibi kendine has kıyafetleri, aksesuarları ve ayakkabıları da var tabi ki. Salsa dansının da özel kostümleri bulunuyor hem erkekler hem de kadınlar için. Kadınlar salsa yaparken genellikle elbise giyseler de bu salsa yaparken sadece elbise giyilmesi gerektiği anlamına gelmiyor.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Salsa


Salsa yaparken etek de giyilebilir

Salsa yaparken dansın ruhuna ve tarzına uygun etekler giyilebiliyor. Bu etekler uzun ya da kısa olabiliyor. Ancak mutlaka salsa yapmaya uygun ve dansa yakışacak etekler seçmek gerekiyor.Her yaşa uygun salsa etekleri var!

Salsa yediden yetmişe tüm kadınların yapabildiği bir dans. Bu nedenle her yaşa uygun salsa etekleri bulabilmek mümkün. İster çocuklar için ister yetişkinler için birbirinden şık salsa etekleri var.Uzun etek seçerken dikkat!

Salsa hem kısa hem uzun etek giyerek yapılabiliyor ancak uzun etek seçerken hareketleri kısıtlamayacak, ayaklarınıza dolanıp düşmenize yol açmayacak eteklere odaklanmak gerekiyor. Bu nedenle hem çok uzun hem de çok bol etekler salsa dansı için uygun değil.Vücut şeklinize uygun etek seçmelisiniz

Salsa yaparken estetik ve hoş bir görüntü sergileyebilmek için vücut şeklinize uygun etek seçmek de son derece önemli. Aksi takdirde dans ederken güzel görünmeniz imkânsız.Kısacası salsa yaparken etek giyilebiliyor ama salsa yaparken etek giyebilmek için elbette önce salsa yapmayı öğrenmek gerekiyor. Ankara'da salsa yapanlar ile tanışarak hemen salsa yapmaya başlayabilir ve dans gecelerinde eteğinizle muhteşem dans gösterileri sunabilirsiniz.