SALSA GÜNLÜĞÜ TUTMANIN YARARLARI

blog yazısı ekle !

SALSA GÜNLÜĞÜ TUTMANIN YARARLARI

Salsa dansınızı geliştirmek demek, birçok farklı konu üzerinde aynı anda çalışmanız demektir. Bu konuların başında da müzikalite, tarz ve beden hareketleri gelmelidir. Ayrıca farklı öğretmenlerden farklı dersler almaya da başlamışsınızdır, her bir katıldığınız derste yeni ve farklı teknikleri öğreniyorsunuz demektir. Hatta bir de bunlara özel zamanlarda düzenlenen dans atölyelerini eklerseniz ortaya takibi zor bir bilgi yığını çıkacaktır. Bir salsa günlüğüne sahip olmanız ise sadece bu bilgileri bir arada düzenli olarak tutmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ilerlemelerinizi de kayıt altına almış olur. Bir salsa günlüğüne sahip olmak için ise fazla bir çaba harcamanıza gerek yoktur, elinizin altında bulunan bir defter ve bir kalem yeterli olacaktır.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara SalsaGELİŞİMİNİZİ TAKİP EDİN


Arada sırada kendimizi huysuz hissetmemizin bir nedeni vardır. Çünkü böyle zamanlarda aslında ne kadar ilerlediğimizin farkında olmamaktan rahatsızlık duyarız. Çünkü her zaman ilgilenmemiz gereken bir sorun ortaya çıkar ve dikkatimizi dağıtır. Bu nedenle bir önceki sorunlarımızla aslında nasıl başa çıktığımızı ve onları nasıl hallettiğimizi göz ardı ederiz.

NOT ALIN

Dans öğretmenlerinizden her defasında öğreneceğiniz pek çok yeni bilgi olacaktır. Bu nedenle kısa notlar almak bu bilgileri hatırlamanıza daima yardımcı olur ve geriye dönüp bir şeyleri hatırlamaya çalıştığınızda da bilgileri kolaylıkla bulursunuz. Hatta yeni öğrendiğiniz bilgileri pekiştirmek için alışıncaya kadar bu notların üzerinden geçmek, tüm öğrenme ve gelişme sürecinize çok büyük faydalar sağlayacaktır.

GEREKLİ BİLGİLER

Aldığınız notlar uzun açıklamalar veya paragraflar içermek zorunda değildir. Öğrendiklerinizi en kolay şekilde aklınızda tutabileceğiniz ve en hızlı şekilde yazabileceğiniz haliyle defterinize kaydetmek yeterli olacaktır. Hatta resimler ve renkli kalemlerle de dikkatinizi çekmesini ve aklınızda kalmasını kolaylaştırabilirsiniz.

EGZERSİZLER

Öğretmenlerinizin size gösterdiği hareketleri mutlaka not alın. Böylelikle evde tek başınıza çalıştığınız zamanlarda size kolaylık sağlayacaktır. Bunun için ise hareketin nasıl başladığını varsa bir kaç karakteristik özelliğini not almanız yeterli olacaktır.

DİĞER SALSA DANSÇILARIYLA PAYLAŞIN

Öğrendiklerinizi ve bildiklerinizi bir başkası ile paylaşmak öğrenmeyi pekiştirme sürecinin çok önemli bir parçasıdır. Çünkü aslında bir şeyi başkasına anlatırken sizler de bildiklerinizi test etme ve eksik olduğunuz yönlerinizi görüp, bunları tamamlama olanağını bulabilirsiniz. Bu nedenle Salsa günlüğünde ki notları diğer not tutan kişilerle paylaşabilir ve elinizde ki kaynakları geliştirmiş olabilirsiniz.