SALSA HER YAŞTA YAPILABİLİR Mİ?

blog yazısı ekle !

SALSA HER YAŞTA YAPILABİLİR Mİ?

Dans neredeyse insanlık tarihi kadar eski bir tutku. Bugün bile yeryüzünün çeşitli yerlerinde yaşayan ilkel kabileler hala kendilerine özgü dans etme geleneklerini sürdürüyorlar. Salsa da dünyanın her yerinde insanların içindeki dans tutkusunu besleyen muhteşem bir dans. Bunun için olsa gerek dünyada en çok yapılan danslardan da biri. Tabi salsanın bu kadar çok kişi tarafından yapılabilmesinin çok önemli bir nedeni daha var; salsa yapmanın yaşının olmaması! Evet, salsa öyle bir dans ki yediden yetmişe herkes tarafından yapılabiliyor.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara SalsaÇocuklar için salsa harika bir dans

Salsa her yaşta yapılabilir derken inanın abartmıyoruz. Salsa çocuklar tarafından da yapılabiliyor, hatta biri 6 biri 7 yaşındaki iki çocuk dünyanın en genç salsa şampiyonları olarak tarihe geçtiler.Salsa dansına başlamak için ideal yaş 7 olarak kabul edilse de çocukların bundan daha önce de başlayabilmeleri mümkün. Salsa çocukların yanı sıra gençler tarafından da keyifle yapılabilen bir dans.Salsa yaşlıların ömrünü uzatıyor!


Toplumumuzda yaşlıların bir köşeye çekilip oturması gerektiğine ilişkin son derece yanlış bir kanı var. Oysaki dünyada insanların en fazla hareket ettiği dönemlerden biri yaşlılık.

Salsa dansı her yaşta yapılabiliyor ve buna yaşlılık dönemi de dahil. Üstelik salsa yapmak yaşlıların hem zihinsel hem de bedensel sağlıklarını korumalarına yardım ediyor. Yani ömürlerini uzatıyor.Kısacası kaç yaşında olursanız olun Ankara'da bulunan salsacılara katılarak salsa yapabilir ve hayatın tadını çıkarabilirsiniz.