SALSA ÖĞRENME SÜRESİ

blog yazısı ekle !

SALSA ÖĞRENME SÜRESİ

Bu süre tamamen size bağlıdır. Yürüyebilen herkes dans edebilir sözünün doğruluğunu tartışmamız mümkün değildir. Sizde bu dansı öğrenmeye başladıysanız ya da hala durup dans videoları izleyerek zaman kaybediyorsanız kalkın ve dans edin. Dans en iyi dans edilerek öğrenilir. Hata yaparak öğrenmenin, böyle öğrenirken eğlenmenin tadına salsa ile varabilirsiniz.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara SalsaSalsa öğrenirken vaktin nasıl geçtiğini anlamazsınız, özgüven içinde dans ederken ruhunuz öyle güzel süzülür ki pistte zaman kavramı sizin için artık yoktur. İzmir dans okullarında zamanınızı boşa harcamamanız için dört dörtlük eğitmenlerle verilen derslere davetlisiniz. Sürekli alıştırma yaparak kurs öncesi dansa ısınabilirsiniz. Bu sizin salsa öğrenme sürenizi azaltır. Ama çok dikkatli olmak gerekir eğer bir hareket kemikleşmiş yani beyninize yanlış kazınmışsa bunu silmek oldukça zordur. Buda artı bir zaman kaybıdır.

Salsa samimi havası, eğlenceli ritmi, egzotik müzikleri, rengârenk kıyafetleri ve canlılığı ile dikkat çekiyor. Öğrenmesi kolay olan salsa, temel adımları öğrendikten sonra kendinizi geliştirebileceğiniz eğlenceli bir dans, temel adımların püf noktalarını iyi öğrenmek işinizi kolaylaştıracaktır. Sosyal amaçlı yapmak isteyen dansçı adaylarını 4 ile 6 aylık bir süreç bekliyor. Dans kursları kurlarının seçenekleri sizin isteğinize göre bazen üzerinde oynama yapılabiliyor. Ama o kurlarda belirttikleri süre 2-3 aylık bir dönemi kapsıyor. Özel ders almak farklı bir ayrıcalık olarak karşımıza çıkıyor bu noktada. Daha hızlı ve ayrıntılı öğrenmenin yaşandığı özel derslerde, eğitmenin sadece sizin dansınızla ilgilenmesi en buna büyük sebep oluyor. Doğaçlamaya oldukça geniş bir izin veren salsa dans türünde; New York, Los Angeles, Mambo, Küba gibi stiller bulunuyor. Her stilin kendine göre bir zorluğu ve karakteri olduğundan dolayı her birinin öğrenilmesi farklı zaman dilimleri ile ölçülebiliyor. Hangi dans stilinin size ait olduğunu bulmak ise tamamen size kalmıştır. Ve buda ayrı bir zaman ister. Ayrıca, shine, tap, dip mambo gibi figürlerin önemli yer etmesi sebebiyle adının anlamı olan bir sos özelliğini taşıyor, birçok stili ve tınıyı bünyesinde barındırıyor bir de doğaçlamaya bu denli izin veriyor. Bu dans salsa ve sizin dansınız. İnsanın bir işi ne kadar istediği ile kısa sürede tamamlaması, öğrenmesi doğru orantılıdır.