SALSA ÖĞRENMENİN PÜF NOKTALARI

blog yazısı ekle !

SALSA ÖĞRENMENİN PÜF NOKTALARI

Ankara'da bulunan salsa kursu eğitmenleri, salsa dansının belirli bir disiplin içerisinde hazırlanmış bir stilinin olmadığını, bu yüzden de sabit dans tekniklerin olmadığını belirtiyorlar. Tabii ki bu da günümüzde hızla yaygınlaşan ve hala gelişme aşamasında olan bir dansın öğrenilmesi için bazı konuların netleştirilmesini gerektiriyor.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Salsa
Çoğu salsa dansı öğrencisi, er veya geç bazı konularda aklını karıştırabilecek durumlara denk gelebiliyor. Özellikle her salsa eğitmenin kendine has tabirler veya teknikler kullanarak bazı metotları öğretmesi bu durumu pekiştirebiliyor. Bu yüzden sizlere burada anlatılan bazı bilgilerle, farklı eğitmenlerin tarzlarına da alışmanızı sağlamak amaçlanıyor.

STİLLER

Salsanın en güzel yönü, bu dansı gerçekleştiren herkesin oldukça özgür bir şekilde dans edebilmesidir. Bu yüzden, belirli bir bölgeye ait olan bir stil, başka bir ülkede farklı isimlerle adlandırılabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, sizin bazı temel hareketleri öğrenerek adı her ne olursa olsun bu figürleri, en rahat haliyle tekrarlayabildiğiniz şekilde öğrenmeniz ve geliştirmenizdir.

FARKLI İSİMLER

Bahsedildiği gibi, fikirler ve kavram aynı olduğu sürece, hareketlerin nasıl adlandırıldığı önemini kaybedebiliyor. Bu yüzden sizler de hareketleri isimlerine göre ezberlemek yerine, sadece nasıl yapıldıklarını öğrenmeye çalışmalısınız.

TECRÜBE ÖNEMLİ

İyi bir salsa eğitmeni, öğrencilerine mümkün olduğunca farklı hareketleri göstermeye ve onların da hayal güçlerini zenginleştirmeye çalışır. Ancak tabii ki yeni başlayan kişiler için birden fazla tekniği ve hareketi aynı anda öğrenmeye çalışmak kolay olmaz. Bunun için mümkün olduğunca salsa konusunda ki bilgilerinizi ve tecrübenizi artırarak, yeni gelecek olan bilgileri de anlamanızı kolaylaştırın

NE YAPMAK İSTEDİĞİNİZE KARAR VERİN

Salsa eğitmenleri genellikle dikkat edilmesi gereken bazı kurallar açıklayabilirler. Ancak bu kuralların aslında yeni başlayan kişilerin belirli bir konsepte alışması ve temel hareketlerin öğrenilmesini kolaylaştırmak için tercih edilen bir yöntem olduğunu unutmamak gerekir. Zaten siz de bu konuda ilerledikçe, kendi gelişiminizi farklı hareketlerle yönlendirebilecek ve hatta kendinize has hareketleri bile geliştirebileceksiniz.

Görüldüğü gibi salsa dansını öğrenmek için dikkat edilmesi gerekenler genelde temel hareketlerin iyice öğrenilmesi üzerine kuruludur. Eğitmenler tarafından size aktarılan bilgiler de aynı şekilde dersi veren kişinin kendi tarzını ve yorumunu içerebilir. Ancak siz bu gibi durumlarda hareketlerin özünü kavramaya çalışıp, mümkün olduğunca eğitmeninizle iletişimde kalıp, hareketler hakkında sormak istediklerinizi rahatça ifade edebilmelisiniz. Böylece neleri öğrendiğinizi daha yakından takip etmiş ve kendinizi de geliştirmek için doğru bir yaklaşım sergilemiş olursunuz.