SALSA ÖĞRENMEYE BAŞLARKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİYOR?

blog yazısı ekle !

SALSA ÖĞRENMEYE BAŞLARKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİYOR?

Yeni bir şey öğrenmeye başlamak herkes için büyük bir heyecandır. Aynı zamanda ilk kez girilecek bir ortamda nasıl davranacağına, ne giymesi, nelere dikkat etmesi gerektiğine ilişkin de tatlı bir endişe kaplar insanın içini bir şey öğrenmeye başlarken. Salsa öğrenmeye başlarken de herkes tüm bu hisler içindedir. Ancak salsa öğrenmeye başlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini baştan bilirseniz öğrenme sürecine çok daha kolay adapte olabilirsiniz.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Salsa


Ne giymeli?


Salsa öğrenmeye başlarken herkesin aklına gelen ilk soru ne giymeli acabadır. Aslında salsa öğrenmek için derslere katılırken sanılanın aksine süslü elbiseler, ya da salsa dans gösterilerinde gördüğünüz dansçıların üzerindeki gibi kostümler değil olabildiğince rahat kıyafetler tercih etmek gerekir.Ayakkabı seçimi önemli

Salsa derslerine başlarken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de ayakkabı seçimi. Zira doğru ayakkabı seçimi yapmazsanız derslerde rahat etmeniz imkânsızsalar öğrenirken terlik, ayağınızdan çıkacak kadar gevşek ayakkabılar ya da sandalet giymemeniz gerekli. Varsa dans ayakkabısı yoksa rahat bir ayakkabı tercih edebilirsiniz.Motive olun


Derslere başlarken ilk yapmanız gereken şey motive olmak. Kendinizi salsa öğrenmek için motive edin ve dansın ritmine bırakın. Böylece öğrenme süreciniz çok daha verimli geçer.


Kendinize güvenin

Salsa öğrenmeye başlarken kendinize güvenin ve ilk adımlarınızı bu güven duygusu ile atın. Göreceksiniz adımlarınız kendiliğinden ilerlemeye başlayacak.İşte bunlar size salsa öğrenmeye başlarken yardımcı olacak en önemli bilgiler, öğrendiğinize göre daha fazla beklemenize gerek yok! Hemen Ankara'da bulunan salsa dansçılarına katılabilir ve kendinizi salsanın keyifli adımları ile bulutların üzerinde gezinirken bulabilirsiniz.