SALSA SINIFLARINDAN EN FAZLA FAYDALANMANIN YOLLARI

blog yazısı ekle !

SALSA SINIFLARINDAN EN FAZLA FAYDALANMANIN YOLLARI

Ankara'da bulunan dans okullarının içerisinde bulunan salsa sınıflarından birini tercih ettiyseniz, bu sınıflardan nasıl en fazla yararlanabileceğiniz hakkında bazı hatırlatmaları sizinle paylaşmak istiyoruz.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara SalsaALIŞTIRMALAR

İyi bir dansçı olabilmek için en fazla dikkat edilmesi gereken şeylerin başında alıştırmalar geliyor. Eğer yeteri kadar antrenman yapmıyorsanız ve böylece öğrendiklerinizi pekiştirmiş olmuyorsanız, size anlatılanların veya gösterilen hareketlerin hiç bir kalıcılığı olmuyor ve gelişiminiz çok yavaş ilerliyor. Bu konuda yapılabilecek en iyi şeylerden biri, öğrendiklerinizi tatbik edebileceğiniz bir salsa kulübü bularak, en azından ders çıkışlarında arkadaşlarınızla burada buluşup, bildiğiniz veya yeni öğrendiğiniz hareketleri tekrar etmektir.

ÖĞRENDİKLERİNİZİ UNUTMAMANIN YOLU

Salsa öğrenmeye başlayan öğrencilerin ilk başlarda zorlandıkları şeylerden biri de yeni öğrendiği bilgileri hatırlamaktır. Özellikle de bir sonraki derse kadar geçen sürede öğrendiklerini tekrar etmeyen kişiler için bu durum oldukça yaygındır. Bunu önlemenin en doğru yolu, ilk olarak öğrendiğiniz bilgileri bir yere not etmek ve ardından tekrar etmeye başlamanızdır. Bu notları alırken de kendi orijinal isimlerinin yanına, sizin hatırlamanızı kolaylaştıracak farklı isimleri de verebilirsiniz.

Öğrendiklerinizi unutmamanız için yardımcı olacak bir diğer kilit nokta, yeni hareketlerin sadece zor olan kısımlarını tekrar etmemek, hareketin baştan sona tüm figürlerini uygulamaktır. Çoğu kişi öğrendiğini veya bildiğini düşündüğü basit bölümleri geçerek, sadece karmaşık olan hareketleri yapmaya meyillidir, ancak bu tür bir çalışma sizin zihninizde de o hareketle ilgili doğru bilgilerin karışmasına neden olacaktır.

Unutkanlığı önlemenin bir başka en iyi yolu ise, kendinizi videoya kaydetmektir. Böylece sadece hareketleri hatırlamış olmakla kalmaz, aynı zamanda bunu salsa eğitmenlerinizle de paylaşarak, eksik veya yanlış yaptığınız bölümleri düzeltmenize yardımcı olmuş olursunuz.

MÜZİĞİ EZBERLEYİN

Dansınızı geliştirmeye yarayacak en iyi şeylerden biri, müziği dinlemektir. Bunun için temin edebileceğiniz bir kaç Salsa dans müziği ile gittiğiniz her yerde bu müzikleri dinleyebilir ve dans edeceğiniz zaman yapmanız gereken hareketlerin zamanlamasını en doğru şekilde ayarlamanıza yardımcı olmuş olabilirsiniz.

DAKİK OLUN

Bir salsa sınıfına geç kalmanın kendinizi kandırmaktan başka bir faydası yoktur. Aynı zamanda sınıfta ki diğer kişileri de rahatsız etmiş olursunuz. Özellikle takip ettiğiniz dans okulu, size çok uzakta kalıyorsa, mümkün olduğunca erken ulaşmaya çalışın ve hatta en doğrusu Ankara 'da bulunan size en yakın salsa dans kursunu tercih etmeye özen gösterin