TANGONUN SIRLARI

blog yazısı ekle !

TANGONUN SIRLARI

Herkesin birlikte hoşça vakit geçirip, tango dansını sergilediği bir milango gecesinin verdiği keyif çok benzersizdir. Ankara'daki dans okullarının tango eğitmenleri de bu keyfin tango dansını en doğru şekilde gerçekleştirebilen birini seyrettiğiniz zamanlarda daha da artacağının altını çiziyorlar.

Peki, öyleyse iyi bir tango dansçısı hangi özellikleri kendisinde barındırır ve nelere dikkat eder? İyi bir tango dansçısı yaptığı hareketleri ve hamleleri düşünmeden belli bir ahenk içinde gerçekleştirir. Tabii ki bu işe yıllarını harcamış bir kişinin bunu çok kolay bir formül gibi size sunup, uygulayan herkese aynı etkiyi yaratacağını söyleyemez, ancak genel olarak önemli olan, bu dansa yıllarca çalışıp her fırsatta dans gecelerine katılan bir kişinin belki bir kaç sırrını sizlerle paylaşabilmektir.

Ankara'da Arjantin Tango için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Arjantin TangoTESLİMİYET


Ankara'da bulunan tango eğitmenleri tarafından bu durum, müziğe karşı mutlak teslimiyet olarak tanımlanıyor.

Öyle ki, tangonun en üst düzeyde bulunan dansçılarının her birinde mutlaka gözlemlenen olgunun bu teslimiyet duygusu olduğu açıkça görülüyor. Tango da ki teslimiyet 3 faktörden oluşuyor, kadın, erkek ve müzik. Uyumlu bir çift mutlaka kendileri ile anlaştıkları gibi çalan müzik ile de bir bağ kurmalılar. Müziğin onlara çağrıştırdığı durum her ikisi için de aynı olmalı ve kendilerini tamamen ortaya koymalılar. Ancak aynı zamanda kadın, erkekten gelecek daveti ve yönlendirmeyi de cömertçe kabul etmelidir.

Tango da müzik, adımlar ve duruş önemli olan 3 unsurdur. Ancak iyi bir tango dansçısını farklı kılan, bu üçünden hangisini gerektiğinde biraz daha öne çıkaracağını hissetmesi ve bilmesidir. Müziği ve ritmi çok dikkatli dinlemeye çalışıp, belirli hamleler geliştirmeye çalışmak, önceden düzenlenmiş koreografları takip etmek için bir makineye dönüşmek tangonun ruhuna aykırıdır.

Eğer siz de bu ruhu yakalamak ve kendinizi daha da iyi bir tango dansçısı haline getirmek isterseniz, Ankara ' da bulunan tango okullarının eğitmenleri ile iletişime geçebilirsiniz