ZUMBA

blog yazısı ekle !

ZUMBA

Zumba –ya da zumba fitness- 1980li yılların sonu ve 1990lı yılların başında Alberto Beto Perez tarafından yaratılan bir dans fitness programıdır. Zumba dansı ya da zumba fitness olarak bilinir. Yani zumba dansı sadece bir dans değil, aynı zamanda da bir spordur. Aerobik hareketleriyle dansın bir araya gelmesinden oluşan zumba, dünya çapında en yaygın dans fitness programlarının başında gelir. Ortaya çıkışı çok yakın bir tarihe rast gelse de, zumba aniden parlamış ve geniş kitlelerce kabul görmüştür.

Zumba dansını keşfederken Latin danslarının kıvrak, otantik ritmlerinden faydalanırsınız. Aynı zamanda, bu kıvrak figürleri aerobik hareketleriyle de birleştirerek hem eğlenceli bir dansın tadına varır hem de vücudunuzu şekillendirirsiniz. Zumbayı öğrenmesi çok kolaydır. Çoğu insanın hâlihazırda aerobik hareketlerine aşinalığı bulunur. Aerobik hareketlerine keyifli müzikler eşliğinde salsa, mambo, belki biraz da oryantal dansa ait figürler ekleyerek zumbanın çekici dünyasına siz de dahil olabilirsiniz.

Ankara'da Zumba için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Zumba
Zumba dansı ve zumba fitness programı çoğunlukla kadınların kalorilere açtığı savaşta onların en yakın müttefiki olagelmiştir. Zumba, dans kurslarının dans severlere sunduğu en gözde programlardan birisidir ve Ankara'da da oldukça yaygın olarak tercih edilen bir programdır. Formda kalmak ve estetik bir vücuda sahip olmak için zumba kursu alan birçok dans sever, beklentilerinin çok daha ötesinde bir eğlence ve dansla karşılaşmaktadır. Zumbanın vücudunuzu şekillendirmedeki ustalığı kesinlikle kayda değerdir. Fazla kilolarımızdan kurtulmak genelde can sıkıcıdır. Ankara'da yaşayan çoğu insan iş hayatı ile ev ortamı arasında sıkışıp kaldığından, formuna dikkat etmek ya da fazla kilolarından kurtulmak için zorlayıcı ve sağlıksız diyetlere başvurur. Oysa formda kalmak sadece beslenmeye hapsedilemez. Zumba ile hem eğlenecek hem de zayıflayacaksınız. Zumba ile sosyalleşebilir, ruhunuzu iyileştirebilir, canlılığı içinizde hissedebilirsiniz.

Zumba, her yaşa uygun bir danstır. Yaşınız kaç olursa olsun, zumba yapabilirsiniz. Hatta kendi çevrenizden ve yaş grubunuzdan arkadaşlarınızla Ankara'da özel zumba dersleri alabilirsiniz.

Ankara'daki dans kursları size zumba dersleri sunma konusunda oldukça yetkindir. Ankara'da zumba kursu almak istiyorsanız, sitemizden etkili bir biçimde faydanabilirsiniz. Sitemiz size Ankara'da bulunan bütün zumba kurslarının ayrıntılı bir listesini sunuyor. İş ya da okul programınıza uygun olarak, tek başınıza ya da kalabalık bir arkadaş grubuyla zumba kursları alabilirsiniz. Sitemizde mutlaka kendi bütçenize göre bir zumba kursu bulacaksınız. Zumba fitness programlarına profesyonel bir dans kursu eşliğinde katılmalısınız. Doğru eğitmenler, size doğru teknikleri göstererek zumba kursuna katılırken aklınızda olan hedefleri tek tek gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Sadece size özel bir program bile hazırlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, sitemiz aracılığıyla istediğiniz zumba kursuyla iletişime geçmek ve uzman eğitmenlerle birebir görüşmek. Vücudunuzu sevin ve hemen bir zumba kursuna yazılarak formda kalın!