ZUMBA REHBERİ

blog yazısı ekle !

ZUMBA REHBERİ

Ankara ' da ki dans okullarında yaygınlaşmaya başlayan Zumba sınıfları hem dans yeteneklerinizi geliştiriyor hem de sağlıklı bir vücudunuz olmasını sağlıyor. İçerisinde Salsa, Merengue, Reggaeto gibi hareketli Latin ritimleri içermesinin yanında hip hop müziklerinin de kullanıldığı Zumba sınıfları, her yaştan kişi tarafından tercih edilebiliyor.

Ankara'da Merenque Kursu için nerelere gidebilirsiniz
Ankara MerenqueNİÇİN ZUMBA SINIFLARINI TERCİH ETMELİSİNİZ?

Zumba Eğlencelidir: Zumba dersleri, aslında çok eğlenceli bir egzersiz dersi gibidir ve mümkün olan en eğlenceli şekilde içerisinde ki hareketleri gerçekleştirmenizi sağlar. Zumba sınıflarında, bolca dans ve kahkaha hâkimdir.

Zumba Etkilidir: Bir yandan hareketli dans figürleri ile iyi zaman geçirirken, bir yandan da oldukça fazla kalori yakmış olursunuz. Zumba aslında kalp ve solunum siteminizi harekete geçiren, tekrar eden figürlerden oluşan bir egzersizdir.

Zumbayı Takip Etmesi Kolaydır: Zumba yapmak için herhangi bir dans tecrübesine ihtiyaç yoktur. Zumba tamamen eğlenmenizi amaçlamaktadır, bu yüzden herhangi bir yanlış adım atma ihtimaliniz olmaz.

NE GİYMELİSİNİZ?

Kıyafetler: Zumba sınıfları oldukça yoğun hareket ettiğiniz ve terleyeceğiniz sınıflardır. Bu yüzden mümkün olduğunca rahat, nefes alan ve sizin hareket kabiliyetinizi kısıtlamayacak kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Ayakkabılar: Her türlü dans veya koşu ayakkabısını tercih edebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken nokta, yapacağınız hareketler de ayak bileklerinizi oldukça hareket ettireceğiniz için, bu bölgeleri destekleyen ayakkabıları giymek, çıplak ayakla hareketleri yapmamaktır.

Yanınızda Olması Gerekenler: Çok fazla su kaybedeceğiniz ve terleyeceğiniz için mutlaka yanınızda bir su şişesi ve küçük bir havlu taşımayı unutmayın. Aynı zamanda egzersizlerden sonra duş almak isteyebileceğinizi düşünerek yanınızda bununla ilgili malzemelerinizi de getirmeniz faydalı olacaktır.

ZUMBA ÇEŞİTLERİ

Zumba sınıflarının çeşitlilik göstermesinin nedeni, her birisinin farklı yoğunluklarda hareketler içermesinden kaynaklanmaktadır. Kendi yaşınıza ve fiziksel formunuza uygun olarak siz en uygun Zumba sınıfına karar verebileceksinizdir.

ZUMBA SINIFLARINA NASIL ULAŞABİLECEKSİNİZ?

Eğer Ankara ' da yaşıyorsanız size en yakın dans okulu mutlaka bu konuda yardımcı olacaktır.