ZUMBA SINIFI NASILDIR?

blog yazısı ekle !

ZUMBA SINIFI NASILDIR?

Zumba müzik ile hareket etmenin en eğlenceli halidir. Zumba sırasında Latin dans müziklerinin en iyi örnekleri olan salsa, marangue, cumbia, raggaeton, bachata, quebradita, samba, hip-hop ve daha pek çok müzik eşliğinde hareketlerinizi gerçekleştirirsiniz.

Sınıflar bir kaç kişiden başlayıp, onlarca kişiye kadar değişiklik gösterir, ortam daima eğlenceli ve rekabetten uzaktır. Sınıflara katılan kişiler her yaşta ve her fizik yapısında insanlardır, daha önce herhangi bir dans eğitimi almış olmanıza da gerek yoktur. Yapılacak her şey eğitmenler tarafından belirtilir. Zumbanın kusursuz olmak ile hiç bir alakası yoktur.

Ankara'da Zumba için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Zumba


Herkes belirli hareketleri kendi yeteneği ve enerjisi çerçevesinde gerçekleştirmekte özgürdür. Her ne kadar ilk bir kaç ders belki başkalarına bakıp hareketleri nasıl gerçekleştirebileceğinizi düşünebilirsiniz ancak dersler sırasında çalan harika müzikler bir kez kanınıza girdi mi artık sizde nasıl tempoya ayak uydurduğunuza ve ne kadar çok eğlendiğinize şaşırırsınız.

Öncelikli olarak basit bir kaç ısınma dansı ile başlayan zumba sınıfları ilerleyen aşamalarda canlılığını kazanarak ortalama 1 saat kadar sürmektedir. Ancak tabii ki hazırlanan sınıfların yaş grubuna uygun olarak da hareketlerin yoğunluğu ve dersin süresi rahatça ayarlanabilmektedir.

Eğer siz de bu eğlenceli dansı öğrenmek ve kalabalık bir sınıfta gerçekleştirmek isterseniz Ankara ' da bulunan dans okulları ve zumba eğitmenleri ile iletişime geçebilirsiniz.