ZUMBA TEKNİKLERİ

blog yazısı ekle !

ZUMBA TEKNİKLERİ

Zumba, Alberto Perez adında bir aerobik eğitmeninin bir gün dersi için gerekli olan müziği unutmasıyla yaratılmış bir dans fitness programıdır. Evet, zumbanın doğuşu bu kadar tesadüfi bir olay sonucunda gerçekleşmiştir. Perez, öğrencileri onu ders işlemek için beklerken, arabasına doğru hızlıca koşarak eline geçen ilk kasedi alıp dersine başlamıştır. Kasetten dinamik Latin Amerika ezgileri yükselmektedir. Öğrencileri şaşkın bir halde Perez'e bakarken, Perez yeni bir dansın yaratıcısı olduğundan bihaberdir. Latin Amerika ezgileri eşliğinde salsa, merengue, mambo gibi dansların figürlerini aerobikle birleştiren Perez, dünya çapında çok geniş çevrelerce anılacak ve kabul görecek olan zumba dansını keşfetmiş olur.

Ankara'da Zumba için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara ZumbaZumba, aerobik ve sıcak Latin ritmlerinin bir araya gelmesidir. Bir dans fitness programı olması sebebiyle, zumba öğrenmek sizin için iki farklı anlam ifade edecektir: Hem fit olmak hem de eğlenmek. Zumba size, bir yandan eğlenirken, diğer yandan da kalori yakmayı, fazla kilolarınızdan kurtulmayı vadeden ve bunu başarılı bir şekilde gerçekleştiren bir danstır. Fiziksel kondisyonunuzu ve dayanıklılığınızı geliştiren zumba, özellikle karın, kol ve bacak olmak üzere vücudunuzdaki bütün kasları çalıştırır ve güçlendirir. Dans ve sağlığı bir arada düşündüğümüzde zumba en iyi seçeneklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Zumba nasıl yapılır? Zumbanın başlangıcı temel egzersiz ve aerobik hareketlerinin öğrenilmesi ile başlar. Zumba dansı için çok kolay bir giriş, öyle değil mi? Klasik step hareketlerinden günlük esneme hareketlerine, aerobikte aklınıza gelebilecek temel adımları öğrendikten sonra işin içinde biraz ritm katıyorsunuz. Latin ezgileri, salsa ve flamenko gibi ünlü Latin Amerika danslarının temel hareketleri ile aerobik hareketlerini birleştirerek hem eğlenceli hem de sağlıklı bir aktiviteye katılmış oluyorsunuz. Böylece zumbaya başlayarak hem formda kalıyorsunuz hem de ileride öğrenmek istediğiniz Latin danslarının temel öğelerine de bir giriş yapmış bulunuyorsunuz. Zumba dansını öğrendikten sonra salsa, flamenko ve benzeri dansları öğrenmek böylelikle daha da kolaylaşıyor.

Dünya çapında birçok kişinin ve Jennifer Lopez başta olmak üzere güzelliğiyle ve vücuduyla nam salmış birçok ünlünün gözde danslarından birisi olan zumba, sizi diri ve fit bir vücuda kavuştururken hem ruh hem de beden sağlığınıza büyük katkılarda bulunuyor. İşkence halini alan sıkıcı spor seanslarından, eğlenmeden sarf ettiğiniz tüm o efordan kurtulmanız için zumba en ideal dans olarak göze çarpıyor.

Ankara'da zumba kursuna gitmek için tek yapmanız gereken size uygun dans kursunu bulmak. Bu da, sitemiz aracılığıyla yapabileceğiniz çok zahmetsiz bir iş. Sitemiz size Ankara zumba kursları ile ilgili kapsamlı bir içerik sunuyor. Ankara'da bulunan bütün zumba kurslarının listesine bizim aracılığımızla ulaşabilir, dans eğitmenleriyle ve kurslarla sitemizin iletişimin bölümünden faydalanarak iletişime geçerek bütçenize ve size uygun dans kursunu hemen bulabilirsiniz.