ÇOCUKLAR İÇİN EN GÜZEL HOBİ SALSA

blog yazısı ekle !

ÇOCUKLAR İÇİN EN GÜZEL HOBİ SALSA

Ankara Dans Kursu

Çocukların yetişirken bir hatta birkaç hobi sahibi olmalarının gelişimlerine olumlu katkı yaptığı çocuk gelişim uzmanlarınca belirtilen bir gerçek. Elbette çocukların yetişme dönemlerinde yönlendirilebilecekleri birçok farklı hobi var ancak salsa çoğu hobiden çok daha fazla yarar sağlıyor çocuk gelişimine.


Neden salsa?

Salsa her şeyden önce çocukların özgüven kazanmasına yardımcı oluyor. Özgüveni yüksek çocuklar hayatın her alanında kendilerine güven duymayan yaşıtlarına kıyasla çok daha başarılı oluyorlar.Uyum duygusu ve birlikte hareket etme becerisi kazandırıyor

Salsa öğrenmek çocuklara uyum sağlama ve birlikte hareket etme becerisi kazandırıyor. Bu sayede çocuklar hem okul hayatında hem de genel olarak hayatlarının her alanında diğerleri ile uyumlu olmayı ve birlikte hareket etmeyi başarıyorlar.
Salsa yapmak çocukların fiziksel gelişimine de ciddi katkılar sağlıyor

Salsa yaparken vücudun birçok bölgesi çalışıyor. Yani salsa bir dans olmasının yanı sıra bir fiziksel çalışma aynı zamanda. Bu da salsa yaparken çocukların fiziksel olarak da gelişmesini sağlıyor.Kısacası salsa yapmak çocuklara edindirilebilecek en güzel ve faydalı hobilerden biri. Çocuğunuza hem sosyal yönden, hem fiziksel hem de ruhsal yönden gelişimine katkı sağlayacak bir hobi edindirmek istiyorsanız salsa tam size göre.Çocuğunuzu hemen Ankara'da salsa yapan çocuklar ile tanıştırabilir ve onlarla birlikte salsa yaparak eğlenirken öğrenmesini sağlayabilirsiniz.