YENİMAHALLE DANS KURSLARI

blog yazısı ekle !

YENİMAHALLE DANS KURSLARI

YENİMAHALLE DANS KURSLARI

Ankara'da hizmet veren Yenimahalle dans kursları; dansa ilgi duyan ve merakı olan insanların istedikleri dansı profesyonel olarak öğrenebilmelerine olanak sağlamaktadır. Bu yüzden yoğun bir şekilde rağbet görmekte ve Ankara'daki dans kursları arasında ön plana çıkmaktadır. Latin danslarından salon danslarına, yöresel danslardan modern danslara kadar birçok farklı dans türünün eğitiminin verildiği bu kurumda; istediğiniz dansı kısa süre içerisinde öğrenebilir ve bu alanda kendinizi geliştirerek profesyonel olabilirsiniz.


Sitemizdeki tüm Dans Kurslarına AnkaraDansOkullari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Dans Kursu FiyatAnkara Dans Kursları FiyatlarıHer zaman için kendisini geliştiren ve yenileyen bu kurumun bünyesinde; son derece deneyimli bir ekip yer almaktadır. Dersler, alanlarında uzman olan eğitimciler tarafından verilmektedir ve bu sayede istenilen dans profesyonel bir şekilde, bütün detayları ile öğrenilmektedir. Uzun süredir hizmet veren kurum; Ege'nin Zeybek oyununu da karşımıza çıkarıyor ve Türkiye'den çeşitli dans türleriyle de hizmet veriyor. Bunun yanı sıra; dünyanın en popüler danslarının eğitimi de yer alıyor. Bu sayede geniş bir kitleye hitap ediyor ve herkes kendi tarzına uygun dansı öğrenebilme fırsatını bu kurum sayesinde karşısında buluyor.

Ankara'da yer alan Yenimahalle dans kursları; Latin dansları konusunda son derece kaliteli bir hizmet vermektedir. Sosyal Latin dansları olarak bilinen; salsa, mambo, cha cha, merengue, rueda gibi popüler dansların eğitiminin verildiği bu kurum sayesinde; bu danslara ilgi duyanlar da bu danslardan istediklerini en iyi şekilde öğrenme fırsatı bulacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren bu kurumda; samba, rumba, cha cha, jive ve passa doble gibi sportif salon danslarının eğitimi de bulunmaktadır. Yine bu dans türlerinden herhangi birisine ilgi duyanlar da; en iyi şekilde bu dansları öğrenme imkanı yakalayacaklardır. Modern dans türlerinin eğitimi de yine bu kurum tarafından, profesyonel ve deneyimli bir ekip ile verilmektedir.

Birçok farklı dans türünü bünyesinde barındıran ve bu işi son derece titiz bir şekilde yürüten Yenimahalle dans kursları; yöresel danslara da önem veriyor. Organizasyon olarak da hizmet veren kurum; kareografi konusunda da yoğun ilgi görüyor. Ankara'da kurum, şirket ve okullar da bu dans kurslarından hizmet alıyorlar.

Cemal Gazeloğlu Sanat Akademi

Etlik

ETLİK DANS KURSU
CEMAL GAZELOĞLU SANAT AKADEMİSİ


ETLİK SALSA KURSU

Dans insanlık tarihi kadar eski bir tutku. Öyle ki dansın her kültürde yeri var ve dans bugün de tüm dünyada milyonlarca insanı birleştiriyor. Ancak bazıları için dans diğerlerine kıyasla daha büyük bir tutku haline geliyor ve onlar bunun için dans öğrenmek istiyorlar. İşte Ankara'nın Etlik semtinde bulunan Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi birçok farklı dans ile birlikte salsa öğrenmek isteyen gerçek dans tutkunlarını buluşturuyor ve salsa kursu ile dans tutkusunu bir hatta birkaç adım öteye taşımanıza yardımcı oluyor.

Salsa öğrenmenin sınırı yok!

Salsa kursu ile salsa öğrenmek için amacınız nedir önce onu belirlemeniz gerekiyor çünkü salsa öğrenmenin sınırı yok. Sosyal amaçlı olarak salsa kursuna katılacaksanız 2-3 ay gibi bir sürede Latin gecelerinde salsa yapabilecek seviyeye gelebilirsiniz. Ancak salsa öğrenmek aslında hiç bitmeyen bir süreç Dünyanın en ünlü salsa dansçıları bile hala yeni şeyler öğrendiklerini söylüyorlar. Yani Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde bulunan salsa kursu ile başlangıçta 3 aylık bir kurs ile salsa yapabilir hale gelip ardından daha ileri seviyelerdeki salsa kurslarına katılarak bu muhteşem dansta çok daha başarılı hale gelebilirsiniz. Tabi bu arada öğreneceğiniz stilin de öğrenme süresini etkileyeceğini eklemeden geçmeyelim.

Peki, kaç yaşında başlamalı?

Salsaya kaç yaşında başlanır sorusunun kesin bir cevabı yok, daha doğrusu salsa öğrenmek ve yapmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor.4-5 yaşındaki çocuklardan 60-70 yaşındaki kadın ve erkeklere kadar her isteyen salsa yapabilir. Yani kaç yaşında olursanız olun Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi salsa kursu ile bu popüler Latin dansını öğrenme şansına sahipsiniz.

Üstelik salsa sağlığı da koruyor!

Salsa kursu ile yalnızca dans edip keyifli bir aktiviteye katılacağınızı düşünüyorsanız kesinlikle yanıldığınızı bilmelisiniz çünkü Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde katılacağınız salsa kursu ile bu dansı öğrenirken aynı zamanda egzersiz yaparak sağlığınızı da korumuş olacaksınız. Üstelik salsa ile form tutup sağlığınızı korurken spor yaparken olduğunun aksine hiç sıkılmayacaksınız.

ETLİK DÜĞÜN DANSI KURSU

Son zamanlarda evlenecek olan modern çiftler düğünlerinde hem kendileri hem de düğünlerine katılan davetliler için unutulmaz bir düğün dansı sergilemeye eskisinden çok daha fazla önem veriyorlar. Öyle ya, hayatınızda bir kere evleniyorsunuz neden düğününüzün en önemli anı olan düğün dansınız sıradan olsun ki? Eğer siz de ilk danslarını unutulmaz güzellikte yapan çiftlerden biri olarak düğününüzü renklendirmek, hatta kelimenin tam manası ile taçlandırmak istiyorsanız Etlik Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde verilen düğün dansı kursu kesinlikle tam aradığınız şey!

Düğününüze birkaç hafta kala kursa başlayın

Düğün dansı kursu evlenecek çiftlere özel olarak veriliyor. Yani her çift sadece onlara özel kurslara katılıyor ve kurslar düğüne birkaç hafta kala başlıyor. Genellikle bu süre düğünden 4 hafta yani 1 ay öncesine denk geliyor ve belirli aralıklarla ders alarak çiftlerin ilk danslarına hazırlanması sağlanıyor.

Herkes için farklı koreografi

Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi yeni evlenecek çiftlere ilk danslarının eşsiz olması için verdiği düğün dansı kursunda her çifte özel koreografi hazırlıyor. Yani düğün dansı kursu ile öğreneceğiniz dans sadece size özel oluyor ki evliliğe atılan adımı böyle özel bir dans ile çok daha anlamlı kılmak her çiftin hayallerini süsleyen bir şey olsa gerek.

Dansa yeteneğim yok diye üzülmeyin!

Düğün dansı kursu ile ilk dansınızın mükemmel olması için ille de dans yeteneğiniz olması gerekmiyor. Uzman eğitmenler dans yeteneğiniz ve istekleriniz çerçevesinde size uygun olacak dansı öğretiyorlar. Eğer dansa yeteneğiniz yoksa daha basit figürlerden oluşan bir koreografi seçiliyor eğer yetenekliyseniz size daha uygun ve daha iddialı, karmaşık figürlerden oluşan bir koreografi öğretiliyor. Yani ister dansa yeteneğiniz olsun ister olmasın Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde katılacağınız düğün dansı kursu kesinlikle eşsiz ve büyüleyici bir düğün dansı sergilemenizi garantiliyor.

Ayrıca şunu da eklemeden geçmeyelim; düğün dansı kursu çiftlere uyumlu hareket etme becerisi kazanmalarında da yardımcı oluyor ve aynı zamanda birlikte yeni bir şey öğrenmenin heyecanını yaşayan çiftler birbirlerine yakınlaşıyor. Yani düğün dansı kursu sadece ilk dansınızı mükemmel şekilde yapmanızı değil bir ömür boyu uyumlu olmanızı ve birbirinize yakınlaşmanızı da sağlayacak.

ETLİK BALE KURSU

Dans denilince akla gelen ilk şeylerden biri bale. Aslında buna pek de şaşırmamak gerekli çünkü bale tüm dünyada en yaygın şekilde yapılan üstelik köklü geçmişi olan bir sanat. İlk ortaya çıkışı İtalya'da Rönesans döneminde yani 15. yüzyılda olan bale için sadece bir dans demek yanlış, zira bale daha çok danslı, müzikli bir tiyatro gösterisi. Yani bale öğrenmek, bale yapmak bir değil birkaç sanat dalına hakim olmak anlamına geliyor. Son yıllarda özellikle modern anne babalar hem kız hem de erkek çocuklarını bu estetik sanat dalına yönlendirerek gelişimlerine katkı sağlıyor.

Bale kursunda farklı yaş grupları için sınıflar var

Bale kursu denilince akla genellikle çocuklar için kurslar gelse de çoğu bale kursunda farklı yaş grupları ve seviyeler için sınıflar bulunuyor. Bunlar bale hazırlık kursları, çocuk bale kursu, yetişkin bale kursu ve akademik bale kursu olmak üzere dörde ayrılıyor. Ankara Etlik semtinde bulunan Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde de farklı yaş grupları ve seviyeler için bale kursu sınıfları bulunuyor. Yani ister çocuğunuzu bale kursuna göndererek gelişimine katkı sağlayabilirsiniz, ister kendiniz bu kurslara katılarak dünyanın bu en estetik ve güzel sanatını öğrenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Gün ve saat seçenekleri

Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi bale kursu herkesin katılabilmesi için haftanın farklı günlerinde ve saatlerinde kurs seçeneklerine sahip. Böylelikle hobi olarak bale öğrenmek isteyenler, çalışanlar ve tabi ki öğrenciler gündelik programlarını aksatmadan bu muhteşem sanatı öğrenme şansını yakalıyorlar. Siz de hayatınıza zarafet, estetik ve hem ruhsal hem de bedensel açıdan sağlık katmak için hemen Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'ne gelerek bale kursu kaydınızı yaptırabilir ve hem bale öğrenirken hem de sosyalleşip, vücut kondisyonunuzu yükselterek her açıdan daha mutlu ve sağlıklı bir birey olmanın tadını sonuna kadar çıkartabilirsiniz. Unutmayın, herkes bale öğrenebilir, yani ben öğrenemem deyip bale yapma hayallerinizi gerçekleştirmekten çekinmeyin, Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi bale kursu ile siz de bale öğrenebilirsiniz, çocuğunuz da.

ETLİK TANGO KURSU

Dünyanın en sevilen, en ateşli ve en estetik dans türlerinin çoğunun çıkış yeri Latin Amerika'dır. Tango da Latin Amerika kökenli dansların en popülerlerinden biri ve tabi ki sadece Latin Amerika'da değil ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın hemen her köşesinde yapılıyor. Tango her ne kadar sokaklarda doğmuş bir dans olsa da ve doğaçlama olarak yapılabilse de tango yapabilmek için dansın temel adımlarını öğrenmek gerekiyor. Bu adımları ve daha fazlasını öğrenmenin yoluysa tabi ki Etlik 'de bulunan Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde verilen tango kursuna katılmaktan geçiyor.

Farklı tango stillerini öğrenebilirsiniz

Tango dansının farklı stilleri bulunuyor, bu stiller arasında;

Milonguero

Nuevo

Oriental

Salon

Stilleri ve daha fazlası yer alıyor. Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi tango kursu ile tangonun farklı stillerini öğrenebilir ve her yerde canınız her istediğinde tango yapabilirsiniz. Zira yazımızın başında da söylediğimiz gibi tango adımlarını öğrendikten sonra doğaçlama ile tango yapabilirsiniz çünkü tango doğaçlamaya izin veren bir dans türü.

Ne kadar sürede öğreniliyor?

Tango kursu ile bu romantik dansı öğrenmek isteyenlerin aklına gelen ilk sorulardan biri tabi ki tangonun ne kadar sürede öğrenilebildiği. Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi tango kursu ile tango yapmaya başlamanız en az 1-2 ay sürecektir, çünkü tangonun temelini oluşturan adımları ve tutuşları bundan daha kısa sürede öğrenebilmek mümkün değil.2.ayın sonunda gayet güzel şekilde tango yapabilir hale gelirsiniz. Ancak bu kadarla bırakmayıp daha ileri seviyelere ulaşmak için ileri seviyeli tango kurslarına devam edebilirsiniz tabi ki.

Tango kursuna giderken nelere özen göstermek gerekiyor?

Tango bildiğiniz gibi çift olarak yapılan bir dans ve bu nedenle dans ederken partnerinizin rahatsız olmaması için temizliğinize özen göstermelisiniz. Ayrıca ağır bir parfüm de sürmemeniz en doğrusu. Bu arada tango kursu sırasında tango elbiseleri değil rahat kıyafetler tercih etmek gerekiyor. Yani Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde tango kursuna gelirken tayt, eşofman, pamuklu tişört gibi rahat ve aynı zamanda teri emecek kıyafetler sizin için en uygunu olacaktır.

devamını oku...
Adres: Yunus Emre Caddesi 2/14 Kat:3 (aşağı eğlence göbek, Akbank üstü) Aşağıeğlence / Etlik-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

BİZ KİMİZ?
DEMİURK SANAT AKADEMİ 2012 ylında ANKARA Yenimahallede kuruldu.400 m2 yüzölçüsüne sahip 2 katlı Sanat Okulumuzda çift dans stüdyoları, özel müzik dersliği,bateri dersliği,özel piyano derslikleri,grup müzik derslikleri, resim ve ebru sanatı atölyelleriye profesyonel eğitmenler eşliğinde güzel sanatlar eğitimi verilmektedir. Dersler yıllık program çerçevesinde olup uluslararası festivallerde yurt içi ve yurtdışında ülkemizi temsil etme, sömestır temsil (gösteri ) ve yılsonu temsil (Gösteri), resim sergileri, resim yarışmaları, güzel sanatlar liselerine ve fakültelerine hazırlık, konservatuarlara ögrenci yetiştirme gibi ciddi hedefleri olan kurumudur. Açık-kapalı otoparkı, kafeteryası sınırsız internet hizmeti, okuma köşesi ve kamera eşliğinde dersliklerimizden yararlanabilirsiniz.

NEDEN BİZ?
Ülkemizi yurtiçi ve yurtdışı etkinliklerinde temsil etme,
Uluslararası şenliklere ve festivallere katılma,
Halkoyunları yarışmalarına katılma,
Konservatuar ve güzel sanatlara hazırlama,
Resim sergisi açma ve resim yarışmalarına katılabilme,
VE GELECEK SAYISIZ ETKİNLİKLERİMİZDE YER ALMAK İÇİN ...

TV PROGRAMLARIMIZ
* 2014 Kanal B ''BU TOPRAĞIN ADIMLARI'' adlı proğram
* 2014 KANAL TV 8 ''YETENEK SİZSİNİZ''
* 2014 TRT AVAZ ''REFLEKS''adlı proğram
* 2017 KANAL B YURDUN SESİ PROGRAMI
TURNELERİMİZ
2016 İTALYA , ALMANYA,SIRBİSTAN, ÇEK CUMHURİYETİ, MACARİSTAN, BULGARİSTAN, YUNANİSTAN
2016 BALIKESİR (AKÇAY)
2015 İZMİR, KARS, KASTAMONU, AVUSTURYA, BULGARİSTAN, YUNANİSTAN, SLOVAKYA, MACARİSTAN, SIRBİSTAN, MAKEDONYA,
2014 BURSA, BULGARİSTAN, MAKEDONYA, SIRBİSTAN, YUNANİSTAN, KOSOVA
2017 BOLU,DÜZCE
BAŞARILARIMIZ
- 2009 türkıye 1.liği (dans sporu)
- 2009 ODTÜ cumhuriyet kupası 1.liği (dans sporu )
- 2010 Bursa klasman 2.liği (dans sporu)
- 2014 THOF ANKARA İKİNCİLİĞİ (KAFKAS)
- 2014 ULUSLARARASI SIRBİSTAN ÇOCUK HALK DANSLARI FESTİVALİ EN İYİ ÜLKE ÖDÜLÜ
- 2014 YETENEK SİZSİNİZ YARIŞMASI 1.(4EVET) & 2.TUR
- 2014 RESİM YARIŞMASI ANKARA BİRİNCİLİĞİ
- 2015 YAŞAR SEVİM SPOR SALONU T.H.O.F. KARS ŞAMPİYONASI BÖLGE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ
2015 UNİCEF RESİM YARIŞMASI 2 ESERİMİZ RESİM SERGİSİNDE
- 2015 T.H.O.F KARS ŞAMPİYONASI BÖLGE 3.LÜĞÜ
- 2015 UNİCEF RESİM YARIŞMASI CİNNAH AMERİKAN KÜLTÜR DERNEĞİ GALERİSİ SERGİLENMEYE DEĞER GÖRÜLEN 3 RESİM
- 2015 JOKER MT LİTTLE POY RESİM YARIŞMASI
- 2015 MAKEDONYA-OHRİD ULUSLARARASI HALKOYUNLARI FESTİVALİNDEN EN İYİ PERFORMANS ARTVİN MASTER GRUP VE EN İYİ TOPLULUK ÖDÜLÜ
- 2015 PİYANO YARIŞMASINDA MANSİYON ÖDÜLÜ
- 2016 T.H.O.F ANKARA DÜZENLEMESİZ DAL 6. LIĞI
- 2016 T.H.O.F ANKARA DÜZENLEMESİZ DAL 9.LÜĞÜ
- 2016 T.H.O.F ANKARA 3.LÜĞÜ
-2016 OKULLARARASI PİYANO YARIŞMASI 8.CİLİK
-2016 BLUE DIAMOND EVENTS "PEARL OF DANUBE" BUDAPEST
-2017 T.H.O.F ANKARA MİNİKLER GELENEKSEL DÜZENLEMESİZ DAL 3.LÜĞÜ
-2017 T.H.O.F ANKARA GENÇLER GELENEKSEL DÜZENLEMESİZ DAL 4.LÜĞÜ
Adres :
Çarşı Mahallesi Ragıptüzün Caddesi 446/A Yenimahalle-ANKARA (Teleferik İstasyonu Karşısı) 202 Yenimahalle Otobüs Son Durağı Karşısı
Telefon :
0850 532 74 60
DEMİURK SANAT AKADEMİSİ

YENİMAHALLE HALK OYUNLARI KURSU

Halk oyunları diğer bir deyişle folklor her ülkenin olduğu gibi bizim ülkemizin de en önemli kültürel değerlerinden biri. Türkiye coğrafyasının barındırdığı engin kültürel zenginlikler halk oyunlarında kendini gösteriyor ve ülkemizin her bölgesine hatta her iline özgü harika halk oyunları olarak karşımıza çıkıyor. Halk oyunları aynı zamanda geleneksel değerleri nesilden nesle aktaran son derece önemli bir araç bu arada. Bu nedenle aslında herkesin hayatının hiç değilse bir döneminde halk oyunları ile ilgilenmesi kültürel değerlerimizin gelecek nesillere aktarılabilmesi açısından önem taşıyor. Yenimahalle'de bulunan Demiurk Sanat Akademi halk oyunları kursu ile farklı yörelerin halk oyunlarını hem kendiniz öğrenebilir hem de çocuğunuzun öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuklar için en faydalı aktivitelerden biri

Halk oyunları çocuklar için en faydalı aktivitelerden biri. Zira Demiurk Sanat Akademi'de verilen halk oyunları kursu ile çocuklar hem ülkemizin geleneklerini tanırken hem de halk oyunları yaparak daha sağlıklı ve aktif bir hayat yaşayacak. Çünkü halk oyunları geleneksel birer dans olmanın yanı sıra çocukların egzersiz yapmasını da sağlayan bedensel aktiviteler. Bu nedenle çocukların boş zamanlarını değerlendirmek için halk oyunları kursu en iyi seçeneklerden biri. Ayrıca halk oyunları kursu özellikle sosyalleşme sorunu yaşayan çocukların yaşıtları ile birlikte bu keyifli aktiviteye katılarak sosyalleşme problemini yenmesi açısından da son derece faydalı.

Yetişkinler için de çok keyifli

Elbette Demiurk Sanat Akademi'de yalnızca çocuklar için halk oyunları kursu verilmiyor. Yetişkinler için de kurslar var. Üstelik halk oyunları kursu yetişkinler için de birçok yarar sunuyor. Özellikle hareketsizlikten yakınan yetişkinler halk oyunları kursu ile bu keyifli folklorik dansları öğrenirken bir yandan da yeteri miktarda hareket ederek günlük egzersiz ihtiyaçlarını karşılama şansına sahipler. Kısacası Demiurk Sanat Akademi halk oyunları kursu hem çocuklar hem de yetişkinler için boş zamanlarını doldurabilecekleri harika bir seçenek. Kurs gün ve saatlerinin farklı seçenekler sunması sayesinde çocuğunuzu ya da kendiniz bu kurslara yazdırarak gündelik hayatınızın programını bozmadan halk oyunları öğrenebilir, bu sayede daha sağlıklı ve keyifli bir hayata merhaba diyebilirsiniz.

YENİMAHALLE SALSA KURSU

Sosyal Latin danslarının en keyiflisi nedir sorusunun cevabı tabi ki salsa! Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından hem büyük bir keyifle hem de istekle yapılan salsa sağladığı ruhsal ve bedensel sayısız fayda ile de diğer danslardan bir adım ileride olmayı her zaman başarıyor. Evet, salsa dünyanın en zevkli danslarından biri olmasının yanı sıra yapanlara sayısız fayda sağlıyor. Yani Yenimahalle Demiurk Sanat Akademi'de katılacağınız salsa kursu sadece eğlenmenizi, bu efsanevi dansı öğrenmenizi sağlamakla kalmayıp aynı zamanda ruhen ve bedenen çok daha sağlıklı, mutlu bir insan olmanızı da sağlayacak.

Salsa yapmanın yaşı yok!

Salsanın tüm dünyada bu kadar çok sayıda kişi tarafından yapılmasında bu sosyal Latin dansının her yaşta yapmaya uygun olmasının rolü çok büyük. Evet, salsa küçük çocuklar tarafından de ileri yaşlardaki yetişkinler tarafından da yapılabilen bir dans ve her yaş grubuna sağladığı faydalar da farklı aslında. Salsa kursu çocukların;

Fiziksel gelişimlerinin daha sağlıklı olmasını,

Sosyal yönlerinin gelişmesini,

Kendilerine daha çok güvenmelerini,

Biçimli bir vücuda sahip olmalarını,

Disiplin bilincine sahip olmalarını,

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmalarını ve çok daha fazlasını sağlıyor. Yetişkinlerinse;

Yeni sosyal ilişkiler kurmasını,

Kilo vermesini,

Fit bir görünüme kavuşmasını,

Kendilerine daha çok güvenmesini,

Zarif hareketlere sahip olmasını,

Kalp ve damar hastalıklarından korunmasını sağlıyor. Elbette bunlar salsa kursu ile yetişkinlerin hayatlarına katabilecekleri faydalardan sadece bir kaçı.

Yaşlılar için salsanın faydalarıysa;

Unutkanlık durumunu engellemesi,

Eklemlere esnekliğini geri kazandırması,

Kalp hastalıklarından koruması,

Yaşama sevinci ile doldurması olarak özetlenebilir. Kısacası Demiurk Sanat Akademi salsa kursu kelimenin tam manası ile yediden yetmişe herkes için sayısız fayda sunuyor.

Programınızı aksatmayacak kurs saat ve günleri bulunuyor

Demiurk Sanat Akademi salsa kursu haftanın farklı günlerinde ve farklı saatlerde katılabileceğiniz seçenekler sunuyor. Böylece salsa kursu ile bu dansı öğrenirken gündelik programınızı aksatmanıza da gerek kalmayacak. Çok daha fazlasını öğrenmek ve hemen salsa kursu kaydınızı yaptırmak için Demiurk Sanat Akademi sizi bekliyor.

YENİMAHALLE DÜĞÜN DANSI KURSU

Son yıllarda düğünlerde, düğün anlayışında ciddi bir dönüşüm yaşanıyor. Bunun sebebi artık evlenecek olan genç çiftlerin eskimiş, klasik, geleneksel düğünler yerine daha kişisel, eğlenceli ve iddialı düşün törenleri yapmaya yönelmesi. Evlenecek olan çiftlerin hayallerindeki gibi görkemli, eğlenceli ve eşsiz bir düğün töreni yaşaması için en önemli unsurlardan biri tabi ki düğün dansı. Çiftler artık ilk danslarının sadece kendilerine özel olması ve davetlileri büyüleyecek bir dans sergileyebilmek için düğün dansı kursu ile ilk danslarına hazırlanıyorlar. Eğer siz de evlenmeye hazırlanıyor ve ilk dansınızın efsanevi olmasını, davetlilerin yıllarca bu dansı anımsamasını istiyorsanız Yenimahalle'de bulunan Demiurk Sanat Akademi'de verilen düğün dansı kursu ile bunu kolayca başarabilirsiniz.

Sadece size özel!

Düğün her çiftin hayatındaki en özel anlardan biri. Peki, neden bu en özel gününüzde herkesin yaptığı dansları yapasınız ki? Demiurk Sanat Akademi düğün dansı kursu ile sadece size özel hazırlanacak düğün dansı koreografisi ile bu en özel anınızı anlamına ve önemine yakışır bir dans ile taçlandırın. Uzman eğitmenler tarafından hazırlanacak yeteneğinize ve istediğiniz dans stiline uygun koreografi ile inanın hem siz hem de davetliler ilk dansınızı asla unutamayacak!

Hayalinizdeki dansı seçin!

Elbette her evlenecek olan çift aynı geleneklere ve hayallere sahip değil. Bu nedenle Demiurk Sanat Akademi'de farklı dans stillerinde düğün dansı kursu veriliyor. Yani düğününüzde sergilemek istediğiniz dans stili neyse onun için özel olarak ders alabiliyorsunuz. Düğünden ortalama olarak 4 hafta önce başlayan düğün dansı kursu ile öğrenebileceğiniz dans stilleri arasında Rumba, Cha Cha, Zeybek, Roman, Rock'n Roll, Salsa, Flamenko ve tabi ki düğün dansı denilince akla ilk gelen vals yer alıyor. Elbette bunların dışında da dans stillerini tercih ediyor olabilirsiniz. Demiurk Sanat Akademi'nin uzman eğitimcileri ile hayallerinizdeki düğün dansı için en uygun stile birlikte karar verebileceğinizi de eklemeden geçmeyelim. Kısacası muhteşem bir düğün için unutulmaz bir düğün dansı sergilemenin yolu düğün dansı kursu ile size özel koreografiyi öğrenmekten geçiyor. Hemen Demiurk Sanat Akademi'ye gelerek kursa kaydınızı yaptırın ve unutulmaz düğün dansınız için hazırlanmaya başlayın.

YENİMAHALLE ZEYBEK KURSU

Geleneksel Türk dansları ve halk oyunları denilince akla ilk gelen şeylerden biri zeybek oluyor. Ülkemizin Batı Anadolu bölgesine ait olan zeybek oyunu ile ilgili sadece erkekler tarafından yapıldığına ilişkin yaygın bir inanış var. Oysaki zeybek hem kadınlar hem de erkekler tarafından oynanabilen bir halk oyunu ve kadın zeybek, erkek zeybek olarak ikiye ayrılıyor. Türk halk dansları içinde en zorlarından biri olan zeybek bu nedenle kesinlikle deneyimli eğitmenler gözetiminde ve düzenli çalışma ile öğrenilmesi gereken bir dans. Demiurk Sanat Akademi deneyimli eğitmenlerden oluşan kadrosu ile verdiği zeybek kursu sayesinde isteyen herkesin bu güzel halk oyununu öğrenmesini sağlıyor.

Grup halinde yapılan zeybek kursları çok keyifli

Halk oyunu öğrenmenin yanı sıra boş zamanlarınıza keyif de katacak bir aktivite yapmak istiyorsanız özellikle grup halinde yapılan zeybek kursu tam size göre. Demiurk Sanat Akademi'de haftanın farklı günlerinde düzenlenen ve grup olarak yapılan zeybek kursu ile ülkemizin bu en güzel ve popüler halk oyununu öğrenirken aynı zamanda keyifli zaman geçirmenin de tadını çıkartabilirsiniz.

Ortalama olarak 5 haftada öğrenebilmek mümkün

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi zeybek diğer birçok Türk halk oyununa göre daha zor. Ancak Demiurk Sanat Akademi'de zeybek kursu veren deneyimli eğitmenler sayesinde ortalama olarak 5 hafta gibi kısa bir sürede bu güzel oyunu gayet iyi yapabilir hale gelebilirsiniz. Ayrıca eğer daha profesyonel seviyeye gelmeyi düşünüyorsanız temel eğitim verilen kursun ardından daha ileri seviyede zeybek kursu ile bu isteğinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Yani ilk katılacağınız zeybek kursu ile temel eğitimi alıp daha sonra ileri seviyelerdeki kurslar ile bu oyunda profesyonel hale gelebilirsiniz.

Kısacası Ankara Yenimahalle'de bulunan Demiurk Sanat Akademi ile hem erkekler hem de kadınlar Anadolu'nun en güzel ve popüler halk oyunlarından biri olan zeybeği öğrenme şansına sahip. Ayrıca çocuklar için de zeybek kursu bulunduğunu belirtmeden geçmeyelim. Haydi, hemen ister kendiniz için ister çocuğunuz için Demiurk Sanat Akademisi zeybek kursuna kayıt yaptırın ve bu geleneksel dans ile hayatınıza keyif katın.

YENİMAHALLE ORYANTAL DANS KURSU

Ortadoğu kültürünün en popüler ve tüm dünyada tanınan parçalarından biri şüphesiz ki oryantal dans. Bu kıvrak ve neşeli dans sanıldığı gibi yalnızca Türkiye'ye ait değil, tüm Ortadoğu'da yapılıyor ve aynı ülkemizde olduğu gibi çok da seviliyor. Ayrıca son yıllarda sadece ülkemizde ve Ortadoğu'da değil dünyanın dört bir yanında oryantal dansa karşı olan ilgide ciddi bir artış yaşanıyor. Bunun en büyük sebebi oryantal dansın kendine has mistik havasının ve kıvrak figürlerinin yanı sıra eğlenerek sağlıklı olmaya yardım etmesi. Çünkü oryantal yaparken hem dans ediliyor hem de egzersiz yapılıyor, zira oryantal son derece hareketli bir dans. Siz de kültürümüzün en keyifli parçalarından biri olan oryantali öğrenmek ve daha sağlıklı bir hayata başlamak için Yenimahalle'de bulunan Demiurk Sanat Akademi'de verilen oryantal dans kursu hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Kıvraklığın ritimle buluşması!

Oryantal dansı kısaca kıvraklığın ritimle buluşması olarak tanımlayabilmek mümkün. Gerçekten de oryantal dünyanın en kıvrak danslarından biri ayrıca Doğu'ya özgü oluşu da bu dansa bambaşka bir büyü katıyor. Elbette oryantalin büyülü havası bu dansı yapanlara da yansıyor ve oryantal yapan herksin büyülü bir havası oluyor. Demiurk Sanat Akademi oryantal dans kursu işte size bu büyüyü sunuyor. Oryantal dans kursu ile hayatınıza bambaşka bir tat ve mistisizm katmayı vaat ediyor. Bu arada oryantal keyifli bir dans olduğu kadar da yararlı.

Oryantalin yararları sağlığınıza doping yapacak

Oryantal dansın faydaları kelimenin tam manasıyla sağlığınızda doping etkisi yaratacak. İşte oryantal dans kursu ile hayatınıza katacağınız faydalardan sadece bir kaçı;

Oryantal daha zinde hissetmenizi sağlar,

Daha çekici görünürsünüz,

Hareketlerinize zarafet katar,

Zayıflamaya yardımcı olur,

Vücudu biçimlendirir,

Kalp sağlığını korur.

Bunlar oryantalin sayısız faydasından sadece bir kaçı. Yani oryantal dans kursu ile hem eğlenecek hem de daha sağlıklı ve güzel bir vücuda kavuşacaksınız.

Herkese uygun kurs saatleri

Demiurk Sanat Akademi oryantal dans kursu haftanın farklı günlerinde ve farklı saatlerde veriliyor. Böylece gündelik hayatınızı, programınızı aksatmadan uygun saatteki kursa katılarak oryantal öğrenebilirsiniz. Ayrıca farklı seviyeler için ayrı sınıflarda ders veriliyor. Yani isterseniz ilk seviye ile temel olarak oryantal öğrenip ardından daha ileri seviyelerdeki sınıflara devam ederek bu dansı tam anlamıyla öğrenerek profesyonel bir oryantal dansçısı da olabilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Yunus Emre Mah. Kordonboyu Cad. No: 48 (Elif Mevlana Etli Ekmek Üst Katı) Yenimahalle - AnkaraSitemizdeki tüm Dans Kurslarına AnkaraDansOkullari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Dans Kursu FiyatAnkara Dans Kursları Fiyatları