Cemal Gazeloğlu Sanat Akademi

  • Yunus Emre Caddesi 2/14 Kat:3 (aşağı eğlence göbek, Akbank üstü) Aşağıeğlence / Etlik-Ankara

Fotoğraflar

Bilgi

Genel Bilgi

ETLİK DANS KURSU
CEMAL GAZELOĞLU SANAT AKADEMİSİ

ETLİK SALSA KURSU

Dans insanlık tarihi kadar eski bir tutku. Öyle ki dansın her kültürde yeri var ve dans bugün de tüm dünyada milyonlarca insanı birleştiriyor. Ancak bazıları için dans diğerlerine kıyasla daha büyük bir tutku haline geliyor ve onlar bunun için dans öğrenmek istiyorlar. İşte Ankara'nın Etlik semtinde bulunan Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi birçok farklı dans ile birlikte salsa öğrenmek isteyen gerçek dans tutkunlarını buluşturuyor ve salsa kursu ile dans tutkusunu bir hatta birkaç adım öteye taşımanıza yardımcı oluyor.

Salsa öğrenmenin sınırı yok!

Salsa kursu ile salsa öğrenmek için amacınız nedir önce onu belirlemeniz gerekiyor çünkü salsa öğrenmenin sınırı yok. Sosyal amaçlı olarak salsa kursuna katılacaksanız 2-3 ay gibi bir sürede Latin gecelerinde salsa yapabilecek seviyeye gelebilirsiniz. Ancak salsa öğrenmek aslında hiç bitmeyen bir süreç Dünyanın en ünlü salsa dansçıları bile hala yeni şeyler öğrendiklerini söylüyorlar. Yani Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde bulunan salsa kursu ile başlangıçta 3 aylık bir kurs ile salsa yapabilir hale gelip ardından daha ileri seviyelerdeki salsa kurslarına katılarak bu muhteşem dansta çok daha başarılı hale gelebilirsiniz. Tabi bu arada öğreneceğiniz stilin de öğrenme süresini etkileyeceğini eklemeden geçmeyelim.

Peki, kaç yaşında başlamalı?

Salsaya kaç yaşında başlanır sorusunun kesin bir cevabı yok, daha doğrusu salsa öğrenmek ve yapmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor.4-5 yaşındaki çocuklardan 60-70 yaşındaki kadın ve erkeklere kadar her isteyen salsa yapabilir. Yani kaç yaşında olursanız olun Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi salsa kursu ile bu popüler Latin dansını öğrenme şansına sahipsiniz.

Üstelik salsa sağlığı da koruyor!

Salsa kursu ile yalnızca dans edip keyifli bir aktiviteye katılacağınızı düşünüyorsanız kesinlikle yanıldığınızı bilmelisiniz çünkü Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde katılacağınız salsa kursu ile bu dansı öğrenirken aynı zamanda egzersiz yaparak sağlığınızı da korumuş olacaksınız. Üstelik salsa ile form tutup sağlığınızı korurken spor yaparken olduğunun aksine hiç sıkılmayacaksınız.

ETLİK DÜĞÜN DANSI KURSU

Son zamanlarda evlenecek olan modern çiftler düğünlerinde hem kendileri hem de düğünlerine katılan davetliler için unutulmaz bir düğün dansı sergilemeye eskisinden çok daha fazla önem veriyorlar. Öyle ya, hayatınızda bir kere evleniyorsunuz neden düğününüzün en önemli anı olan düğün dansınız sıradan olsun ki? Eğer siz de ilk danslarını unutulmaz güzellikte yapan çiftlerden biri olarak düğününüzü renklendirmek, hatta kelimenin tam manası ile taçlandırmak istiyorsanız Etlik Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde verilen düğün dansı kursu kesinlikle tam aradığınız şey!

Düğününüze birkaç hafta kala kursa başlayın

Düğün dansı kursu evlenecek çiftlere özel olarak veriliyor. Yani her çift sadece onlara özel kurslara katılıyor ve kurslar düğüne birkaç hafta kala başlıyor. Genellikle bu süre düğünden 4 hafta yani 1 ay öncesine denk geliyor ve belirli aralıklarla ders alarak çiftlerin ilk danslarına hazırlanması sağlanıyor.

Herkes için farklı koreografi

Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi yeni evlenecek çiftlere ilk danslarının eşsiz olması için verdiği düğün dansı kursunda her çifte özel koreografi hazırlıyor. Yani düğün dansı kursu ile öğreneceğiniz dans sadece size özel oluyor ki evliliğe atılan adımı böyle özel bir dans ile çok daha anlamlı kılmak her çiftin hayallerini süsleyen bir şey olsa gerek.

Dansa yeteneğim yok diye üzülmeyin!

Düğün dansı kursu ile ilk dansınızın mükemmel olması için ille de dans yeteneğiniz olması gerekmiyor. Uzman eğitmenler dans yeteneğiniz ve istekleriniz çerçevesinde size uygun olacak dansı öğretiyorlar. Eğer dansa yeteneğiniz yoksa daha basit figürlerden oluşan bir koreografi seçiliyor eğer yetenekliyseniz size daha uygun ve daha iddialı, karmaşık figürlerden oluşan bir koreografi öğretiliyor. Yani ister dansa yeteneğiniz olsun ister olmasın Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde katılacağınız düğün dansı kursu kesinlikle eşsiz ve büyüleyici bir düğün dansı sergilemenizi garantiliyor.

Ayrıca şunu da eklemeden geçmeyelim; düğün dansı kursu çiftlere uyumlu hareket etme becerisi kazanmalarında da yardımcı oluyor ve aynı zamanda birlikte yeni bir şey öğrenmenin heyecanını yaşayan çiftler birbirlerine yakınlaşıyor. Yani düğün dansı kursu sadece ilk dansınızı mükemmel şekilde yapmanızı değil bir ömür boyu uyumlu olmanızı ve birbirinize yakınlaşmanızı da sağlayacak.

ETLİK BALE KURSU

Dans denilince akla gelen ilk şeylerden biri bale. Aslında buna pek de şaşırmamak gerekli çünkü bale tüm dünyada en yaygın şekilde yapılan üstelik köklü geçmişi olan bir sanat. İlk ortaya çıkışı İtalya'da Rönesans döneminde yani 15. yüzyılda olan bale için sadece bir dans demek yanlış, zira bale daha çok danslı, müzikli bir tiyatro gösterisi. Yani bale öğrenmek, bale yapmak bir değil birkaç sanat dalına hakim olmak anlamına geliyor. Son yıllarda özellikle modern anne babalar hem kız hem de erkek çocuklarını bu estetik sanat dalına yönlendirerek gelişimlerine katkı sağlıyor.

Bale kursunda farklı yaş grupları için sınıflar var

Bale kursu denilince akla genellikle çocuklar için kurslar gelse de çoğu bale kursunda farklı yaş grupları ve seviyeler için sınıflar bulunuyor. Bunlar bale hazırlık kursları, çocuk bale kursu, yetişkin bale kursu ve akademik bale kursu olmak üzere dörde ayrılıyor. Ankara Etlik semtinde bulunan Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde de farklı yaş grupları ve seviyeler için bale kursu sınıfları bulunuyor. Yani ister çocuğunuzu bale kursuna göndererek gelişimine katkı sağlayabilirsiniz, ister kendiniz bu kurslara katılarak dünyanın bu en estetik ve güzel sanatını öğrenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Gün ve saat seçenekleri

Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi bale kursu herkesin katılabilmesi için haftanın farklı günlerinde ve saatlerinde kurs seçeneklerine sahip. Böylelikle hobi olarak bale öğrenmek isteyenler, çalışanlar ve tabi ki öğrenciler gündelik programlarını aksatmadan bu muhteşem sanatı öğrenme şansını yakalıyorlar. Siz de hayatınıza zarafet, estetik ve hem ruhsal hem de bedensel açıdan sağlık katmak için hemen Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'ne gelerek bale kursu kaydınızı yaptırabilir ve hem bale öğrenirken hem de sosyalleşip, vücut kondisyonunuzu yükselterek her açıdan daha mutlu ve sağlıklı bir birey olmanın tadını sonuna kadar çıkartabilirsiniz. Unutmayın, herkes bale öğrenebilir, yani ben öğrenemem deyip bale yapma hayallerinizi gerçekleştirmekten çekinmeyin, Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi bale kursu ile siz de bale öğrenebilirsiniz, çocuğunuz da.

ETLİK TANGO KURSU

Dünyanın en sevilen, en ateşli ve en estetik dans türlerinin çoğunun çıkış yeri Latin Amerika'dır. Tango da Latin Amerika kökenli dansların en popülerlerinden biri ve tabi ki sadece Latin Amerika'da değil ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın hemen her köşesinde yapılıyor. Tango her ne kadar sokaklarda doğmuş bir dans olsa da ve doğaçlama olarak yapılabilse de tango yapabilmek için dansın temel adımlarını öğrenmek gerekiyor. Bu adımları ve daha fazlasını öğrenmenin yoluysa tabi ki Etlik 'de bulunan Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde verilen tango kursuna katılmaktan geçiyor.

Farklı tango stillerini öğrenebilirsiniz

Tango dansının farklı stilleri bulunuyor, bu stiller arasında;

Milonguero

Nuevo

Oriental

Salon

Stilleri ve daha fazlası yer alıyor. Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi tango kursu ile tangonun farklı stillerini öğrenebilir ve her yerde canınız her istediğinde tango yapabilirsiniz. Zira yazımızın başında da söylediğimiz gibi tango adımlarını öğrendikten sonra doğaçlama ile tango yapabilirsiniz çünkü tango doğaçlamaya izin veren bir dans türü.

Ne kadar sürede öğreniliyor?

Tango kursu ile bu romantik dansı öğrenmek isteyenlerin aklına gelen ilk sorulardan biri tabi ki tangonun ne kadar sürede öğrenilebildiği. Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi tango kursu ile tango yapmaya başlamanız en az 1-2 ay sürecektir, çünkü tangonun temelini oluşturan adımları ve tutuşları bundan daha kısa sürede öğrenebilmek mümkün değil.2.ayın sonunda gayet güzel şekilde tango yapabilir hale gelirsiniz. Ancak bu kadarla bırakmayıp daha ileri seviyelere ulaşmak için ileri seviyeli tango kurslarına devam edebilirsiniz tabi ki.

Tango kursuna giderken nelere özen göstermek gerekiyor?

Tango bildiğiniz gibi çift olarak yapılan bir dans ve bu nedenle dans ederken partnerinizin rahatsız olmaması için temizliğinize özen göstermelisiniz. Ayrıca ağır bir parfüm de sürmemeniz en doğrusu. Bu arada tango kursu sırasında tango elbiseleri değil rahat kıyafetler tercih etmek gerekiyor. Yani Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde tango kursuna gelirken tayt, eşofman, pamuklu tişört gibi rahat ve aynı zamanda teri emecek kıyafetler sizin için en uygunu olacaktır.

Hizmetler

Arjantin Tango Bachata Dans Kursu Bağlama Kursu Bale Kursu Bale Okulları Bateri Kursu Çökertme Dans Kursları Dansçı Organizasyonu (Özel Günler) Drama Kursu Düğün Dansı Kursu Elektro Gitar Kursu
Gitar Kursu Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Kursu Güzel Sanatlar, Konservatuar Hazırlık Kursları Harmandalı Keman Kursu Klarnet Kursu Mey Kursu Müzik Aletleri Satışı Müzik Kursu Ney Kursu Org Kursu Oryantal Dans Kursu
Piyano Kursu Rumba Dans Kursu Salsa Dans Kursu Şan Eğitimi Sanat Faaliyetleri Solfej Kursu Ud Kursu Viyola Kursu Yan Flüt Kursu Zeybek Kursu Zumba

Özellikler

Cafe, Kablosuz İnternet, Sigara İçme Alanı

Geçerli Kredi Kartları

Visa, Mastercard, American Express

Çalışma Saatleri

Pazartesi KAPALI
Salı 10:00 - 20:00
Çarşamba 10:00 - 20:00
Perşembe 10:00 - 20:00
Cuma 10:00 - 20:00
Cumartesi 10:00 - 20:00
Pazar 10:00 - 20:00

Harita

Etkinlik

Genel Bilgi Yazısı

ETLİK DANS KURSU
CEMAL GAZELOĞLU SANAT AKADEMİSİ

ETLİK SALSA KURSU

Dans insanlık tarihi kadar eski bir tutku. Öyle ki dansın her kültürde yeri var ve dans bugün de tüm dünyada milyonlarca insanı birleştiriyor. Ancak bazıları için dans diğerlerine kıyasla daha büyük bir tutku haline geliyor ve onlar bunun için dans öğrenmek istiyorlar. İşte Ankara'nın Etlik semtinde bulunan Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi birçok farklı dans ile birlikte salsa öğrenmek isteyen gerçek dans tutkunlarını buluşturuyor ve salsa kursu ile dans tutkusunu bir hatta birkaç adım öteye taşımanıza yardımcı oluyor.

Salsa öğrenmenin sınırı yok!

Salsa kursu ile salsa öğrenmek için amacınız nedir önce onu belirlemeniz gerekiyor çünkü salsa öğrenmenin sınırı yok. Sosyal amaçlı olarak salsa kursuna katılacaksanız 2-3 ay gibi bir sürede Latin gecelerinde salsa yapabilecek seviyeye gelebilirsiniz. Ancak salsa öğrenmek aslında hiç bitmeyen bir süreç Dünyanın en ünlü salsa dansçıları bile hala yeni şeyler öğrendiklerini söylüyorlar. Yani Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde bulunan salsa kursu ile başlangıçta 3 aylık bir kurs ile salsa yapabilir hale gelip ardından daha ileri seviyelerdeki salsa kurslarına katılarak bu muhteşem dansta çok daha başarılı hale gelebilirsiniz. Tabi bu arada öğreneceğiniz stilin de öğrenme süresini etkileyeceğini eklemeden geçmeyelim.

Peki, kaç yaşında başlamalı?

Salsaya kaç yaşında başlanır sorusunun kesin bir cevabı yok, daha doğrusu salsa öğrenmek ve yapmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor.4-5 yaşındaki çocuklardan 60-70 yaşındaki kadın ve erkeklere kadar her isteyen salsa yapabilir. Yani kaç yaşında olursanız olun Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi salsa kursu ile bu popüler Latin dansını öğrenme şansına sahipsiniz.

Üstelik salsa sağlığı da koruyor!

Salsa kursu ile yalnızca dans edip keyifli bir aktiviteye katılacağınızı düşünüyorsanız kesinlikle yanıldığınızı bilmelisiniz çünkü Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde katılacağınız salsa kursu ile bu dansı öğrenirken aynı zamanda egzersiz yaparak sağlığınızı da korumuş olacaksınız. Üstelik salsa ile form tutup sağlığınızı korurken spor yaparken olduğunun aksine hiç sıkılmayacaksınız.

ETLİK DÜĞÜN DANSI KURSU

Son zamanlarda evlenecek olan modern çiftler düğünlerinde hem kendileri hem de düğünlerine katılan davetliler için unutulmaz bir düğün dansı sergilemeye eskisinden çok daha fazla önem veriyorlar. Öyle ya, hayatınızda bir kere evleniyorsunuz neden düğününüzün en önemli anı olan düğün dansınız sıradan olsun ki? Eğer siz de ilk danslarını unutulmaz güzellikte yapan çiftlerden biri olarak düğününüzü renklendirmek, hatta kelimenin tam manası ile taçlandırmak istiyorsanız Etlik Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde verilen düğün dansı kursu kesinlikle tam aradığınız şey!

Düğününüze birkaç hafta kala kursa başlayın

Düğün dansı kursu evlenecek çiftlere özel olarak veriliyor. Yani her çift sadece onlara özel kurslara katılıyor ve kurslar düğüne birkaç hafta kala başlıyor. Genellikle bu süre düğünden 4 hafta yani 1 ay öncesine denk geliyor ve belirli aralıklarla ders alarak çiftlerin ilk danslarına hazırlanması sağlanıyor.

Herkes için farklı koreografi

Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi yeni evlenecek çiftlere ilk danslarının eşsiz olması için verdiği düğün dansı kursunda her çifte özel koreografi hazırlıyor. Yani düğün dansı kursu ile öğreneceğiniz dans sadece size özel oluyor ki evliliğe atılan adımı böyle özel bir dans ile çok daha anlamlı kılmak her çiftin hayallerini süsleyen bir şey olsa gerek.

Dansa yeteneğim yok diye üzülmeyin!

Düğün dansı kursu ile ilk dansınızın mükemmel olması için ille de dans yeteneğiniz olması gerekmiyor. Uzman eğitmenler dans yeteneğiniz ve istekleriniz çerçevesinde size uygun olacak dansı öğretiyorlar. Eğer dansa yeteneğiniz yoksa daha basit figürlerden oluşan bir koreografi seçiliyor eğer yetenekliyseniz size daha uygun ve daha iddialı, karmaşık figürlerden oluşan bir koreografi öğretiliyor. Yani ister dansa yeteneğiniz olsun ister olmasın Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde katılacağınız düğün dansı kursu kesinlikle eşsiz ve büyüleyici bir düğün dansı sergilemenizi garantiliyor.

Ayrıca şunu da eklemeden geçmeyelim; düğün dansı kursu çiftlere uyumlu hareket etme becerisi kazanmalarında da yardımcı oluyor ve aynı zamanda birlikte yeni bir şey öğrenmenin heyecanını yaşayan çiftler birbirlerine yakınlaşıyor. Yani düğün dansı kursu sadece ilk dansınızı mükemmel şekilde yapmanızı değil bir ömür boyu uyumlu olmanızı ve birbirinize yakınlaşmanızı da sağlayacak.

ETLİK BALE KURSU

Dans denilince akla gelen ilk şeylerden biri bale. Aslında buna pek de şaşırmamak gerekli çünkü bale tüm dünyada en yaygın şekilde yapılan üstelik köklü geçmişi olan bir sanat. İlk ortaya çıkışı İtalya'da Rönesans döneminde yani 15. yüzyılda olan bale için sadece bir dans demek yanlış, zira bale daha çok danslı, müzikli bir tiyatro gösterisi. Yani bale öğrenmek, bale yapmak bir değil birkaç sanat dalına hakim olmak anlamına geliyor. Son yıllarda özellikle modern anne babalar hem kız hem de erkek çocuklarını bu estetik sanat dalına yönlendirerek gelişimlerine katkı sağlıyor.

Bale kursunda farklı yaş grupları için sınıflar var

Bale kursu denilince akla genellikle çocuklar için kurslar gelse de çoğu bale kursunda farklı yaş grupları ve seviyeler için sınıflar bulunuyor. Bunlar bale hazırlık kursları, çocuk bale kursu, yetişkin bale kursu ve akademik bale kursu olmak üzere dörde ayrılıyor. Ankara Etlik semtinde bulunan Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde de farklı yaş grupları ve seviyeler için bale kursu sınıfları bulunuyor. Yani ister çocuğunuzu bale kursuna göndererek gelişimine katkı sağlayabilirsiniz, ister kendiniz bu kurslara katılarak dünyanın bu en estetik ve güzel sanatını öğrenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Gün ve saat seçenekleri

Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi bale kursu herkesin katılabilmesi için haftanın farklı günlerinde ve saatlerinde kurs seçeneklerine sahip. Böylelikle hobi olarak bale öğrenmek isteyenler, çalışanlar ve tabi ki öğrenciler gündelik programlarını aksatmadan bu muhteşem sanatı öğrenme şansını yakalıyorlar. Siz de hayatınıza zarafet, estetik ve hem ruhsal hem de bedensel açıdan sağlık katmak için hemen Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'ne gelerek bale kursu kaydınızı yaptırabilir ve hem bale öğrenirken hem de sosyalleşip, vücut kondisyonunuzu yükselterek her açıdan daha mutlu ve sağlıklı bir birey olmanın tadını sonuna kadar çıkartabilirsiniz. Unutmayın, herkes bale öğrenebilir, yani ben öğrenemem deyip bale yapma hayallerinizi gerçekleştirmekten çekinmeyin, Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi bale kursu ile siz de bale öğrenebilirsiniz, çocuğunuz da.

ETLİK TANGO KURSU

Dünyanın en sevilen, en ateşli ve en estetik dans türlerinin çoğunun çıkış yeri Latin Amerika'dır. Tango da Latin Amerika kökenli dansların en popülerlerinden biri ve tabi ki sadece Latin Amerika'da değil ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın hemen her köşesinde yapılıyor. Tango her ne kadar sokaklarda doğmuş bir dans olsa da ve doğaçlama olarak yapılabilse de tango yapabilmek için dansın temel adımlarını öğrenmek gerekiyor. Bu adımları ve daha fazlasını öğrenmenin yoluysa tabi ki Etlik 'de bulunan Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde verilen tango kursuna katılmaktan geçiyor.

Farklı tango stillerini öğrenebilirsiniz

Tango dansının farklı stilleri bulunuyor, bu stiller arasında;

Milonguero

Nuevo

Oriental

Salon

Stilleri ve daha fazlası yer alıyor. Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi tango kursu ile tangonun farklı stillerini öğrenebilir ve her yerde canınız her istediğinde tango yapabilirsiniz. Zira yazımızın başında da söylediğimiz gibi tango adımlarını öğrendikten sonra doğaçlama ile tango yapabilirsiniz çünkü tango doğaçlamaya izin veren bir dans türü.

Ne kadar sürede öğreniliyor?

Tango kursu ile bu romantik dansı öğrenmek isteyenlerin aklına gelen ilk sorulardan biri tabi ki tangonun ne kadar sürede öğrenilebildiği. Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi tango kursu ile tango yapmaya başlamanız en az 1-2 ay sürecektir, çünkü tangonun temelini oluşturan adımları ve tutuşları bundan daha kısa sürede öğrenebilmek mümkün değil.2.ayın sonunda gayet güzel şekilde tango yapabilir hale gelirsiniz. Ancak bu kadarla bırakmayıp daha ileri seviyelere ulaşmak için ileri seviyeli tango kurslarına devam edebilirsiniz tabi ki.

Tango kursuna giderken nelere özen göstermek gerekiyor?

Tango bildiğiniz gibi çift olarak yapılan bir dans ve bu nedenle dans ederken partnerinizin rahatsız olmaması için temizliğinize özen göstermelisiniz. Ayrıca ağır bir parfüm de sürmemeniz en doğrusu. Bu arada tango kursu sırasında tango elbiseleri değil rahat kıyafetler tercih etmek gerekiyor. Yani Cemal Gazeloğlu Sanat Akademisi'nde tango kursuna gelirken tayt, eşofman, pamuklu tişört gibi rahat ve aynı zamanda teri emecek kıyafetler sizin için en uygunu olacaktır.Ankara Etlik - Cemal Gazeloğlu Sanat Akademi - Bale Okulları, Dans Kursları, Sanat Faaliyetleri