Tuna Spor Sanat Yaşam Atölyesi

  • Cinnah cad. 28/7-8 Kavaklıdere-Ankara

Fotoğraflar

Bilgi

Genel Bilgi

Tuna Sanat Merkezi - Kavalıdere Ankara / Dans Okulu

Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir". Ana fikri ile yola çıkan Tuna Sanat Merkezi, Deneyimli ve profesyonel kadrosuyla sanatın her alanında yuvanız olmak amacıyla Ankara'nın örnek ve çağdaş sanat kuruluşlarından olmayı hedeflemektedir.

KAVAKLIDERE DANS: Klasik Bale, Modern Dans, Arjantin Tango, Swing-Rock'nRoll Vals, Düğün Dansı, Latin Dansları, Hip-hop, Pop Jazz Dans, Halk Dansları, Oryantal, Harmandalı, Sirtaki, Pilates, Yoga, Aerobik, Çocuk Yoga ve Pilatesi

KAVAKLIDERE MÜZİK: Şan, Piyano, Keman, Gitar, Yan Flüt, Klarnet, Solfej, Jazz Analiz, Çağdaş Müzik Tarihi, Kompozisyon, Armoni

KAVAKLIDERE SAHNE SANATLARI: Tiyatro, Drama, Diksiyon, Kısa Film, Öykü ve Senaryo Yazarlığı, Drama ile İngilizce Eğitimi, Musical Therapy, Fotoğrafçılık, Dans Tiyatrosu

KAVAKLIDERE RESİM: Karakalem, Yağlıboya, Sulu Boya, Akrilik, Desen Çalışmaları, Ebru Çalışmaları, Seramik

TUNA SANAT MERKEZİ EĞİTMENLERİMİZ


Sanlı BAYKENT (D.T.Sanatçısı) GENEL SANAT YÖNETMENİ
Onur ÖZMEN (H.Tepe Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Bölümü Öğr.Gör.)SANAT DANIŞMANI
A.N.Nihan TURNAGÖL (H.Tepe Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü Öğr.Gör.) SANAT DANIŞMANI
İnan MERT (H.tepe Devlet Konservatuvarı Bale Ana Sanat Dalı Öğr.Görv. ) SANAT DANIŞMANI
Murat GÜMÜŞ (Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Piyano Eğtm.) SANAT DANIŞMANI
Barçin GÜMÜŞ ( Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Eğt.) SANAT DANIŞMANI
Duysal İMSEL ( H.tepe Devlet Konservatuvarı) SOLFEJ VE PİYANO EĞİTMENİ
Bahadır BAYOĞLU (H.tepe Devlet Konservatuvarı) PİYANO VE ERKEN MÜZİK EĞİTMENİ
Görkem EZGİ YILDIRIM (Devlet Opera ve Balesi) ŞAN EĞİTMENİ

Tulya YILMAZ ( H.tepe Devlet Konservatuvarı) KEMAN EĞİTMENİ
Volkan ÖZSOY ( H.tepe Devlet Konservatuvarı) GİTAR EĞİTMENİ
Gökçe DEMİRÖZ (Ank.Ünv.Modern Dans Bölümü) M.DANS VE KLASİK BALE EĞİTMENİ
Ahmet KAZAN ( Ank.Ünv. Modern Dans Bölümü) M.DANS VE KLASİK BALE EĞİTMENİ
Belkis ÖZEL ( H.tepe Devlet Konservatuvarı ) K.BALE-PILATES EĞİTMENİ
Çigdem ÖZER (Mersin Ünv. Güzel Sanatlar Fak. Oyunculuk bölümü) DRAMA VE OYUNCULUK EĞİTMENİ
Gülnur Korkmaz TOSUN Çagdas Drama Derneği) DRAMA EĞİTMENİ
Kaya TORAMAN ( Gazi Ünv. Beden Egt. Bölümü) AERO-PİLATES EĞİTMENİ
Müge KARAMAN (Gazi ünv.Beden Egt.Bölümü) PİLATES EĞİTMENİ
Beyhan ÇERENÇE YOGA EĞİTMENİ
Tolga AKTEKIN (Devlet Halk Dansları Topluluğu) HALK DANSLARI EĞİTMENİ
Yalçın BADEM (Tango& Kırmızı Dans okulları) A.TANGO EĞİTMENİ
Harun GÜRCÜ LATİN DANSLARI EĞİTMENİ

Umur Öztürk(Modern Dans eğitmeni)

Başak Yaradılmış (Oryantal Dans eğitmeni.)

Selçuk Acar (Latin Dansları eğitmeni)
Selma AKALTUN (19 Mayis ünv) RESİM EĞİTMENİ
Caner YEDIKARDES (H.tepe ünv.Güzel Sanatlar Fakültesi) SERAMİK EĞİTMENİ

Deniz Özağ (Gazi Ünv.) Resim EĞİTMENİ

TUNA SANAT MERKEZİ

KAVAKLIDERE SALSA KURSU

Latin dansları kıvraklıkları, duyguları sonuna kadar hissettirmeleri ve tabi ki estetiklikleri ile tüm dünyanın en popüler dansları arasında her zaman ilk sıralarda olmayı başarıyorlar. Salsa ise tüm Latin danslarının en sevileni. Çünkü salsa diğer Latin danslarından saha kıvrak, daha eğlenceli ve üstelik yediden yetmişe herkes tarafından yapılabiliyor. Yani salsa ateşi dün olduğu gibi bugün de tüm dünyayı yakıyor ve salsa ateşi ile yanan insanların bir kısmı da ülkemizde. Siz de bu şanslı insanların arasına katılıp sala ile hayatınızı monotonluktan kurtarıp, kıvrak ritimleri ile enerjinizi estetik bir dans ile boşaltmak, yeni arkadaşlıklar kurup hayata bambaşka bir açıdan bakabilmek istemez misiniz? Eğer yanıtınız evetse yapmanı gereken tek şey Tunalı-Kavaklıdere'de bulunan Tuna Sanat Merkezi'ne gelerek salsa kursu kaydınızı yaptırmak ve kendinizi salsa ateşinin sıcaklığına bırakmak!

Salsa öğrenmek için asla geç değil!

Salsayı diğer birçok dans türünden ayıran en önemli özelliklerinin başında her yaşta yapılabilmesi geliyor. Öyle ki 4-5 yaşındaki çocuklar da 70 yaşındakiler de salsa öğrenebiliyor ve bu sıcacık Latin dansını yapabiliyor. Bu da doğal olarak salsanın dünyanın en fazla yapılan dansı olmasını sağlıyor. Yani salsa kursu ile salsa öğrenmek için asla erken ya da geç değil! Kaç yaşında olduğunuzun hiç önemi yok, salsa öğrenmek için ihtiyacınız olan tek şey bu dansı gerçekten istemek, işte bu kadar kolay!

Tuna Sanat Merkezi sizi bekliyor!

Salsa öğrenmek istiyorsanız Tuna Sanat Merkezi sizi bekliyor. Farklı günlerde ve farklı saatlerdeki salsa kursu seçenekleri ile gündelik programınızı aksatmadan salsa öğrenebilirsiniz. Bu arada şunu da söylemeden geçmeyelim; salsa keyifli ve eğlenceli bir dans olduğu kadar faydalı da. Salsa kursu ile bu muhteşem Latin dansını öğrenirken bir yandan da kilo verecek, kalp sağlığınızı koruyacak, stresten kurtulacaksınız. Yani salsa kursu ile bir taşla 2 değil sayısız kuş vuracaksınız. Haydi, hemen gelin ve salsa kursu kaydınızı yaptırın. Tuna Sanat Merkezi salsa öğrenmek isteyen herkesi, genç yaşlı erkek ve kadın fark etmeksizin bekliyor. Gelin, kaydınızı yaptırın ve salsa ile hayatınızın nasıl bir anda güzelleştiğine tanık olun.

KAVAKLIDERE DÜĞÜN DANSI KURSU

Kim düğününde muhteşem bir düğün dansı sergileyerek tüm davetlileri büyülemek, yıllarca hafızalarda kalacak bir düğün dansı yapmak istemez ki? Artık modern çiftler bunun için işlerini şansa bırakmıyorlar ve düğün danslarına düğün dansı kursu ile hazırlanıyorlar ve bu sayede ilk danslarını muhteşem bir koreografi ile taçlandırıyorlar. Siz de düğününüzü muhteşem bir düğün dansı ile taçlandırmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey Kavaklıdere-Tunalı'da bulunan Tuna Sanat Merkezi'nde açılan düğün dansı kursu ile tanışmak.

Her kültüre ve zevke uygun düğün dansı seçenekleri

Ülkemizin en önemli özelliklerinden biri kültürel açıdan büyük bir çeşitliliğe sahip olması. Bu da beraberinde farklı kültürlerden gelen çiftlerin düğünlerinde farklı dans türleri sergilemek istemelerini getiriyor. Tuna Sanat Merkezi düğün dansı kursu da bunun bilince olarak evlenecek olan çiftlere istedikleri türde düğün dansı dersleri veriyor. Yani düğününüzde ister vals, tango ya da Flamenko, ister rumba, salsa, cha cha hatta Rock'n roll, ister zeybek ya da diğer geleneksel dansları sergilemek istiyor olun fark etmez, Tuna Sanat Merkezi uzman dans eğitmenleri ile hayallerinizdekinden bile güzel bir düğün dansı sergilemenizi sağlıyor!

Ortalama olarak 1 ay sürüyor

Düğün dansı kursu ne kadar sürüyor diye merak ettiyseniz hemen söyleyelim ortalama olarak 1 ay kadar sürüyor ve başlama tarihi evlenecek olan çiftlerin düğün tarihine göre belirleniyor. Yani düğününüzden 1 ay kadar önce düğün dansı kursu ile düğününüzde sergileyeceğiniz dans için eğitmenler ile birlikte çalışmaya başlıyorsunuz ve çalışmalar, diğer bir deyişle dersler düğün tarihine çok az bir zaman kalana dek sürüyor. Bu da düğününüzde dansı unutmamanız açısından son derece faydalı oluyor haliyle. Kısacası Tuna Sanat Merkezi düğün dansı kursu ile hayallerinizdekinden çok daha güzel bir düğün dansı sergileyeceğinizden en ufak bir şüpheniz bile olmasın. Daha fazlasını öğrenmek için Tuna Sanat Merkezi'ne gelerek dans eğitmenleri ile görüşmeniz yeterli.

KAVAKLIDERE MODERN DANS KURSU

Dans insanlık tarihi kadar eski bir tutku ve dünyada sayısız dans türü bulunuyor, modern dans da bunlardan biri. Ancak modern dansı diğer birçok dans türünden farklı kılan birkaç özelliği var, bunların başında çok sıkı kurallara bağlı olmaması ve içinde diğer birçok danstan da esintiler taşıması. Yani aslında modern dans farklı danslardan esintiler taşıyan bir dans füzyonu. Dolayısıyla Kavaklıdere-Tunalı'da bulunan Tuna Sanat Merkezi'nde katılacağınız modern dans kursu sayesinde farklı dans türlerini tanıma şansı yakalayacaksınız.

Modern dans her müzikler yapılabiliyor

Modern dansı diğer danslardan ayıran ikinci en önemli özelliğiyse hemen her müzikle birlikte yapılabilmesi. Bu özelliği de modern dansın dünyanın en fazla tercih edilen dans türlerinden biri olmasını sağlıyor aynı zamanda. Yani Tuna Sanat Merkezi'nde katılacağınız modern dans kursu ile öğreneceğiniz dans figürleri sayesinde her ortamda, her müzikte harika bir şekilde dans edebileceksiniz.

Yaratıcı yönünüzü keşfedeceksiniz

Modern dansın belirli sınırlara, kalıplara sahip olmaması beraberinde bu dansı yaparken yaratıcılığınızı kullanabilmenizi getiriyor. Yani Tuna Sanat Merkezi'nde katılacağınız modern dans kursu aynı zamanda içinizdeki yaratıcılığı keşfetmenizi ve dışarı çıkarmanızı sağlayacak. Farklı müziklerin ritimleri ile içinizden geldiği gibi dans edebilecek, dans ederken kendinizden bir şeyler katabileceksiniz. Bu açıdan bakılınca modern dans için özgür ruhların sınırsız dansı demek pek de yanlış sayılmaz sanırız.

Öğrenme süresi değişiyor

Tuna Sanat Merkezi'nde verilen modern dans kursu ile bu dansı ne kadar sürede öğrenebileceğinizi merak ediyorsanız modern dans öğrenme sürelerinin kişiden kişiye farklılık gösterdiğini söylemeliyiz. Yani öğrenme hızınıza göre öğrenme süreniz de değişiyor. Bu nedenle eğer modern dans ve modern dans kursu hakkında merak ettiğiniz başka şeyler varsa yapmanız gereken Tuna Sanat Merkezi'ne gelerek deneyimli ve uzman modern dans eğitmenleri ile görüşmek ve tüm merak ettiklerinizin yanıtlarını almak. Ayrıca kurs günleri ve saatleri hakkında bilgi alabilir ve kaydınızı hemen yaptırarak modern dans öğrenmeye başlayabilirsiniz.

KAVAKLIDERE TANGO KURSU

Tutku ve aşk denilince aklınıza ilk ne geliyor? Tabi ki tango! Sadece sizin değil tüm dünyanın aklına tango geliyor bu iki kelimeyi bir arada görünce. Çünkü tango gerçekten aşkın ve tutkunun dansı ve bunu her adımı ile hem yapanlara hem de izleyenlere deyim yerindeyse iliklerine kadar hissettiriyor. Artık siz de Ankara Kavaklıdere-Tunalı'da bulunan Tuna Sanat Merkezi'nde açılan tango kursu ile tüm dünyayı etkisi altına alan tango tutkusu ile tanışabilir, bu romantik ve ateşli dans ile hayatınızı, kalbinizi ısıtmanın tadına varabilirsiniz.

Dünyayı yakan tango ateşinde bir kıvılcım olun!

Tango tek kelime ile tüm dünyayı yakan bir ateş ve siz de tango kursu ile bu ateşte bir kıvılcım olabilirsiniz. Tango kursu ortalama olarak 2-4 ay arasında sürüyor. Ancak tüm dans kurslarında olduğu gibi tango kursu için asıl belirleyici olan katılanın öğrenme yeteneği ve hızı. Yani 2-4 ay tango kursunun ortalama süresi. Bu arada şunu da eklemeden geçmeyelim; tango kursu ile temel adımları ve tutuşları öğrenip tango yapmaya başladıktan sonra daha ileri seviyelerdeki tango kurslarına katılarak dansınızı daha ileri ve profesyonel seviyelere taşıyabilirsiniz.

Hemen tango öğrenmeye başlayabilirsiniz

Tuna Sanat Merkezi tango kursu haftanın farklı günlerinde ve farklı saatlerde veriliyor. Yani gündelik programınız, işinizi, okulunuzu aksatmadan da tango öğrenme şansına sahipsiniz. Eğer bu zaman kadar hep tango yapanları izlerken iç geçirip keşke ben de yapabilsem diye düşündüyseniz artık iç geçirmekle ve hayal kurmakla yetinmek zorunda değilsiniz. Çünkü artık Tuna Sanat Merkezi bünyesinde açılan tango kursu ile siz de bu muhteşem Latin dansını öğrenme şansına sahipsiniz. Daha fazla beklemeyin ve hemen gelip uzman tango eğitmenleri ile görüşerek hem kurslar ve günleri, saatleri hakkında bilgi alın hem de hemen kaydınızı yaptırın. Göreceksiniz tango kursu ile yeni arkadaşlıklar kuracak, daha stressiz ve mutlu bir insan haline gelecek ve daha sağlıklı bir birey olacaksınız. Kısacası tango kursu ile hayatınızı değiştirecek ve tango tutkusu ile harika bir hayat yaşamaya başlayacaksınız.

KAVAKLIDERE BALE KURSU

Bale yüzlerce yıldır tüm dünyanın en popüler sanat dallarından biri. İtalya'dan çıkıp dünyaya yayılan bu estetik sanat dalı aynı zamanda çok da faydalı. Bale özellikle çocuk gelişimi konusunda deyim yerindeyse mucizevi etkilere sahip. Bu nedenle eğer çocuğunuzun sağlıklı bir gelişim dönemi geçirmesini, yaşıtlarından daha başarılı bir çocuk ve ileride de başarılı bir yetişkin olmasını istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz, çünkü artık tüm bu isteklerinize Kavaklıdere-Tunalı'da bulunan Tuna Sanat Merkezi'nde açılan bale kursu sayesinde kolaylıkla kavuşabilir, bale kursu ile çocuğunuzun yalnızca boş zamanlarını faydalı bir aktivite ile doldurmasını değil çok daha sağlıklı ve başarılı bir çocuk haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

Baleye çok erken yaşlarda başlanabiliyor

Baleyi diğer birçok aktiviteden farklı kılan özelliklerinden biri de çok erken yaşlarda başlanabilmesi. Baleye ideal başlama yaşı4 ile 11 arası. Yani 4 yaşında ve 4 yaşından büyük tüm çocuklar bale kursu ile bu estetik ve faydalı sanat dalını öğrenme, bale eğitimi ile hayatlarını güzelleştirme, önlerinde açılan yeni ufuklar sayesinde çok daha başarılı birer çocuk olma şansına sahipler.

Balenin çocuklara faydaları öyle çok ki!

Tuna Sanat Merkezi'nde çocuğunuzu bale kursu ile tanıştırarak hayatına katabileceğiniz artılar öyle fazla ki öğrendiğinizde onu neden bugüne dek bale kursuna yollamadığınıza muhtemelen üzüleceksiniz. İşte bale kursu ile çocuğunuzun hayatına katacağınız artılardan yalnızca küçük bir bölümü;

Bale çocukların kendilerine olan güvenlerinin gelişmesini sağlar,

Bale çocukların kaslarını geliştir,

Bale yapan çocuklar disiplinli olmayı öğrenir,

Müzik ile yapıldığı için çocukların işitme duyusunun gelişimine katkı sağlar,

Bale çocukların hayal gücünü geliştirir,

Bale yapan çocuklar sağlıklı beslenme bilincine sahip olur,

Sosyalleşme sorunu yaşayan çocukların bu sorundan kurtulmasına ciddi katkı sağlar,

Çocukluk dönemi obezitesi ile savaşır, çocukların kilo almasını engeller,

Okul öncesi dönemde bale ile tanışan çocuklar okula bale yapmayan çocuklara kıyasla çok daha rahat uyum sağlarlar,

Çocukların zihinsel olarak daha sağlıklı olmalarını sağlar…

Bunlar Tuna Sanat Merkezi bale kursu ile çocuğunuzun gelişimine sağlayacağınız katkılardan sadece bir kaçı. İnanın bale bunlardan çok daha fazlasını kazandıracak çocuğunuza ve hem ruhen, hem zihnen, hem de bedenen çok sağlıklı bir çocuk olmasını sağlayacak. Buna bir de sosyal gelişimine sağlayacağı artılar eklendiği zaman bale için çocuklar üzerinde tek kelime ile mucizevi etkileri olan bir sanat dememizin pek de abartı olmadığını göreceksiniz.

Okul hayatı etkilenir diye endişelenmeyin!

Eğer çocuğunuzu bale kursuna göndermek istiyor ama okulu etkilenir diye düşünüyorsanız her şeyden önce şunu bilmelisiniz ki bale yapan çocuklar okul hayatında diğerlerine kıyasla çok daha başarılı oluyorlar. Ayrıca Tuna Sanat Merkezi bale kursu farklı gün ve saat seçeneklerine sahip. Yani çocuğunuzun okulunu da kendi programınızı da etkilemeyecek bir gün ve saat seçerek çocuğunuzun bale ile çok daha iyi bir hayata adım atmasını ve ileride de çok başarılı bir yetişkin olmasını sağlayabilirsiniz.

Hizmetler

Arjantin Tango Bachata Dans Kursu Bale Kursu Break Dance Kursu Cha Cha Kursu Çocuk Drama Kursu Diksiyon Eğitimi Düğün Dansı Kursu Fortrot Dans Kursu Funk Dans Kursu Gitar Kursu Jive Dans Kursu
Keman Kursu Kısa Film-Öykü Senaryo Yazarlığı Merenque Kursu Modern Dans Kursu Müzik Kursu Oryantal Dans Kursu Oyunculuk Eğitimi Paso Doble Kursu Pilates Piyano Kursu Quickstep Kursu Resim Kursu
Rumba Dans Kursu Salsa Dans Kursu Samba Dans Kursu Şan Eğitimi Sirtaki Dans Kursu Solfej Kursu Swing Dans Kursu Tango Kursu Tiyatro Eğitimi Waltz Dans Kursu Yaratıcı Drama Yoga Zumba

Park Yeri

Park Yeri Var

Özellikler

Giyinme Odası, Kablosuz İnternet, Park Yeri

Geçerli Kredi Kartları

Visa, Mastercard, American Express

Çalışma Saatleri

Pazartesi 10:00 - 21:00
Salı 10:00 - 21:00
Çarşamba 10:00 - 21:00
Perşembe 10:00 - 21:00
Cuma 10:00 - 21:00
Cumartesi 09:00 - 18:00
Pazar 11:00 - 18:00

Harita

Video

Genel Bilgi Yazısı

Tuna Sanat Merkezi - Kavalıdere Ankara / Dans Okulu

Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir". Ana fikri ile yola çıkan Tuna Sanat Merkezi, Deneyimli ve profesyonel kadrosuyla sanatın her alanında yuvanız olmak amacıyla Ankara'nın örnek ve çağdaş sanat kuruluşlarından olmayı hedeflemektedir.

KAVAKLIDERE DANS: Klasik Bale, Modern Dans, Arjantin Tango, Swing-Rock'nRoll Vals, Düğün Dansı, Latin Dansları, Hip-hop, Pop Jazz Dans, Halk Dansları, Oryantal, Harmandalı, Sirtaki, Pilates, Yoga, Aerobik, Çocuk Yoga ve Pilatesi

KAVAKLIDERE MÜZİK: Şan, Piyano, Keman, Gitar, Yan Flüt, Klarnet, Solfej, Jazz Analiz, Çağdaş Müzik Tarihi, Kompozisyon, Armoni

KAVAKLIDERE SAHNE SANATLARI: Tiyatro, Drama, Diksiyon, Kısa Film, Öykü ve Senaryo Yazarlığı, Drama ile İngilizce Eğitimi, Musical Therapy, Fotoğrafçılık, Dans Tiyatrosu

KAVAKLIDERE RESİM: Karakalem, Yağlıboya, Sulu Boya, Akrilik, Desen Çalışmaları, Ebru Çalışmaları, Seramik

TUNA SANAT MERKEZİ EĞİTMENLERİMİZ


Sanlı BAYKENT (D.T.Sanatçısı) GENEL SANAT YÖNETMENİ
Onur ÖZMEN (H.Tepe Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Bölümü Öğr.Gör.)SANAT DANIŞMANI
A.N.Nihan TURNAGÖL (H.Tepe Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü Öğr.Gör.) SANAT DANIŞMANI
İnan MERT (H.tepe Devlet Konservatuvarı Bale Ana Sanat Dalı Öğr.Görv. ) SANAT DANIŞMANI
Murat GÜMÜŞ (Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Piyano Eğtm.) SANAT DANIŞMANI
Barçin GÜMÜŞ ( Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Eğt.) SANAT DANIŞMANI
Duysal İMSEL ( H.tepe Devlet Konservatuvarı) SOLFEJ VE PİYANO EĞİTMENİ
Bahadır BAYOĞLU (H.tepe Devlet Konservatuvarı) PİYANO VE ERKEN MÜZİK EĞİTMENİ
Görkem EZGİ YILDIRIM (Devlet Opera ve Balesi) ŞAN EĞİTMENİ

Tulya YILMAZ ( H.tepe Devlet Konservatuvarı) KEMAN EĞİTMENİ
Volkan ÖZSOY ( H.tepe Devlet Konservatuvarı) GİTAR EĞİTMENİ
Gökçe DEMİRÖZ (Ank.Ünv.Modern Dans Bölümü) M.DANS VE KLASİK BALE EĞİTMENİ
Ahmet KAZAN ( Ank.Ünv. Modern Dans Bölümü) M.DANS VE KLASİK BALE EĞİTMENİ
Belkis ÖZEL ( H.tepe Devlet Konservatuvarı ) K.BALE-PILATES EĞİTMENİ
Çigdem ÖZER (Mersin Ünv. Güzel Sanatlar Fak. Oyunculuk bölümü) DRAMA VE OYUNCULUK EĞİTMENİ
Gülnur Korkmaz TOSUN Çagdas Drama Derneği) DRAMA EĞİTMENİ
Kaya TORAMAN ( Gazi Ünv. Beden Egt. Bölümü) AERO-PİLATES EĞİTMENİ
Müge KARAMAN (Gazi ünv.Beden Egt.Bölümü) PİLATES EĞİTMENİ
Beyhan ÇERENÇE YOGA EĞİTMENİ
Tolga AKTEKIN (Devlet Halk Dansları Topluluğu) HALK DANSLARI EĞİTMENİ
Yalçın BADEM (Tango& Kırmızı Dans okulları) A.TANGO EĞİTMENİ
Harun GÜRCÜ LATİN DANSLARI EĞİTMENİ

Umur Öztürk(Modern Dans eğitmeni)

Başak Yaradılmış (Oryantal Dans eğitmeni.)

Selçuk Acar (Latin Dansları eğitmeni)
Selma AKALTUN (19 Mayis ünv) RESİM EĞİTMENİ
Caner YEDIKARDES (H.tepe ünv.Güzel Sanatlar Fakültesi) SERAMİK EĞİTMENİ

Deniz Özağ (Gazi Ünv.) Resim EĞİTMENİ

TUNA SANAT MERKEZİ

KAVAKLIDERE SALSA KURSU

Latin dansları kıvraklıkları, duyguları sonuna kadar hissettirmeleri ve tabi ki estetiklikleri ile tüm dünyanın en popüler dansları arasında her zaman ilk sıralarda olmayı başarıyorlar. Salsa ise tüm Latin danslarının en sevileni. Çünkü salsa diğer Latin danslarından saha kıvrak, daha eğlenceli ve üstelik yediden yetmişe herkes tarafından yapılabiliyor. Yani salsa ateşi dün olduğu gibi bugün de tüm dünyayı yakıyor ve salsa ateşi ile yanan insanların bir kısmı da ülkemizde. Siz de bu şanslı insanların arasına katılıp sala ile hayatınızı monotonluktan kurtarıp, kıvrak ritimleri ile enerjinizi estetik bir dans ile boşaltmak, yeni arkadaşlıklar kurup hayata bambaşka bir açıdan bakabilmek istemez misiniz? Eğer yanıtınız evetse yapmanı gereken tek şey Tunalı-Kavaklıdere'de bulunan Tuna Sanat Merkezi'ne gelerek salsa kursu kaydınızı yaptırmak ve kendinizi salsa ateşinin sıcaklığına bırakmak!

Salsa öğrenmek için asla geç değil!

Salsayı diğer birçok dans türünden ayıran en önemli özelliklerinin başında her yaşta yapılabilmesi geliyor. Öyle ki 4-5 yaşındaki çocuklar da 70 yaşındakiler de salsa öğrenebiliyor ve bu sıcacık Latin dansını yapabiliyor. Bu da doğal olarak salsanın dünyanın en fazla yapılan dansı olmasını sağlıyor. Yani salsa kursu ile salsa öğrenmek için asla erken ya da geç değil! Kaç yaşında olduğunuzun hiç önemi yok, salsa öğrenmek için ihtiyacınız olan tek şey bu dansı gerçekten istemek, işte bu kadar kolay!

Tuna Sanat Merkezi sizi bekliyor!

Salsa öğrenmek istiyorsanız Tuna Sanat Merkezi sizi bekliyor. Farklı günlerde ve farklı saatlerdeki salsa kursu seçenekleri ile gündelik programınızı aksatmadan salsa öğrenebilirsiniz. Bu arada şunu da söylemeden geçmeyelim; salsa keyifli ve eğlenceli bir dans olduğu kadar faydalı da. Salsa kursu ile bu muhteşem Latin dansını öğrenirken bir yandan da kilo verecek, kalp sağlığınızı koruyacak, stresten kurtulacaksınız. Yani salsa kursu ile bir taşla 2 değil sayısız kuş vuracaksınız. Haydi, hemen gelin ve salsa kursu kaydınızı yaptırın. Tuna Sanat Merkezi salsa öğrenmek isteyen herkesi, genç yaşlı erkek ve kadın fark etmeksizin bekliyor. Gelin, kaydınızı yaptırın ve salsa ile hayatınızın nasıl bir anda güzelleştiğine tanık olun.

KAVAKLIDERE DÜĞÜN DANSI KURSU

Kim düğününde muhteşem bir düğün dansı sergileyerek tüm davetlileri büyülemek, yıllarca hafızalarda kalacak bir düğün dansı yapmak istemez ki? Artık modern çiftler bunun için işlerini şansa bırakmıyorlar ve düğün danslarına düğün dansı kursu ile hazırlanıyorlar ve bu sayede ilk danslarını muhteşem bir koreografi ile taçlandırıyorlar. Siz de düğününüzü muhteşem bir düğün dansı ile taçlandırmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey Kavaklıdere-Tunalı'da bulunan Tuna Sanat Merkezi'nde açılan düğün dansı kursu ile tanışmak.

Her kültüre ve zevke uygun düğün dansı seçenekleri

Ülkemizin en önemli özelliklerinden biri kültürel açıdan büyük bir çeşitliliğe sahip olması. Bu da beraberinde farklı kültürlerden gelen çiftlerin düğünlerinde farklı dans türleri sergilemek istemelerini getiriyor. Tuna Sanat Merkezi düğün dansı kursu da bunun bilince olarak evlenecek olan çiftlere istedikleri türde düğün dansı dersleri veriyor. Yani düğününüzde ister vals, tango ya da Flamenko, ister rumba, salsa, cha cha hatta Rock'n roll, ister zeybek ya da diğer geleneksel dansları sergilemek istiyor olun fark etmez, Tuna Sanat Merkezi uzman dans eğitmenleri ile hayallerinizdekinden bile güzel bir düğün dansı sergilemenizi sağlıyor!

Ortalama olarak 1 ay sürüyor

Düğün dansı kursu ne kadar sürüyor diye merak ettiyseniz hemen söyleyelim ortalama olarak 1 ay kadar sürüyor ve başlama tarihi evlenecek olan çiftlerin düğün tarihine göre belirleniyor. Yani düğününüzden 1 ay kadar önce düğün dansı kursu ile düğününüzde sergileyeceğiniz dans için eğitmenler ile birlikte çalışmaya başlıyorsunuz ve çalışmalar, diğer bir deyişle dersler düğün tarihine çok az bir zaman kalana dek sürüyor. Bu da düğününüzde dansı unutmamanız açısından son derece faydalı oluyor haliyle. Kısacası Tuna Sanat Merkezi düğün dansı kursu ile hayallerinizdekinden çok daha güzel bir düğün dansı sergileyeceğinizden en ufak bir şüpheniz bile olmasın. Daha fazlasını öğrenmek için Tuna Sanat Merkezi'ne gelerek dans eğitmenleri ile görüşmeniz yeterli.

KAVAKLIDERE MODERN DANS KURSU

Dans insanlık tarihi kadar eski bir tutku ve dünyada sayısız dans türü bulunuyor, modern dans da bunlardan biri. Ancak modern dansı diğer birçok dans türünden farklı kılan birkaç özelliği var, bunların başında çok sıkı kurallara bağlı olmaması ve içinde diğer birçok danstan da esintiler taşıması. Yani aslında modern dans farklı danslardan esintiler taşıyan bir dans füzyonu. Dolayısıyla Kavaklıdere-Tunalı'da bulunan Tuna Sanat Merkezi'nde katılacağınız modern dans kursu sayesinde farklı dans türlerini tanıma şansı yakalayacaksınız.

Modern dans her müzikler yapılabiliyor

Modern dansı diğer danslardan ayıran ikinci en önemli özelliğiyse hemen her müzikle birlikte yapılabilmesi. Bu özelliği de modern dansın dünyanın en fazla tercih edilen dans türlerinden biri olmasını sağlıyor aynı zamanda. Yani Tuna Sanat Merkezi'nde katılacağınız modern dans kursu ile öğreneceğiniz dans figürleri sayesinde her ortamda, her müzikte harika bir şekilde dans edebileceksiniz.

Yaratıcı yönünüzü keşfedeceksiniz

Modern dansın belirli sınırlara, kalıplara sahip olmaması beraberinde bu dansı yaparken yaratıcılığınızı kullanabilmenizi getiriyor. Yani Tuna Sanat Merkezi'nde katılacağınız modern dans kursu aynı zamanda içinizdeki yaratıcılığı keşfetmenizi ve dışarı çıkarmanızı sağlayacak. Farklı müziklerin ritimleri ile içinizden geldiği gibi dans edebilecek, dans ederken kendinizden bir şeyler katabileceksiniz. Bu açıdan bakılınca modern dans için özgür ruhların sınırsız dansı demek pek de yanlış sayılmaz sanırız.

Öğrenme süresi değişiyor

Tuna Sanat Merkezi'nde verilen modern dans kursu ile bu dansı ne kadar sürede öğrenebileceğinizi merak ediyorsanız modern dans öğrenme sürelerinin kişiden kişiye farklılık gösterdiğini söylemeliyiz. Yani öğrenme hızınıza göre öğrenme süreniz de değişiyor. Bu nedenle eğer modern dans ve modern dans kursu hakkında merak ettiğiniz başka şeyler varsa yapmanız gereken Tuna Sanat Merkezi'ne gelerek deneyimli ve uzman modern dans eğitmenleri ile görüşmek ve tüm merak ettiklerinizin yanıtlarını almak. Ayrıca kurs günleri ve saatleri hakkında bilgi alabilir ve kaydınızı hemen yaptırarak modern dans öğrenmeye başlayabilirsiniz.

KAVAKLIDERE TANGO KURSU

Tutku ve aşk denilince aklınıza ilk ne geliyor? Tabi ki tango! Sadece sizin değil tüm dünyanın aklına tango geliyor bu iki kelimeyi bir arada görünce. Çünkü tango gerçekten aşkın ve tutkunun dansı ve bunu her adımı ile hem yapanlara hem de izleyenlere deyim yerindeyse iliklerine kadar hissettiriyor. Artık siz de Ankara Kavaklıdere-Tunalı'da bulunan Tuna Sanat Merkezi'nde açılan tango kursu ile tüm dünyayı etkisi altına alan tango tutkusu ile tanışabilir, bu romantik ve ateşli dans ile hayatınızı, kalbinizi ısıtmanın tadına varabilirsiniz.

Dünyayı yakan tango ateşinde bir kıvılcım olun!

Tango tek kelime ile tüm dünyayı yakan bir ateş ve siz de tango kursu ile bu ateşte bir kıvılcım olabilirsiniz. Tango kursu ortalama olarak 2-4 ay arasında sürüyor. Ancak tüm dans kurslarında olduğu gibi tango kursu için asıl belirleyici olan katılanın öğrenme yeteneği ve hızı. Yani 2-4 ay tango kursunun ortalama süresi. Bu arada şunu da eklemeden geçmeyelim; tango kursu ile temel adımları ve tutuşları öğrenip tango yapmaya başladıktan sonra daha ileri seviyelerdeki tango kurslarına katılarak dansınızı daha ileri ve profesyonel seviyelere taşıyabilirsiniz.

Hemen tango öğrenmeye başlayabilirsiniz

Tuna Sanat Merkezi tango kursu haftanın farklı günlerinde ve farklı saatlerde veriliyor. Yani gündelik programınız, işinizi, okulunuzu aksatmadan da tango öğrenme şansına sahipsiniz. Eğer bu zaman kadar hep tango yapanları izlerken iç geçirip keşke ben de yapabilsem diye düşündüyseniz artık iç geçirmekle ve hayal kurmakla yetinmek zorunda değilsiniz. Çünkü artık Tuna Sanat Merkezi bünyesinde açılan tango kursu ile siz de bu muhteşem Latin dansını öğrenme şansına sahipsiniz. Daha fazla beklemeyin ve hemen gelip uzman tango eğitmenleri ile görüşerek hem kurslar ve günleri, saatleri hakkında bilgi alın hem de hemen kaydınızı yaptırın. Göreceksiniz tango kursu ile yeni arkadaşlıklar kuracak, daha stressiz ve mutlu bir insan haline gelecek ve daha sağlıklı bir birey olacaksınız. Kısacası tango kursu ile hayatınızı değiştirecek ve tango tutkusu ile harika bir hayat yaşamaya başlayacaksınız.

KAVAKLIDERE BALE KURSU

Bale yüzlerce yıldır tüm dünyanın en popüler sanat dallarından biri. İtalya'dan çıkıp dünyaya yayılan bu estetik sanat dalı aynı zamanda çok da faydalı. Bale özellikle çocuk gelişimi konusunda deyim yerindeyse mucizevi etkilere sahip. Bu nedenle eğer çocuğunuzun sağlıklı bir gelişim dönemi geçirmesini, yaşıtlarından daha başarılı bir çocuk ve ileride de başarılı bir yetişkin olmasını istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz, çünkü artık tüm bu isteklerinize Kavaklıdere-Tunalı'da bulunan Tuna Sanat Merkezi'nde açılan bale kursu sayesinde kolaylıkla kavuşabilir, bale kursu ile çocuğunuzun yalnızca boş zamanlarını faydalı bir aktivite ile doldurmasını değil çok daha sağlıklı ve başarılı bir çocuk haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

Baleye çok erken yaşlarda başlanabiliyor

Baleyi diğer birçok aktiviteden farklı kılan özelliklerinden biri de çok erken yaşlarda başlanabilmesi. Baleye ideal başlama yaşı4 ile 11 arası. Yani 4 yaşında ve 4 yaşından büyük tüm çocuklar bale kursu ile bu estetik ve faydalı sanat dalını öğrenme, bale eğitimi ile hayatlarını güzelleştirme, önlerinde açılan yeni ufuklar sayesinde çok daha başarılı birer çocuk olma şansına sahipler.

Balenin çocuklara faydaları öyle çok ki!

Tuna Sanat Merkezi'nde çocuğunuzu bale kursu ile tanıştırarak hayatına katabileceğiniz artılar öyle fazla ki öğrendiğinizde onu neden bugüne dek bale kursuna yollamadığınıza muhtemelen üzüleceksiniz. İşte bale kursu ile çocuğunuzun hayatına katacağınız artılardan yalnızca küçük bir bölümü;

Bale çocukların kendilerine olan güvenlerinin gelişmesini sağlar,

Bale çocukların kaslarını geliştir,

Bale yapan çocuklar disiplinli olmayı öğrenir,

Müzik ile yapıldığı için çocukların işitme duyusunun gelişimine katkı sağlar,

Bale çocukların hayal gücünü geliştirir,

Bale yapan çocuklar sağlıklı beslenme bilincine sahip olur,

Sosyalleşme sorunu yaşayan çocukların bu sorundan kurtulmasına ciddi katkı sağlar,

Çocukluk dönemi obezitesi ile savaşır, çocukların kilo almasını engeller,

Okul öncesi dönemde bale ile tanışan çocuklar okula bale yapmayan çocuklara kıyasla çok daha rahat uyum sağlarlar,

Çocukların zihinsel olarak daha sağlıklı olmalarını sağlar…

Bunlar Tuna Sanat Merkezi bale kursu ile çocuğunuzun gelişimine sağlayacağınız katkılardan sadece bir kaçı. İnanın bale bunlardan çok daha fazlasını kazandıracak çocuğunuza ve hem ruhen, hem zihnen, hem de bedenen çok sağlıklı bir çocuk olmasını sağlayacak. Buna bir de sosyal gelişimine sağlayacağı artılar eklendiği zaman bale için çocuklar üzerinde tek kelime ile mucizevi etkileri olan bir sanat dememizin pek de abartı olmadığını göreceksiniz.

Okul hayatı etkilenir diye endişelenmeyin!

Eğer çocuğunuzu bale kursuna göndermek istiyor ama okulu etkilenir diye düşünüyorsanız her şeyden önce şunu bilmelisiniz ki bale yapan çocuklar okul hayatında diğerlerine kıyasla çok daha başarılı oluyorlar. Ayrıca Tuna Sanat Merkezi bale kursu farklı gün ve saat seçeneklerine sahip. Yani çocuğunuzun okulunu da kendi programınızı da etkilemeyecek bir gün ve saat seçerek çocuğunuzun bale ile çok daha iyi bir hayata adım atmasını ve ileride de çok başarılı bir yetişkin olmasını sağlayabilirsiniz.


Ankara Kavaklıdere - Tuna Spor Sanat Yaşam Atölyesi - Bale Okulları, Dans Kursları, Sanat Faaliyetleri, Spor Faaliyetleri