Gülüm Pekcan Bale ve Dans Kursu

  • Güniz sok. 44/4 Kavaklıdere (Süleyman Demirel Konutu Karşısı)-Tunalı Hilmi-Ankara

Fotoğraflar

Bilgi

Genel Bilgi

T.C MEB Okyanus & Gülüm Pekcan Bale ve Dans Kursu

2002 yılında kurulan T.C. M.E.B. Okyanus & Gülüm Pekcan Bale - Dans Kursu profesyonel ve amatör olarak bale, dans sanatıyla ilgilenen çocuk ve yetişkinlere eğitim vermek amacıyla kurulmuştur. Okulun genel sanat yönetmenliğini yapan Gülüm Pekcan ülkemizi yurt içi ve yurt dışında festivallerde bireysel ve kendi kurduğu gruplarıyla temsil etmiş ulusal ve uluslararası ödüller almıştır.

Türkiyenin ilk dans tiyatrosu Gülüm Pekcan Dans Tiyatrosu 1991 yılından buyana Ankara'da, ülkemizin çeşitli yerlerinde ve yurtdışında faaliyet göstermektedir.

Topluluğun her kesimden, devamlı oyunları izleyen bir seyirci kitlesi bulunmaktadır. İlköğretim ve lise, yüksek öğretim, meslek grupları, dernekler, vakıflar, firmalar ve her sektörden izleyici portföyüne ulaşan grup Türkiye'de kendi alanında tekdir.

2005 yılında Gülüm Pekcan UNESCO bünyesindeki (CID) Uluslararası Dans Konseyi üyeleri arasına katılmıştır.

Aynı zamanda sanatçı Türkiye'nin ilk engelli dans topluluğu olan Devinimler Ve Yaşama Sevinci Dans Topluluğunun koreografi ve genel sanat yönetmenliğini yapmakta ve topluluğun sponsorları arasındadır.

Sanatın farklı alanlardan birçok kişiyi biraraya getirme özelliğini en güzel şekilde değerlendiren topluluk bir defada birçok kişiye ulaşarak dansın ve sanatın zevklerini herkesle paylaşmak niyetindedir.

Gülüm Pekcan Okyanus ve Gülüm Pekcan Dans Stüdyosunda eğitim vermeye devam etmektedir.Gülüm Pekcan'ın yurtiçi ve yurt dışından çok sayıda ödül ve başarı belgeleri vardır.

NEFES ATÖLYESİ
Teknik bilgi, farkındalık ve egzersizlerle öğrenilebilen doğru nefes alışverişi ile sadece fiziksel değil ruhsal olarak da rahatlamak mümkün.Atölyenin amacı kişinin doğal nefesini bulmak, şimdiye kadar edindiği limitli nefes alışkanlıklarını kırmak, diyafram ve yardımcı kasları fark ederek bilinçli nefes alışverişini sağlamaktır.Atölyemiz ile yanlış nefes alışkanlıklarınızdan kurtulup “ Diyafram Nefesi" alışkanlığı kazanacak böylece nefes alma kapasitenizi yüzde yüz kullanabileceksiniz.
Atölyemiz 4 hafta ( 8 Saat) sürmektedir. Atölyeler 6 kişi ile sınırlıdır.

ATÖLYENİN KONULARI

Diyafram Nedir?
Diyafram Nefesinin Önemi
Neden Yanlış Nefes Alıyoruz?
Belirgin Nefes Yanlışlıkları Nedir? ( Nefesi tutma, kesik kesik nefes alma, konuşma esnasında nefesin tıkanması, hızlı ve kesik nefes alma )
Nefes ile Bedensel Rahatlama
Beden-Nefes İlişkisi
Diyafram Nefesi Egzersizleri
Bölgesel Nefes Egzersizleri
Doğal ve Özgür Nefes
Diyafram Geliştirme Egzersizleri
Nefes DenetimiNefes ile Odaklanma
Nefes-Ses İlişkisi
Ses Egzersizleri ile Diyafram Geliştirme
Atölyenin Değerlendirilmesi

- Modern Dans -Jazz dans egitimimiz;
Haftada bir gün 1,5 saattir. Seviye ve yaşlara göre gruplarımız vardır. Bu egitimde müzik, ritim ve vücut uyumu üzerine, nefesi doğru kullanım, doğru vücut duruşu üzerine çalışmalar yapıyoruz.

- Bale kurslarımız
Yaş gruplarına ve seviyelere göre düzenlenmektedir.Başlangıç seviyesi 3,5-4 yaş civarındakiler için haftalık birer saat Yetişkinler içinse 2 saattir.Okulumuz Milli Eğitime bağlıdır bale alanında 8 yıllık eğitimini tamamlayanlara M.E.B onaylı diplomaları verilmektedir.Dönem Haziran ayı sonunda bitmektedir.


- Oryantal kurslarımız
Haftada bir saat (Ayda 4 saat ).Gruplara özel indirimler söz konusudur.bir grup en az 3 kişiden oluşur.
başlangıç seviyesinden itibaren bu gruba girilir.Onun içinde yeni başlayacak grup saati hocayla görüşülüp kararlaştırılır.ders hocası Gülüm Pekcan dır.

- Pilates kurslarımız:
Haftada 2 saattir.Gruplar seviyelere ayrılarak başlangıçtan itibaren oluşturulur lütfen grup oluşturmak ve ders saatini belirlemek için telefonla randevu alınız.
mevcut olan gruplar.
Hafta içi 17.30 da başlayan 18.30 da başlayan ve 19.30 da başlayan seanslarımız vardır.

-Eşli Dans derslerimiz
Başlangıç seviyesinden itibaren verilmektedir. Haftada birgün 1 saat ders ve 1 saat etüd imkanı veriyoruz. (partner ve sınıfın uygun olmasına göre etüd saatleri değişebilir)

Grup oluşturulması halinde başka dans ve gün seçenekleri mevcuttur.çift olundugu takdirde de tango hariç diger eşli danslar birebir ögretilebilir.

Gruplar aylık peryotlar halinde başka bir dansa geçmektedir.bu danslar başlangıçtan itibaren rumba,swing,chacha,salsa,bachata,waltz,jive,tango olarak devam etmektedir ( sadece tango dersi için partner zorunlulugu vardır.)bu danslar başlangıç seviyesinden sonra ileri seviye olarak ikinci bir dönem olarak alınabilir.Tango haricindeki danslarda ögrenmek için partner zorunluluğu bulunmamaktadır.Dans ayakkabısı olmasada temizlik açısından buraya özel bir ayakkabı zorunluluğu bulunmaktadır.

Tüm derslerde birebir eğitim alma olanağıda bulunmaktadır.Tüm danslarda grup indirimi yapılabilmektedir.

- Düğün Dansı
Çiftin kendi getirdikleri bir müzik veya arşivimizden beğendikleri bir müzikle düğün dansı koreografileri oluşturulmakta ve ortalama 2 veya 4 derste bitirilmektedir.

GÜLÜM PEKCAN BALE VE DANS KURSU

TUNALI BALE KURSU

Bale ortaya çıktığı ilk günden beri tüm dünyada en sevilen danslardan daha doğrusu sahne sanatlarından biri. Rönesans İtalya'sında gelişen bale yüzlerce yıldır dünyanın her yerinde aynı keyifle yapılan bir dans ve buna ülkemiz de dahil tabi ki. Bale özellikle erken yaşlarda başlandığında sayısız fayda sunuyor. Bu nedenle günümüzde birçok anne ve baba çocuklarını erken yaşlardan itibaren bale ile tanıştırarak gelişimlerinin daha sağlıklı olmasına katkı sağlıyor. Elbette bale kursu ile sadece çocuklar değil yetişkinler ve akademiye hazırlananlar da bale öğrenebiliyor bu arada. Yani Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'nda verilen bale kursu sadece çocuklara yönelik değil, yetişkinler ve akademiye hazırlananlar için de hizmet veriyor.

Bale kursu çocuklar için sandığınızdan daha faydalı

Bale kursunun çocuklara sağladığı faydalar sandığınızdan çok daha fazla. İşte bale kursu ile çocuklarınızın kazanacakları;

Klasik müzik eşliğinde yapıldığı için bale eğitimi çocukların işitme duyularının gelişmesini sağlar ve müziğe eşlik etmeyi öğretir.

Çocuk balesinde genellikle masal kahramanları canlandırılır ve bu da çocukların masalları öğrenmesini, hayal güçlerinin de bu sayede gelişmesini sağlar.

Çocukların vücuduna esneklik kazandırır.

Duruş bozukluklarını engeller ve düzeltir.

Çocukların el, ayak ve bacak koordinasyonunu öğrenmesini sağlar.

Çocuklara sağlıklı beslenme bilinci kazandırır.

Çocukların özgüveninin gelişmesini sağlar.

Çocukların kendini daha iyi ifadede etmeyi öğrenmesine yardımcı olur.

Gördüğünüz gibi bale kursu ile çocuğunuza katacaklarınız çok fazla, üstelik bunlar balenin çocuklara faydalarının yalnızca bir kısmı.

Her yaşta bale yapılabiliyor

Evet, bale çocuklar için çok faydalı ancak bu balenin yalnızca çocukluk döneminde yapılabildiği yanılgısına düşmenize neden olmasın, çünkü bale her yaşta yapılabiliyor. Hatta 7'den 70'e her dileyen bale kursu ile bale öğrenme şansına sahip. Siz de hemen Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'na gelerek ister kendiniz için ister çocuğunuz için bale kursu hakkında bilgi alın ve hatta hemen kaydınızı yaptırarak bale ile hayatınıza estetik, zarafet, mutluluk ve sağlık katın.

TUNALI KLASİK BALE

Klasik bale balenin en zor ve en fazla eğitim gerektiren dalı. Klasik bale genellikle bu konuda eğitim almak, eğitim ve kariyer planlarını bale üstüne kuran kişiler tarafından tercih edilen bir dal ve eğitimi de bunlar göz önünde bulundurularak veriliyor. Yani aslında klasik bale kursu geleceğin balet ve balerinlerinin yetiştiği temel eğitim merkezleri olarak görülebilir. Klasik bale kursu için ideal başlama yaşı bale ile aynı yani 4-11 arası. Ancak elbette bu yaştan sonra da klasik bale öğrenebilmek mümkün. Bu arada Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu klasik bale eğitimi almak isteyen ve akademiye hazırlanan öğrenciler için de sınavlara hazırlanma şansı sunuyor.

Klasik bale çok da faydalı

Klasik bale aynı zamanda çok da faydalı bir uğraş. Zira ciddi şekilde bedensel ve zihinsel kontrolün yanı sıra fiziksel kondisyonun da gelişmesini sağlıyor. Yani aslında klasik bale kursu yalnızca bedensel değil zihinsel gelişime de katkı sağlıyor. Bu yönüyle bakıldığında günümüzün modern insanı için klasik bale gerçekten boş zamanları değerlendirmek için yapılabilecek en doğru aktivitelerden biri. Klasik bale klasik müzik eşliğinde yapılıyor ve bale yapmaya yoğunlaşmak sadece zihinsel kontrolü sağlamıyor bunun yanı sıra zihnin gündelik sorunlardan, dertlerden uzaklaşmasını ve bu yolla dinlenmesini de sağlıyor. Bu nedenle klasik bale kursu için bir nevi meditasyon diyebilmek bile mümkün.

Öğrenemem diye düşünmeyin

Klasik bale zor ne ben ne de çocuğum için uygun değil, öğrenemeyiz diye düşünerek kendinizi bu muhteşem ve çok da faydalı dansı öğrenmekten, yapmaktan alıkoymayın. Ankara Tunalı Hilmi de bulunan Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'na gelerek klasik bale kursu kaydınızı hemen yaptırın ve hayata bakış açınızın, zihinsel ve bedensel aktivitelerinizdeki, performansınızdaki büyük değişimi hemen deneyimlemeye başlayın.

TUNALI DÜĞÜN DANSI KURSU

Her genç erkeğin ve kadının en büyük hayallerinden biri hayatının aşkını, ruh ikizini bulmak ve onunla evlenerek mutlu olmak. Bu hayallerin içinde en önemli parçalardan biriyse tabi ki evliliğin ilanı anlamını taşıyan düğün törenleri. Son yıllarda genç çiftler düğünlerinin en önemli ve özel anı olan düğün dansına eskisinden çok daha fazla özen gösteriyorlar ve klasik, sıradan bir dans yerine yıllarca hafızalardan silinmeyecek denli özel, güzel ve aşlarına yakışacak denli estetik bir ilk dans sergilemek istiyorlar. Bunun yoluysa tabi ki Tunalı Hilmi'de bulunan Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'nda verilen düğün dansı kursuna katılmaktan geçiyor. Düğün dansı kursu sayesinde çiftler hayallerindekinden bile daha muhteşem bir ilk dans sergileme şansını yakalıyorlar.

Kurslarda değişik dans türlerini öğrenebilmek mümkün

Düğün dansı denilince akla gelen ilk dans stilleri her zamanın trendi vals ve tango olsa da Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'nda katılacağınız düğün dansı kursu ile öğrenebileceğiniz dans stilleri tabi ki bunlar ile sınırlı değil. Vals ve tangonun yanı sıra Flamenko, salsa, rumba, cha cha, Rock'n roll ve geleneksel Türk dansları arasında yer alan roman ile zeybek de düğün dansı ile öğrenilebilen dans stilleri arasında yer alıyor. Yani eşiniz ile birlikte düğününüzün en anlamlı anına ve tabi ki kişisel zevklerinize, tarzınıza uygun dansı seçerek öğrenebilirsiniz düğün dansı kursu sayesinde.

Ne kadar sürüyor?

Düğün dansı kursu genellikle çiftlerin düğün tarihinden bir ay yani 4 hafta kadar önce başlıyor ve düğüne kadar sürüyor böylece çiftlerin düğüne kısa süre kala dansları için hazır olması sağlanıyor. Ayrıca kursun düğüne kısa süre kala başlaması da kursta öğrenilenlerin unutulma riskini ortadan kaldırıyor. Bu arada Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'nda verilen düğün dansı kursu çiftlere özel, yani derslere sadece evlenecek olan çift giriyor ve eğitmen onlar için özel olarak hazırlanan ders programı ile özel koreografiyi öğretiyor. Düğün dansı kursu bu yönüyle çiftlerin evlilik öncesi birbirlerine yakınlaşmasını ve birlikte bir şeyler yapmaktan zevk almasını, aralarında ahenk duygusunun gelişmesini de sağlıyor. Bu açılardan bakınca düğün dansı kursu düğünde harika bir dans sergilemenin yanı sıra çiftlerin tüm evlilik hayatları boyunca faydasını göreceği birbirleri ile uyumlu olma becerisini kazanmalarına da yardımcı oluyor. Kısacası Gülüm Pekcan Bale ve Dans Kursu'nda verilen düğün dansı kursuna katılan çiftler evlilik hayatına bir sıfır önde başlıyor.

TUNALI SALSA KURSU

Dünyada en yaygın olarak yapılan danslar tabi ki sosyal Latin dansları. Bu danslarında en popüleri salsa. Evet, salsa dünyada ve ülkemizde en fazla sevilen ve en çok kişi tarafından yapılan Latin dansı ve bunu sadece çok keyifli ve estetik bir dans olmasına değil aynı zamanda yediden yetmişe, kadın, erkek herkes tarafından öğrenilebilmesine, yapılabilmesine de borçlu. Bu da demek oluyor ki ister kadın olun, ister erkek, ister genç olun ister yaşlı hiç fark etmez! Hemen Tunalı Hilmi'de bulunan Gülüm Pekcan Bale ve Dans Kursu bünyesinde açılan salsa kursu ile bu harika dansı öğrenmeye başlayabilir ve bu sayede hayatınıza enerji, keyif, tutku ve sağlık katabilirsiniz.

Çocuklar da salsa yapabiliyor!

Dünyanın en genç salsa şampiyonlarının 7 ve 8 yaşında iki çocuk olduğunu biliyor muydunuz? Evet, çocuklar da salsa yapabiliyor üstelik salsa dansı çocukların gelişimine ciddi katkılar sağlıyor. Yani aslında salsa aile boyu yapılabilecek nadir dans türlerinden biri. İşte salsanın çocuklara sunduğu sayısız faydadan sadece bir kaçı;

Çocukların kendine güveninin gelişmesini sağlar,

Fiziksel olarak yaşıtlarından daha sağlıklı bir gelişim izlemelerine yardımcı olur,

Zihinsel becerilerini arttırır,

Kilo almalarını dolayısıyla obezite gibi sağlık sorunları ile karşılaşmalarını engeller,

Sağlıklı beslenme becerisi kazanmalarına yardımcı olur,

Duruş bozukluklarını engeller ve varsa düzelmesini sağlar,

Okul öncesinde salsa yapmaya başlayan çocuklar okul hayatına yaşıtlarından çok daha kolay adapte olmayı başarırlar.

Gördüğünüz gibi salsanın çocuklara faydaları gerçekten de inanılmaz. Ancak şunu bilmelisiniz ki bu saydıklarımız salsanın çocuklara ve gelişimlerine sağladığı faydalardan sadece bir kaçı. Yani salsa kursu ile çocuğunuzun deyim yerindeyse süper bir çocuk haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

Salsa ile hayatınızı değiştirme sırası sizde!

Gülüm Pekcan Bale ve Dans Kursu'nda verilen salsa kursu ile hem kendi hem de çocuğunuzun ve diğer sevdiklerinizin hayatını değiştirme sırası artık sizde! Hemen gelip salsa kursu günleri ve saatleri hakkında bilgi alın ve kaydınızı yaptırarak salsa ile hayatınızı güzelleştirmeye bugünden başlayın.

TUNALI ORYANTAL DANS KURSU

Türkiye'de dans denilince akla gelen ilk şey şüphesiz ki oryantal. Bu kıvrak, estetik, enerjik ve estetik dans Türkiye ile birlikte özellikle tüm Ortadoğu'da geleneksel olarak yapılıyor ve çok da seviliyor. Ancak tabi ki herkes oryantal dansı aile ya da arkadaş ortamında eğlenmek için yapılan sıradan bir aktivite olarak görülmüyor ve oryantal kursu ile bu geleneksel ve keyifli dansı gerçekten öğrenme yoluna giderek hem daha iyi oryantal yapıyor hem de bu dansın sayısız faydası ile kendini daha güzel ve sağlıklı hissediyor. Siz de Tunalı Hilmi'de bulunan Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'na gelip oryantal dans kursu ile bu mutlu, sağlıklı ve güzel insanların arasında katılabilirsiniz.

Yaşınızı dert etmeyin!

Oryantal dans kursu için yaş sınırı yok, çünkü oryantal her yaşta yapılabilen bir dans. Dolayısıyla eğer oryantal öğrenmek istiyor ama yaşınız yüzünden çekiniyorsanız bunun kesinlikle yersiz olduğunu bilmelisiniz. Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'nda verilen oryantal dans kursu kapısı her yaştan ve cinsiyetten insana açık.

Oryantal kilo vermeye de yardımcı oluyor

Düzenli olarak katılacağınız oryantal kursu kilo vermenize de yardımcı oluyor. Oryantal kıvrak, enerjik bir dans ve bu nedenle oryantal dans kursu ile sağlanan yararlardan biri de kalori harcamak dolayısı ile zayıflamak. Bunun yanı sıra oryantal sayesinde eğlenerek daha fit ve biçimli bir vücuda sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca oryantal yapan kadınların hareketleri çok daha estetik ve zarif hale geliyor ve bu estetik ve zarafet tabi ki yalnızca kurs ile sınırlı kalmayıp hayatın her anında kendini gösteriyor. Bu da beraberinde oryantal dans kursu ile kadınların kendilerini daha güzel ve çekici hissetmelerini, kendilerine olan güvenlerinin tavan yapmasını getiriyor. Yani Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'nda katılacağınız oryantal dans kursu ile sadece bu harika dansı öğrenmeyip hayatınızın her anına fark katabilirsiniz.

Kısacası hemen Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'na gelerek oryantal dans kursuna katılın ve hayatınızın nasıl değiştiğini kendi gözlerinizle görün.

Hizmetler

Arjantin Tango Bachata Dans Kursu Bale Kursu Break Dance Kursu Capoeira Kursu Cha Cha Kursu Dans Gösteri Grupları (Özel Günler) Diksiyon Eğitimi Drama Kursu
Düğün Dansı Kursu Flamenko Kursu Hip Hop Dans Kursu Kamera Oyunculuğu Klasik Bale Kursu Line Dance Kursu Modern Dans Kursu Oryantal Dans Kursu Oyunculuk Eğitimi
Pilates Piyano Kursu Pop Dance Rumba Dans Kursu Salsa Dans Kursu Sosyal Danslar Kursu Swing Dans Kursu Tango Kursu Tiyatro Eğitimi Waltz Dans Kursu

Park Yeri

Yakında Park Yeri Var

Özellikler

Cafe, Kablosuz İnternet

Geçerli Kredi Kartları

Visa, Mastercard, American Express

Çalışma Saatleri

Pazartesi 11:30 - 20:30
Salı 11:30 - 20:30
Çarşamba 11:30 - 20:30
Perşembe 11:30 - 20:30
Cuma 11:30 - 20:30
Cumartesi 10:00 - 20:30
Pazar 10:00 - 20:30

Harita

Video

Genel Bilgi Yazısı

T.C MEB Okyanus & Gülüm Pekcan Bale ve Dans Kursu

2002 yılında kurulan T.C. M.E.B. Okyanus & Gülüm Pekcan Bale - Dans Kursu profesyonel ve amatör olarak bale, dans sanatıyla ilgilenen çocuk ve yetişkinlere eğitim vermek amacıyla kurulmuştur. Okulun genel sanat yönetmenliğini yapan Gülüm Pekcan ülkemizi yurt içi ve yurt dışında festivallerde bireysel ve kendi kurduğu gruplarıyla temsil etmiş ulusal ve uluslararası ödüller almıştır.

Türkiyenin ilk dans tiyatrosu Gülüm Pekcan Dans Tiyatrosu 1991 yılından buyana Ankara'da, ülkemizin çeşitli yerlerinde ve yurtdışında faaliyet göstermektedir.

Topluluğun her kesimden, devamlı oyunları izleyen bir seyirci kitlesi bulunmaktadır. İlköğretim ve lise, yüksek öğretim, meslek grupları, dernekler, vakıflar, firmalar ve her sektörden izleyici portföyüne ulaşan grup Türkiye'de kendi alanında tekdir.

2005 yılında Gülüm Pekcan UNESCO bünyesindeki (CID) Uluslararası Dans Konseyi üyeleri arasına katılmıştır.

Aynı zamanda sanatçı Türkiye'nin ilk engelli dans topluluğu olan Devinimler Ve Yaşama Sevinci Dans Topluluğunun koreografi ve genel sanat yönetmenliğini yapmakta ve topluluğun sponsorları arasındadır.

Sanatın farklı alanlardan birçok kişiyi biraraya getirme özelliğini en güzel şekilde değerlendiren topluluk bir defada birçok kişiye ulaşarak dansın ve sanatın zevklerini herkesle paylaşmak niyetindedir.

Gülüm Pekcan Okyanus ve Gülüm Pekcan Dans Stüdyosunda eğitim vermeye devam etmektedir.Gülüm Pekcan'ın yurtiçi ve yurt dışından çok sayıda ödül ve başarı belgeleri vardır.

NEFES ATÖLYESİ
Teknik bilgi, farkındalık ve egzersizlerle öğrenilebilen doğru nefes alışverişi ile sadece fiziksel değil ruhsal olarak da rahatlamak mümkün.Atölyenin amacı kişinin doğal nefesini bulmak, şimdiye kadar edindiği limitli nefes alışkanlıklarını kırmak, diyafram ve yardımcı kasları fark ederek bilinçli nefes alışverişini sağlamaktır.Atölyemiz ile yanlış nefes alışkanlıklarınızdan kurtulup “ Diyafram Nefesi" alışkanlığı kazanacak böylece nefes alma kapasitenizi yüzde yüz kullanabileceksiniz.
Atölyemiz 4 hafta ( 8 Saat) sürmektedir. Atölyeler 6 kişi ile sınırlıdır.

ATÖLYENİN KONULARI

Diyafram Nedir?
Diyafram Nefesinin Önemi
Neden Yanlış Nefes Alıyoruz?
Belirgin Nefes Yanlışlıkları Nedir? ( Nefesi tutma, kesik kesik nefes alma, konuşma esnasında nefesin tıkanması, hızlı ve kesik nefes alma )
Nefes ile Bedensel Rahatlama
Beden-Nefes İlişkisi
Diyafram Nefesi Egzersizleri
Bölgesel Nefes Egzersizleri
Doğal ve Özgür Nefes
Diyafram Geliştirme Egzersizleri
Nefes DenetimiNefes ile Odaklanma
Nefes-Ses İlişkisi
Ses Egzersizleri ile Diyafram Geliştirme
Atölyenin Değerlendirilmesi

- Modern Dans -Jazz dans egitimimiz;
Haftada bir gün 1,5 saattir. Seviye ve yaşlara göre gruplarımız vardır. Bu egitimde müzik, ritim ve vücut uyumu üzerine, nefesi doğru kullanım, doğru vücut duruşu üzerine çalışmalar yapıyoruz.

- Bale kurslarımız
Yaş gruplarına ve seviyelere göre düzenlenmektedir.Başlangıç seviyesi 3,5-4 yaş civarındakiler için haftalık birer saat Yetişkinler içinse 2 saattir.Okulumuz Milli Eğitime bağlıdır bale alanında 8 yıllık eğitimini tamamlayanlara M.E.B onaylı diplomaları verilmektedir.Dönem Haziran ayı sonunda bitmektedir.


- Oryantal kurslarımız
Haftada bir saat (Ayda 4 saat ).Gruplara özel indirimler söz konusudur.bir grup en az 3 kişiden oluşur.
başlangıç seviyesinden itibaren bu gruba girilir.Onun içinde yeni başlayacak grup saati hocayla görüşülüp kararlaştırılır.ders hocası Gülüm Pekcan dır.

- Pilates kurslarımız:
Haftada 2 saattir.Gruplar seviyelere ayrılarak başlangıçtan itibaren oluşturulur lütfen grup oluşturmak ve ders saatini belirlemek için telefonla randevu alınız.
mevcut olan gruplar.
Hafta içi 17.30 da başlayan 18.30 da başlayan ve 19.30 da başlayan seanslarımız vardır.

-Eşli Dans derslerimiz
Başlangıç seviyesinden itibaren verilmektedir. Haftada birgün 1 saat ders ve 1 saat etüd imkanı veriyoruz. (partner ve sınıfın uygun olmasına göre etüd saatleri değişebilir)

Grup oluşturulması halinde başka dans ve gün seçenekleri mevcuttur.çift olundugu takdirde de tango hariç diger eşli danslar birebir ögretilebilir.

Gruplar aylık peryotlar halinde başka bir dansa geçmektedir.bu danslar başlangıçtan itibaren rumba,swing,chacha,salsa,bachata,waltz,jive,tango olarak devam etmektedir ( sadece tango dersi için partner zorunlulugu vardır.)bu danslar başlangıç seviyesinden sonra ileri seviye olarak ikinci bir dönem olarak alınabilir.Tango haricindeki danslarda ögrenmek için partner zorunluluğu bulunmamaktadır.Dans ayakkabısı olmasada temizlik açısından buraya özel bir ayakkabı zorunluluğu bulunmaktadır.

Tüm derslerde birebir eğitim alma olanağıda bulunmaktadır.Tüm danslarda grup indirimi yapılabilmektedir.

- Düğün Dansı
Çiftin kendi getirdikleri bir müzik veya arşivimizden beğendikleri bir müzikle düğün dansı koreografileri oluşturulmakta ve ortalama 2 veya 4 derste bitirilmektedir.

GÜLÜM PEKCAN BALE VE DANS KURSU

TUNALI BALE KURSU

Bale ortaya çıktığı ilk günden beri tüm dünyada en sevilen danslardan daha doğrusu sahne sanatlarından biri. Rönesans İtalya'sında gelişen bale yüzlerce yıldır dünyanın her yerinde aynı keyifle yapılan bir dans ve buna ülkemiz de dahil tabi ki. Bale özellikle erken yaşlarda başlandığında sayısız fayda sunuyor. Bu nedenle günümüzde birçok anne ve baba çocuklarını erken yaşlardan itibaren bale ile tanıştırarak gelişimlerinin daha sağlıklı olmasına katkı sağlıyor. Elbette bale kursu ile sadece çocuklar değil yetişkinler ve akademiye hazırlananlar da bale öğrenebiliyor bu arada. Yani Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'nda verilen bale kursu sadece çocuklara yönelik değil, yetişkinler ve akademiye hazırlananlar için de hizmet veriyor.

Bale kursu çocuklar için sandığınızdan daha faydalı

Bale kursunun çocuklara sağladığı faydalar sandığınızdan çok daha fazla. İşte bale kursu ile çocuklarınızın kazanacakları;

Klasik müzik eşliğinde yapıldığı için bale eğitimi çocukların işitme duyularının gelişmesini sağlar ve müziğe eşlik etmeyi öğretir.

Çocuk balesinde genellikle masal kahramanları canlandırılır ve bu da çocukların masalları öğrenmesini, hayal güçlerinin de bu sayede gelişmesini sağlar.

Çocukların vücuduna esneklik kazandırır.

Duruş bozukluklarını engeller ve düzeltir.

Çocukların el, ayak ve bacak koordinasyonunu öğrenmesini sağlar.

Çocuklara sağlıklı beslenme bilinci kazandırır.

Çocukların özgüveninin gelişmesini sağlar.

Çocukların kendini daha iyi ifadede etmeyi öğrenmesine yardımcı olur.

Gördüğünüz gibi bale kursu ile çocuğunuza katacaklarınız çok fazla, üstelik bunlar balenin çocuklara faydalarının yalnızca bir kısmı.

Her yaşta bale yapılabiliyor

Evet, bale çocuklar için çok faydalı ancak bu balenin yalnızca çocukluk döneminde yapılabildiği yanılgısına düşmenize neden olmasın, çünkü bale her yaşta yapılabiliyor. Hatta 7'den 70'e her dileyen bale kursu ile bale öğrenme şansına sahip. Siz de hemen Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'na gelerek ister kendiniz için ister çocuğunuz için bale kursu hakkında bilgi alın ve hatta hemen kaydınızı yaptırarak bale ile hayatınıza estetik, zarafet, mutluluk ve sağlık katın.

TUNALI KLASİK BALE

Klasik bale balenin en zor ve en fazla eğitim gerektiren dalı. Klasik bale genellikle bu konuda eğitim almak, eğitim ve kariyer planlarını bale üstüne kuran kişiler tarafından tercih edilen bir dal ve eğitimi de bunlar göz önünde bulundurularak veriliyor. Yani aslında klasik bale kursu geleceğin balet ve balerinlerinin yetiştiği temel eğitim merkezleri olarak görülebilir. Klasik bale kursu için ideal başlama yaşı bale ile aynı yani 4-11 arası. Ancak elbette bu yaştan sonra da klasik bale öğrenebilmek mümkün. Bu arada Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu klasik bale eğitimi almak isteyen ve akademiye hazırlanan öğrenciler için de sınavlara hazırlanma şansı sunuyor.

Klasik bale çok da faydalı

Klasik bale aynı zamanda çok da faydalı bir uğraş. Zira ciddi şekilde bedensel ve zihinsel kontrolün yanı sıra fiziksel kondisyonun da gelişmesini sağlıyor. Yani aslında klasik bale kursu yalnızca bedensel değil zihinsel gelişime de katkı sağlıyor. Bu yönüyle bakıldığında günümüzün modern insanı için klasik bale gerçekten boş zamanları değerlendirmek için yapılabilecek en doğru aktivitelerden biri. Klasik bale klasik müzik eşliğinde yapılıyor ve bale yapmaya yoğunlaşmak sadece zihinsel kontrolü sağlamıyor bunun yanı sıra zihnin gündelik sorunlardan, dertlerden uzaklaşmasını ve bu yolla dinlenmesini de sağlıyor. Bu nedenle klasik bale kursu için bir nevi meditasyon diyebilmek bile mümkün.

Öğrenemem diye düşünmeyin

Klasik bale zor ne ben ne de çocuğum için uygun değil, öğrenemeyiz diye düşünerek kendinizi bu muhteşem ve çok da faydalı dansı öğrenmekten, yapmaktan alıkoymayın. Ankara Tunalı Hilmi de bulunan Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'na gelerek klasik bale kursu kaydınızı hemen yaptırın ve hayata bakış açınızın, zihinsel ve bedensel aktivitelerinizdeki, performansınızdaki büyük değişimi hemen deneyimlemeye başlayın.

TUNALI DÜĞÜN DANSI KURSU

Her genç erkeğin ve kadının en büyük hayallerinden biri hayatının aşkını, ruh ikizini bulmak ve onunla evlenerek mutlu olmak. Bu hayallerin içinde en önemli parçalardan biriyse tabi ki evliliğin ilanı anlamını taşıyan düğün törenleri. Son yıllarda genç çiftler düğünlerinin en önemli ve özel anı olan düğün dansına eskisinden çok daha fazla özen gösteriyorlar ve klasik, sıradan bir dans yerine yıllarca hafızalardan silinmeyecek denli özel, güzel ve aşlarına yakışacak denli estetik bir ilk dans sergilemek istiyorlar. Bunun yoluysa tabi ki Tunalı Hilmi'de bulunan Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'nda verilen düğün dansı kursuna katılmaktan geçiyor. Düğün dansı kursu sayesinde çiftler hayallerindekinden bile daha muhteşem bir ilk dans sergileme şansını yakalıyorlar.

Kurslarda değişik dans türlerini öğrenebilmek mümkün

Düğün dansı denilince akla gelen ilk dans stilleri her zamanın trendi vals ve tango olsa da Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'nda katılacağınız düğün dansı kursu ile öğrenebileceğiniz dans stilleri tabi ki bunlar ile sınırlı değil. Vals ve tangonun yanı sıra Flamenko, salsa, rumba, cha cha, Rock'n roll ve geleneksel Türk dansları arasında yer alan roman ile zeybek de düğün dansı ile öğrenilebilen dans stilleri arasında yer alıyor. Yani eşiniz ile birlikte düğününüzün en anlamlı anına ve tabi ki kişisel zevklerinize, tarzınıza uygun dansı seçerek öğrenebilirsiniz düğün dansı kursu sayesinde.

Ne kadar sürüyor?

Düğün dansı kursu genellikle çiftlerin düğün tarihinden bir ay yani 4 hafta kadar önce başlıyor ve düğüne kadar sürüyor böylece çiftlerin düğüne kısa süre kala dansları için hazır olması sağlanıyor. Ayrıca kursun düğüne kısa süre kala başlaması da kursta öğrenilenlerin unutulma riskini ortadan kaldırıyor. Bu arada Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'nda verilen düğün dansı kursu çiftlere özel, yani derslere sadece evlenecek olan çift giriyor ve eğitmen onlar için özel olarak hazırlanan ders programı ile özel koreografiyi öğretiyor. Düğün dansı kursu bu yönüyle çiftlerin evlilik öncesi birbirlerine yakınlaşmasını ve birlikte bir şeyler yapmaktan zevk almasını, aralarında ahenk duygusunun gelişmesini de sağlıyor. Bu açılardan bakınca düğün dansı kursu düğünde harika bir dans sergilemenin yanı sıra çiftlerin tüm evlilik hayatları boyunca faydasını göreceği birbirleri ile uyumlu olma becerisini kazanmalarına da yardımcı oluyor. Kısacası Gülüm Pekcan Bale ve Dans Kursu'nda verilen düğün dansı kursuna katılan çiftler evlilik hayatına bir sıfır önde başlıyor.

TUNALI SALSA KURSU

Dünyada en yaygın olarak yapılan danslar tabi ki sosyal Latin dansları. Bu danslarında en popüleri salsa. Evet, salsa dünyada ve ülkemizde en fazla sevilen ve en çok kişi tarafından yapılan Latin dansı ve bunu sadece çok keyifli ve estetik bir dans olmasına değil aynı zamanda yediden yetmişe, kadın, erkek herkes tarafından öğrenilebilmesine, yapılabilmesine de borçlu. Bu da demek oluyor ki ister kadın olun, ister erkek, ister genç olun ister yaşlı hiç fark etmez! Hemen Tunalı Hilmi'de bulunan Gülüm Pekcan Bale ve Dans Kursu bünyesinde açılan salsa kursu ile bu harika dansı öğrenmeye başlayabilir ve bu sayede hayatınıza enerji, keyif, tutku ve sağlık katabilirsiniz.

Çocuklar da salsa yapabiliyor!

Dünyanın en genç salsa şampiyonlarının 7 ve 8 yaşında iki çocuk olduğunu biliyor muydunuz? Evet, çocuklar da salsa yapabiliyor üstelik salsa dansı çocukların gelişimine ciddi katkılar sağlıyor. Yani aslında salsa aile boyu yapılabilecek nadir dans türlerinden biri. İşte salsanın çocuklara sunduğu sayısız faydadan sadece bir kaçı;

Çocukların kendine güveninin gelişmesini sağlar,

Fiziksel olarak yaşıtlarından daha sağlıklı bir gelişim izlemelerine yardımcı olur,

Zihinsel becerilerini arttırır,

Kilo almalarını dolayısıyla obezite gibi sağlık sorunları ile karşılaşmalarını engeller,

Sağlıklı beslenme becerisi kazanmalarına yardımcı olur,

Duruş bozukluklarını engeller ve varsa düzelmesini sağlar,

Okul öncesinde salsa yapmaya başlayan çocuklar okul hayatına yaşıtlarından çok daha kolay adapte olmayı başarırlar.

Gördüğünüz gibi salsanın çocuklara faydaları gerçekten de inanılmaz. Ancak şunu bilmelisiniz ki bu saydıklarımız salsanın çocuklara ve gelişimlerine sağladığı faydalardan sadece bir kaçı. Yani salsa kursu ile çocuğunuzun deyim yerindeyse süper bir çocuk haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

Salsa ile hayatınızı değiştirme sırası sizde!

Gülüm Pekcan Bale ve Dans Kursu'nda verilen salsa kursu ile hem kendi hem de çocuğunuzun ve diğer sevdiklerinizin hayatını değiştirme sırası artık sizde! Hemen gelip salsa kursu günleri ve saatleri hakkında bilgi alın ve kaydınızı yaptırarak salsa ile hayatınızı güzelleştirmeye bugünden başlayın.

TUNALI ORYANTAL DANS KURSU

Türkiye'de dans denilince akla gelen ilk şey şüphesiz ki oryantal. Bu kıvrak, estetik, enerjik ve estetik dans Türkiye ile birlikte özellikle tüm Ortadoğu'da geleneksel olarak yapılıyor ve çok da seviliyor. Ancak tabi ki herkes oryantal dansı aile ya da arkadaş ortamında eğlenmek için yapılan sıradan bir aktivite olarak görülmüyor ve oryantal kursu ile bu geleneksel ve keyifli dansı gerçekten öğrenme yoluna giderek hem daha iyi oryantal yapıyor hem de bu dansın sayısız faydası ile kendini daha güzel ve sağlıklı hissediyor. Siz de Tunalı Hilmi'de bulunan Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'na gelip oryantal dans kursu ile bu mutlu, sağlıklı ve güzel insanların arasında katılabilirsiniz.

Yaşınızı dert etmeyin!

Oryantal dans kursu için yaş sınırı yok, çünkü oryantal her yaşta yapılabilen bir dans. Dolayısıyla eğer oryantal öğrenmek istiyor ama yaşınız yüzünden çekiniyorsanız bunun kesinlikle yersiz olduğunu bilmelisiniz. Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'nda verilen oryantal dans kursu kapısı her yaştan ve cinsiyetten insana açık.

Oryantal kilo vermeye de yardımcı oluyor

Düzenli olarak katılacağınız oryantal kursu kilo vermenize de yardımcı oluyor. Oryantal kıvrak, enerjik bir dans ve bu nedenle oryantal dans kursu ile sağlanan yararlardan biri de kalori harcamak dolayısı ile zayıflamak. Bunun yanı sıra oryantal sayesinde eğlenerek daha fit ve biçimli bir vücuda sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca oryantal yapan kadınların hareketleri çok daha estetik ve zarif hale geliyor ve bu estetik ve zarafet tabi ki yalnızca kurs ile sınırlı kalmayıp hayatın her anında kendini gösteriyor. Bu da beraberinde oryantal dans kursu ile kadınların kendilerini daha güzel ve çekici hissetmelerini, kendilerine olan güvenlerinin tavan yapmasını getiriyor. Yani Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'nda katılacağınız oryantal dans kursu ile sadece bu harika dansı öğrenmeyip hayatınızın her anına fark katabilirsiniz.

Kısacası hemen Gülüm Pekcan Bale Ve Dans Kursu'na gelerek oryantal dans kursuna katılın ve hayatınızın nasıl değiştiğini kendi gözlerinizle görün.Ankara Tunalı - Gülüm Pekcan Bale ve Dans Kursu - Bale Okulları, Dans Gösteri Ekipleri, Dans Kursları, Spor Faaliyetleri