Ankara Dancehall

Dancehall Ankara Dans Okulları

Dancehall - Dünyanın Ortak Dişli Müzikler

Dünya içindeki insanların aslında tek bir ortak dili vardır oda müzik. Müzik evrenseldir çünkü kulağımıza hoş gelen bir ritim duyduğumuzda bu ister başka bir dil olsun ister kendi dilimizde olsun hemen kulak kesilir müziğin ritmine göre hareketler etmeye başlarız. Bu insanın doğasında vardır. İster istemez kulağımıza hoş gelen müziklere kulak kabartır ritmine ayak uydururuz. Hatta müzik çoğu zaman özellikle ruhun dinlenmesi için doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. O kadarki Hamile kad...
devamı...

Dans Okulu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Dancehall Ankara Dans Okulları

Dancehall - Dünyanın Ortak Dişli Müzikler

Dünya içindeki insanların aslında tek bir ortak dili vardır oda müzik. Müzik evrenseldir çünkü kulağımıza hoş gelen bir ritim duyduğumuzda bu ister başka bir dil olsun ister kendi dilimizde olsun hemen kulak kesilir müziğin ritmine göre hareketler etmeye başlarız. Bu insanın doğasında vardır. İster istemez kulağımıza hoş gelen müziklere kulak kabartır ritmine ayak uydururuz. Hatta müzik çoğu zaman özellikle ruhun dinlenmesi için doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. O kadarki Hamile kadınlara bile genellikle karnındaki bebeğe müzik dinlendirilmesi söylenir. Çünkü müzikle bebekler bile ağlıyorsa susarlar ve kulak misafirliği yaparlar. Bebekler huysuzsa müzikle beraber yatışır. Hatta müzikle sinirleri bile zamanla yok olmaya başlar.

Günümüzde müzik çeşitleri olan Rock, Türk sanat müziği, Türk halk müziği, Pop gibi Türk müziklerinin yanında eskilerden 1970-80 yıllarının müzikleri olan Dancehall günümüzde hala dinlenmektedir. Bu müzik de bazen dini bazen de siyasi ritimler içeren bir müzik türüdür ve elektronik aletler çokça kullanılmaktadır. Bu şekilde özgün müzikleri genelde Büyük kentlerde yer alan müzikal yerlerde, konserlerde dinlemek mümkündür.

Türkiye'de Danchell müziği Ankara ve İstanbul gibi yerlerde dinlemek mümkün. Ankara aynı zamanda canlı müzik, konservatuar gibi müzik etkinlileri bakımından da zengin bir ilimizdir. Gelişmiş bir ilimiz olan Ankara insanların sosyal bakımından istediklerini yapmaları için olanak bakımından çok zengin bir ilimizdir. Bu durum elbette ki rağbet gören il olmasının en büyük etkilerinden birisidir.

Ankara'da yaşayan kişiler hem sosyal hayat bakımından, hem özel hayat bakımından hem de iş hayatı bakımından cazibe bir ildir. Bu durumda göç alan bir il olduğu için her türlü kültürü de içinde bütünleştirmektedir. Farklı kültürlerin aynı yerde yaşaması hem çeşitliliği oluşturmakta hem de kültürel bakımdan gelişmesi olmaktadır. Bununda getirisi olarak yatırımların artmasına kişilerin gelir seviyesinin yüksek olmasına bununda en büyük getirisinin sosyal etkinlikler bakımından oldukça geniş bir yelpazenin var olmasına sebep olmuştur. Bu yelpazelerden müzikte kendine düşen payı alarak her türlü müziğe yer verilmesine sebep olmaktadır.