Ankara Dans Gösteri Ekipleri

Dans Gösteri Ekipleri Ankara Dans Okulları

DANS GÖSTERİ EKİPLERİ

Dans; değişik figürler ile vücudu kıvrak bir biçimde oynatarak müzik eşliğinde, bireysel veya eşler halinde yapılan sanatsal gösterilerdir. Dansı eskiden iletişim kurmak için, duygularını daha ilkel hareketler ile ifade etmişlerdi. Dans yüzyıllardan beri devam eden bir sanattır. Zamanla değişerek toplumların yapısına uygun olarak uyarlanmıştır. Dans gösteri ekipleri de dansın değişimine ayak uydurmak için kendilerini bu değişim sürecine dâhil etmişlerdir. Zamanla bu hareketler müzikle birleşip günümüzdeki d...
devamı...

Dans Okulu Ara

Arama Sonuçları

Premium Dans Gösteri Ekipleri

Mavi Dans Akademi Bahçelievler

VIP+ Dans Gösteri Ekipleri

Broadway Sanat Akademi Batıkent
Temel Eğitim Spor Kulübü Keçiören
Angora Dans Stüdyosu Tunalı
Adım Sanat ve Dans Okulu Yaşamkent
Armoni Dans ve Müzik Akademi Dikmen
toplam 6 sonuç bulundu.
1 - 6 arası gösteriliyor.
Dans Gösteri Ekipleri Ankara Dans Okulları

DANS GÖSTERİ EKİPLERİ

Dans; değişik figürler ile vücudu kıvrak bir biçimde oynatarak müzik eşliğinde, bireysel veya eşler halinde yapılan sanatsal gösterilerdir. Dansı eskiden iletişim kurmak için, duygularını daha ilkel hareketler ile ifade etmişlerdi. Dans yüzyıllardan beri devam eden bir sanattır. Zamanla değişerek toplumların yapısına uygun olarak uyarlanmıştır. Dans gösteri ekipleri de dansın değişimine ayak uydurmak için kendilerini bu değişim sürecine dâhil etmişlerdir. Zamanla bu hareketler müzikle birleşip günümüzdeki dansı oluşturmuşlardır.

Dans çeşitli kollara ayırılmaktadır. Bu çeşitlilik farklı toplumlardan, kültürlerden etkilenmesi sonucu oluşmaktadır. Dans gösterileri, seyircilere hem görsel hem de işitsel olarak keyifli dakikalar yaşatır. Dans gösterilerini oluşturabilmek için uzun çalışmalar ve güçlü iradeye ihtiyaç vardır. Hareketlerin vücutta estetiklik kazanması, serileşmesi için çok çalışmak gerekir. Dans gösterileri gerek ekipler halinde gerekse küçük gruplar halinde çalışmalar yapılabilir. Dans gösterileri kapalı sahnede ya da açık hava sahnelerinde sunulabilir. Dans gösteri ekipleri de dansın türüne göre çeşitlilik gösterir. Dans gösteri ekiplerinde uzman dansçılar ile beraber amatör dansçılarda yer alır. Globalleşen dünya da danslar bir biri içine geçerek tekdüzeliğinden kurtulup daha dinamik bir yapıya bürünmüştür. Bundan dolayı dans gösteri ekipleri farklı kültürlerin birleşimi olan danslarda farklı figürleri kullanırlar. Dans gösterilerini sergilerken hem eğlence amaçlı, hem sanat hem de spor amaçlı olarak yapılabilmektedir. Dans gösterileri hareketlerine göre bireysel ya da grup olarak yapılabilir. Grup halinde yapılan gösterilerde hareketlerin uyumlu, seri ve estetik özellikte olmalıdır. Yoksa dans görsel şölenden çok adeta karmaşık bir şekle dönüşür.

Dans birçok faktörden etkilenmektedir. Bu faktörlerden biri de teknolojidir. Teknoloji sayesinde dans gösteri ekipleri gösterilerini görsel açıdan daha da güçlendirmektedirler. Dans gösteri ekipleri farklı ülkelere belirli zamanlar da, mevsimlerde turlar düzenleyerek performanslarını izleyiciler ile paylaşmaktalar. Her ülkede farklı kültürlerden insanlara, her yaş grubundan insanlara ulaşmaktadır. Bu ülkelerden biri de Türkiye'dir. Türkiye üç kıta üzerinde bulunmasının avantajıyla birçok dans gösteri ekiplerine ev sahipliği yapmaktadır. Büyük şehirlerimizden Ankara neredeyse dans gösteri ekiplerinin doğduğu şehir haline gelmiştir. Çünkü dans sanatına sağladığı imkânlardan yararlanmak isteyen dansçılar akın etmektedir Ankara'ya.