Ankara Düğün Dansı Kursu

Düğün Dansı Kursu Ankara Dans Okulları

Düğün Dansı - Düğünde İyi Bir Dansın Önemi

Evlenecek çiftlerin en güzel ve en özel günlerinden bir tanesi de düğünleridir. Hatta düğünler en özel günlerin başında gelir. Her çift bu günlerinin kusursuz olmasını ister ve bunun için uzun bir hazırlık dönemi geçirir. Bu dönemde öncelikle ev tutulur, eşyalar alınır, düğün mekânı ayarlanır, organizasyon şirketleriyle görüşülür, salonun konsepti, rengi, tarzı gibi konular belirlenir, davetiyeler basılır, dağıtılır hatta gelinlikle birlikte saç ve makyaj provası ve buna benzer daha...
devamı...

Dans Okulu Ara

Arama Sonuçları

Premium Düğün Dansı Kursu

Mavi Dans Akademi Bahçelievler
TC. MEB Düş Sanat Akademi Batıkent

VIP+ Düğün Dansı Kursu

Karçiçeği Bale ve Dans Okulu Kızılay
Adım Sanat ve Dans Okulu Yaşamkent
Demiurk Sanat Akademi Yenimahalle
Armoni Dans ve Müzik Akademi Dikmen
Emir Kaya Dans Okulu Çayyolu
Angora Dans Stüdyosu Tunalı
HSM Hobi Sanat Merkezi Kızılay
Alt Sahne Müzik ve Dans Kursu Bahçelievler
Broadway Sanat Akademi Batıkent
Evrensel Sahne Sanat Kızılay
Temel Eğitim Spor Kulübü Keçiören

Gold Düğün Dansı Kursu

Mürüvvet Line Dance Ümitköy
toplam 16 sonuç bulundu.
1 - 16 arası gösteriliyor.
Düğün Dansı Kursu Ankara Dans Okulları

Düğün Dansı - Düğünde İyi Bir Dansın Önemi

Evlenecek çiftlerin en güzel ve en özel günlerinden bir tanesi de düğünleridir. Hatta düğünler en özel günlerin başında gelir. Her çift bu günlerinin kusursuz olmasını ister ve bunun için uzun bir hazırlık dönemi geçirir. Bu dönemde öncelikle ev tutulur, eşyalar alınır, düğün mekânı ayarlanır, organizasyon şirketleriyle görüşülür, salonun konsepti, rengi, tarzı gibi konular belirlenir, davetiyeler basılır, dağıtılır hatta gelinlikle birlikte saç ve makyaj provası ve buna benzer daha bir sürü şeyler yapılır. Bu özel günün kusursuz olması için tüm ayrıntılar düşünülür.

Bu güzel günü anlamlı kılan birçok şey vardır ama listenin en başlarında hatta ilk sırada düğün dansı gelir. Her çiftin hoşlandığı ya da aralarında anlamlı özel bir şarkıları vardır ve bunu giriş müziği olarak isteyebilirler. Gelin ve damat düğün boyunca çalınacak müziği ve edecekleri dansları istedikleri bir tarzda seçebilirler. Bunlar; pop, slow, klasik ya da yöresel müziklerden biri ya da bir kaçı olabilirler. Kimileri girişteki dans için kimileri ise tüm danslar için dans kursu alabilir. Bu kurslarda müziklerle ve partnerle olan uyum, ritm gibi durumlar öğretilir. Bu danslar için çeşitli dans okulu hatta dans stüdyosu vardır. Aylar öncesinden bu kurslara gidilir ve çiftler arasında sıkı bir çalışma başlar. Çiftlerin birbiriyle uyumu çok önemlidir.

Dans çeşitleri yörelere ve zevklere göre değişiklik gösterebilir. Bu müziklerden bir tanesi de Ankara yöresine ait Ankara havası olarak bilinen müziklerdir. Ankara havaları diğer müziklere göre daha ağır ama bir o kadar da eğlenceli müziklerdir. Özel bir tekniği yok gibi görünse de ayak uydurmak biraz zor olabilir. Dans biraz öğrenmeyle birazda yetenekle alakalıdır. Bu sadece Ankara havası için değil Latin danslarından tutun halaya kadar tüm müzikler için geçerlidir.

Ne kadar yetenekli olursanız olun partnerlerin birbirleriyle uyumu ve görselliği yapılan çalışmalarla ilgilidir. Ne zaman hangi hareketi yapacaklarını bilmezlerse gelin ile damat arasında uyumsuzluk olur buda karşıdan hiç hoş görünmez. Bu özel günde de böyle bir şey istenmez. Her çift kendi düğününün yıldızı olmak ve yapacakları danslar ile de herkesi kendilerine hayran bırakmak ister.