Ankara Mambo-RockNRoll Kursu

Mambo-RockNRoll Kursu Ankara Dans Okulları

Mambo Rocknroll Tutkunları

Geçmişten günümüze birçok dans türü taşınmıştır. Bu dans türleri rumba, çaça, bachata, gibi latin danslarının yanı sıra mambo rocknroll gibi değişik dans türlerini de kapsamaktadır. Günümüzde hala rocknroll tutkusunu devam ettiren insanlar bulunmaktadır.

Rocknroll 1950 lerin Amerika'sında ortaya çıkmış bir müzik türü olmakla birlikte 1950 den sonra ilk önce tüm Amerika'ya daha sonra ise tüm dünyaya yayılmayı başarmıştır. Rocknroll 1950lerden 1990 ların ortasına kadar en çok dinlenen müzik...
devamı...

Dans Okulu Ara

Arama Sonuçları

Premium Mambo-RockNRoll Kursu

VIP+ Mambo-RockNRoll Kursu

Karçiçeği Bale ve Dans Okulu Kızılay
Armoni Dans ve Müzik Akademi Dikmen
Angora Dans Stüdyosu Tunalı
Evrensel Sahne Sanat Kızılay
Emir Kaya Dans Okulu Çayyolu

Gold Mambo-RockNRoll Kursu

Mürüvvet Line Dance Ümitköy
toplam 8 sonuç bulundu.
1 - 8 arası gösteriliyor.
Mambo-RockNRoll Kursu Ankara Dans Okulları

Mambo Rocknroll Tutkunları

Geçmişten günümüze birçok dans türü taşınmıştır. Bu dans türleri rumba, çaça, bachata, gibi latin danslarının yanı sıra mambo rocknroll gibi değişik dans türlerini de kapsamaktadır. Günümüzde hala rocknroll tutkusunu devam ettiren insanlar bulunmaktadır.

Rocknroll 1950 lerin Amerika'sında ortaya çıkmış bir müzik türü olmakla birlikte 1950 den sonra ilk önce tüm Amerika'ya daha sonra ise tüm dünyaya yayılmayı başarmıştır. Rocknroll 1950lerden 1990 ların ortasına kadar en çok dinlenen müzik türü olmuştur. Genellikle elektrogitar, basgitar ve baterinin kullanıldığı bu müzik türü dinleticileri ritmiyle etkilemiştir. Türkiye'de de rocknrolla ilgili birçok topluluk bulunmaktadır. Bunlardan biri de büyük şehir olan Ankara'dır. Ankara'da rocknroll ile ilgili birçok dans merkezi mevcuttur.

Dans etmek insan ruhuna ve sağlığına büyük katkıda bulunmaktadır. Rocknroll'da da olduğu gibi canlı ve hareketli müzik türleri hem eğlence açısından hem de sağlık açısından çok elverişlidir. Rock ağırlıklı olan rocknroll müzik türünün kendine has dans figürleri bu müzik türünü özel kılmaktadır. Figürler oldukça hareketlidir. Bu sayede insanların hem eğlenmelerine olanak sağlamaktadır hem de insanlara sağlıklı bir yaşam sunmaktadır. Rocknroll Boogie- Woogie dans türlerinden türetilmiş bir dans türü olduğundan gitarın yoğun olarak kullanıldığı bir dans türüdür.

Rocknroll dans türü içinde hızlı figürler ve akrobatik hareketler bulundurması sayesinde, devamlı yapıldığında, eğlenmenin dışında insanın formunu kormasını da sağlamaktadır. Hızlı figürlere sahip olması nedeniyle genellikle genç yaştaki insanlar için uygun olduğu söylense bile rocknroll a gönül vermiş her yaşta insanın yapabileceği bir dans türüdür.
Günümüzde rocknroll ile yakından ilgilenen ve bunu kendilerine bir hayat felsefesi edinmiş insanlar da çoğunluktadır. Geçmişte popüler olan ve hala popülerliğini rocknroll tutkunları sayesinde kaybetmemiş olan bu müzik türünün yaşatılması da bu sayede mümkün olmuştur. Önemli sanatçıların eserlerinin günümüzde de önemini yitirmemesi elbette o müzik türüne olan ilgi ve alakanın kaybedilmemesiyle doğru orantılıdır. Bu nedenle Ankara'da da olduğu gibi bir dans okulunun açılması rocknroll gibi birçok değerli müzik türünün de ölmemesini sağlamaktadır.